Pazartesi, Haziran 17, 2024
Ana SayfaSağlıkÜrederm Lipo 10 Krem Emülsiyon Ne İşe Yarar, Fiyatı Nedir?

Son Yazılar

Ürederm Lipo 10 Krem Emülsiyon Ne İşe Yarar, Fiyatı Nedir?

Ölü hücrelerden dolayı balık pulu tadında cildiniz varsa Ürederm Lipo 10 Krem Emülsiyon kullanarak kuru ciltten kurtulabilirsiniz. Peki Ürederm lipo krem nasıl kullanılır, kullanan yorumları nasıl, fiyatı ne kadar? İşte detaylar yazımızda.

Kuru cilde sahip olan kişilerin en çok tercih ettiği kremler arasında bulunan Ürederm Lipo, kullananlar tarafından yapılan pozitif yorumlar sayesinde, ülkemizde de kullanılmaktadır. Kış ya da yaz aylarında olsun, kuru ciltlere uygulandığında, bebek poposu kıvamına getiren krem adete bir mucize. İşte bu yazımızda sizlerle kuru ciltler için nemlendirici kremler arasında yer alan Ürederm Lipo 10 Krem Emülsiyon ne işe yarar, fiyatı nedir, Ürederm Lipo yüze sürülürmü, benzeri muadil kremler hangileridir, gibi detaylı bilgiler paylaşacağız.

Konusunda uzman olan doktorların, kuru cilt sahibi insanlara reçete ettiği bir krem olan Ürederm Lipo 10 krem, kullananlar tarafından beğenilmekte ve tavsiye edilmektedir.

Her insanın cilt özelikleri farklıdır, bazı kişilerde yazın bazılarında ise kışın cilt kuruluğu oluşabilir. Bu gibi durumlarda Ürederm lipo krem kullananlar, pamuk gibi bir cilde sahip olduklarını paylaşıyorlar. Kuru ciltler için nemlendirici arıyorsanız bu işinize çok yarayacaktır.

ÜREDERM LİPO KREM NEDİR?

Ürederm lipo krem nedir diye soranlara ilk söyleyebileceğim şey ‘cilde uygulanan yağ emülsiyon formudur’. Yumuşatıcı ve koruyucu özelliği ile kuru ciltler için nemlendirici ilaç grubu içerisinde bulunur. 200 gramlık beyaz mavi kaplarda Orva ilaç sanayi tarafından satış ve pazarlaması yapılmakta ve eczanelerde satılmaktadır, eczane dışında herhangi bir yerde görseniz bile tercih etmeyin. Sertleşmiş ve kalın, pütürtülü deri tabakasını hem nemlendirir, hem yumuşatır. Bunun yanında Ürederm lipo krem balık pulu görünümündeki kuru ciltlerde, egzamada, deri çatlamalarında, deri kaşıntılarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Etken maddesi Üre olan Ürederm Lipo krem, cildin su tutma kapasitesini arttırarak nem seviyesini yükselten, ölü hücrelerden oluşan derinin son tabakası olan pütürlü tabakanın yumuşatılması, kronikleşmiş kuru cilt sorununun tetiklediği deri hastalıkları ve balık pulu görünümündeki kuru cilt hastalığının tedavisinde kullanılır.

Kuru cilde ne iyi gelir diye soranlara veya kuru ciltler için nemlendirici önerisi olarak ilk bu krem söylenebilir. Çok hızlı bir şekilde nemlendirme özelliği olan Ürederm Lipo krem, sıvı yapıya sahip olsa da akışkan değil, kremsi bir yapıya sahiptir. En kullanılan formülasyonu Ürederm hydro 10 100 mg 200 gr‘dır. Dışarıdan deri üzerine masaj yaparak uygulanan bu krem, eczane haricinde başka bir yerde satılmamaktadır.

Uzman doktorların reçetesi üzerine kullanılması tavsiye edilen Ürederm Hydro‘nun bir de Lipo olanı vardır. Arasındaki fark yalnızca Lipo’nun daha yoğun nemlendirme özelliğinin olmasıdır.

