Ana Sayfa Oyun Vakit Geçirmek İçin En İyi Google Doodle Oyunları

Vakit Geçirmek İçin En İyi Google Doodle Oyunları

Etkileşimli bir Google Doodle oyunu gününüzü canlandırabilir. İşte birkaç saniye içinde oynayabileceğiniz en iyi Google Doodle oyunları.

0
1048
google doodle oyunları

Google, önemli olaylara, insanlara, inanışlara, hayali karakterlere kadar her türlü şeye saygı gösterir. Özel günlerde dünyanın ilgili bölgelerinde logosunun bulunduğu alanda bilgilendirici görseller ya da videolar kullanır. Bunlar arasında elbette çok eğlenceli zaman geçirilmesini sağlayan Google Doodle Oyunları da var.

Listemizdeki oyunlardan bazıları gerçekten çok eğlenceli, elbette merakınız varsa bunların kodlamasının nasıl yapılabileceği hususunda kafa da patlatabilirsiniz.

1. Rubik Küp

google doodle oyunları

Rubik Küpü 19 Mayıs 1974’te piyasaya süren Macar mucit ve Mimarlık Profesörü Erno Rubik, dünyanın en popüler bulmacasını yarattı. Google Arama Motoru ana sayfasında 40. yılını kutladı. Bu muhteşem oyunu gün içinde oynayabilirsiniz. Fakat sayfanın altında görebileceğiniz gibi oyun ülkemizde yayınlanmamıştır. Bu sebeple VPN kullanarak kolayca oyuna ulaşabilirsiniz.

2. PAC-MAN

Klasik atari oyununun bu yorumu her şeyi başlattı. PAC-MAN, ilk Google Doodle oyunuydu ve bir tarayıcının neler yapabileceğinin küçük bir demosuydu. Çocukluğunuzdaki o retro oyunlara halen ilgi duyuyorsanız, Google Doodle oyunları arasındaki PAC-MAN sizi çok neşelendirecek. Dikkat ederseniz labirent, Google logosu gibi şekillendirilmiştir.

3. Doctor Who’nun 50. Yıl Dönümü

google doodle oyunları

Google bu etkileşimli doodle (veya “Whodle) oyununun tasarlanması için 4000 Doctor Who hayranından talep aldı. İkonik İngiliz TV dizisi gibi, 11 Zaman Lordu kimliğinden birini seçip sonra savaşın. Amaç, Google harflerini şeytani Daleklerden kurtarmaktır.

4. Çapraz Bulmacanın 100. Yıl Dönümü

Çapraz bulmaca, özellikle hafta sonlarımızı renklendiren eğlenceli akıl oyunlarından biridir. Bu mütevazı bulmacanın dünya çapındaki kasvetli gazeteleri nasıl canlandırdığına baktığınızda ne kadar etkili olduğunu anlayabiliyoruz. Google Doodle oyunları arasında 100. yıl dönümüne atıfta bulunarak hazırlandı ve aynı zamanda bulmacanın mucidi Arthur Wynne’e de bir saygı duruşu niteliğindeydi.

5. Pony Express’in 155. Yıl Dönümü

Bir posta devi ile Eski Vahşi Batı’nın en kalıcı sembollerinden biri arasındaki bağlantıyı hayal edebiliyor musunuz? Pony Express, yalnızca 18 ay boyunca bir posta dağıtım hizmeti olarak varlığını sürdürdü. Ancak, tıpkı Google’ın bugün yaptığı gibi, herkesin hayal gücünü ele geçirdi. Atın üzerine binin, mektupları toplayın ve 100 mektubu teslim etmek için engellerden kaçın. 159 yıl öncesine göre çok daha kolay. Sadece kaktüslere, çığ düşmesine, kayalara, ve haydutlara dikkat edin.

6. Cadılar Bayramı 2018

google doodle oyunları

Google Cadılar Bayramı oyunu, Google’ın ilk çok oyunculu etkileşimli Doodle’ydı. “Ay kaybolmadan önce dolaşan ruhu” toplamak için dört hayaletten oluşan bir takıma katılmanız ve başka bir dört üyeli takıma karşı yarışmanız gerekiyordu. En fazla ruhu toplayan hayalet, hız artırma, gece görüşü ve daha fazlası gibi özel güçlerin kilidini açabiliyor.

7. Gölge Sanatı

Ay Yeni Yılı, Asya’daki birçok ülkede