ÜREDERM HYDRO veya LİPO HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

ürederm lipo krem

Cildinizde kuruluk olan her bölgeye uygulanabilecek olan kremi aynı zamanda deri dökülmelerine ve bunun sonucunda oluşan aşınmaları da engellemek amacıyla da kullanabilirsiniz. Bu belirtilerin hiç biri yok fakat cildinizin kuru olduğunu hissediyorsanız da Ürederm Lipo krem kullanmanızı öneririz. Özellikle ayakta meydana gelen pütürtülü tabakayı, bebek poposu kıvamına getirebilen krem, kadınların özellikle tercih etmesine sebep oluyor.

ÜREDERM KREMİ NE İŞE YARAR?

 1. Cildi ve deriyi nemlendirir.
 2. Cilt aşınmalarını ve dökülmelerini engeller.
 3. Balık pulu görünümünde deri sorunlarının tedavi eder.
 4. Ciltte su tutma kapasitesini arttırarak daha sağlıklı bir görünüm sağlar.
 5. Kış günü kurumuş el ve yüz bölgesini nemlendirir.
 6. Egzama tedavisine destek olur.
 7. Sivilce sorunlarına dolaylı olarak yararlı olur.
 8. Atopik dermatit tedavisinde kullanılır.
 9. Ayak tabanındaki deri sertleşmelerini önler.
 10. Yumuşak bir cilt oluşturmak için tercih edilir.
 11. Topuk çatlakları için kullanılır.

ÜREDERM LİPO KREM NASIL KULLANILIR?

Ürederm Lipo krem, etken maddesi Üre olmasından dolayı mutlaka uzman doktor tavsiyesi ile kullanılmalıdır. Bunun sebebi allerjik reaksiyonların oluşumunu engellemektir. Eğer Üre’ye karşı allerjiniz varsa, bunun mutlaka tespit edilmesi gerekir. Alerji testi fiyatları yüksek değildir, bunun için tavsiye edilir.

Peki Ürederm Lipo krem nasıl kullanılır?

Öncelikle uygulayabileceğiniz bölgenin temiz olmasına özen gösterin. Parmak ucunuza nohut büyüklüğünde alarak bölgeye hafif masaj yaparak yedirin. İlaç deri tarafından emildikten sonra isterseniz bandajla kapatabilirsiniz. Günde 1 ya da 2 defa sürmeniz yeterli olacaktır.

Ürederm lipo kullanımı aşağıda belirttiğimiz gibi olmalıdır. Doğru kullanımla daha fazla fayda göreceğinizi unutmayın, bunun içinde kullanım şekline uyun.

 • Şayet bu ürünü doktora gidip reçete ettirerek aldıysanız doktorunuz da size kullanım şekli sundu ise o şekilde kullanmanızı öneririz. Doktorunuz size bir öneri sunmadı ise aşağıdaki şekilde kullanabilirsiniz.
 • İlk olarak sürülecek bölgeyi iyice tahriş etmeden yıkamalıyız. Her zaman temiz cilde sürmeye özen gösterin.
 • Parmak ucunuza nohut büyüklüğünde alarak kullanılacak bölgeye ve çevresine hafif parmak masajı yapılarak yedirilir.
 • İlaç deri tarafından emildikten sonra isteğe göre bandaj ile de kapatılabilir, isterseniz de açık kalabilir.
 • Günde 1 ya da 2 defa sürmeniz yeterli olacaktır.

Krem Hakkında Bilinmesi Gereken Durumlar

 1. Bu ilacın içeriğindeki herhangi bir maddeye karşı alerjiniz var ise kesinlikle kullanmayın.
 2. Gebe ve emziren kişiler hekim önerisi olmadan kullanmamalıdır.
 3. Ağız ve göze sürmeyin, kazara ile bu durum olursa hemen iyice su ile yıkayın.
 4. Bebeklerde bu ürünü kullanmayın.
 5. Çok fazla sıcak ya da çok fazla sıcak ortamlarda sürdüğünüzde tahriş riski olabilir, bu noktaya hassasiyet gösterin.
 6. Açık yara ve iltihaplara kullanmayın. İyileşme gerçekleştikten sonra kullanıma başlayın.
 7. Çok hassas ve sulanan deriye uygularsanız ödem oluşturabilir, ondan dolayı da böyle derilere uygulama yapmayın.

ÜREDERM LİPO KREM YAN ETKİLERİ NELERDİR?

Birtakım yan etkileri olabilmektedir ama bunlar çok az düzeylerdedir. Bunlardan görülme ihtimali olanları aşağıda sıraladık. Yalnız aşağıdaki durumların ortaya çıkma ihtimali çok düşüktür.

 • Deride yanma ve kızarıklık durumu
 • Deride kaşıntı hissi
 • Ürtiker
 • Yüz,boğaz ve dil bölgesinde şişkinlik
 • Karında ağrı

ÜREDERM LİPO KREM FİYATI NE KADAR?

Sadece eczanelerde reçete ile alabileceğiniz Ürederm Hydro Losyon, 30,41 ​TL ​’den satılmaktadır.

Eczanede satılmaktadır, nemlendirici gibi düşünüp her yerde bulacağınızı zannetmeyin. Ürederm lipo fiyatı 83,50 ​TL ’den satılmaktadır. Alırken fiyatı çok yüksek olan yerlerden almayın. Zaman zaman ufak zamlar gelmektedir bu noktayı göz önünde bulundurun. Ayrıca son kullanma tarihine bakarak alın, şayet son kullanma tarihi geçmişse ya da çok yakınsa almayın. Kutusu tahrip edilmiş olan ürünleri de almayın, değiştirin.

ÜREDERM LİPO BENZERİ KREMLER, MUADİLLERİ NELERDİR?

Ürederm lipo muadili olan ürünleri de belirtelim. Bu ürünü bulamadığınızda alternatif olarak aşağıdaki alıp kullanabilirisiniz. Tam aynı etkiyi oluşturmasa da yakın etkiler göreceksiniz.

 • Kerasal fort pomad
 • Kerasal pomad
 • Excıpal Hydro solüsyon
 • Nutraplus krem
 • Ürederm Hydro losyon
 • Ürederm Hydro krem
 • Ürepıal emülsiyon
 • Ürepial Hydro emülsiyon

ÜREDERM LİPO KREM KULLANANLAR ve SORULARI

Ürederm lipo krem kullanımı hakkında tüm soruları aşağı cevaplamaya çalıştık. Bu sorular ve cevaplar kafanızdaki sorulara cevap olacaktır.

Ürederm lipo yüze sürülürmü?

Evet bu ilaç yüzde kullanılır, yüzde sürülerken çok fazla sürmemeye özen gösterin.

Kortizonlu mudur, bunu çok merak ettim?

Kortizon içeren ilaç grubuna dahil değildir.

Ürederm lipo çatlak için kullanılabilir mi, fayda eder mi?

Normalde kullanım alanı vücut çatlakları değildir. Doğum sonrası ve kilo alıp verme sonrası oluşan vücut çatlaklarında kullananlar çok fayda gördüklerini belirtmişlerdir.

Ürederm lipo güneş yanığı için kullanılır mı?

Evet bu ürünü güneş yanığında kullandığınız deriyi rahatlatacak ve hızlıca bu yanığı geçirecektir.

Egzama var bende kullansam nasıl sonuç verir?

Kullanım alanlarından biri de egzamadır, bu konuda çok fayda gören kişi vardır. Düzenli bir şekilde kullanmanızı öneririz.

Hamile ve emzirenler kullanabilir mi?

Hamile ve emziren bayanlar hekim reçete ettiyse kullanabilir. Aksi takdirde kendi başlarına kullanmamalıdırlar.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Güzellik kategorimizdeki yazılarımıza ulaşmak için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!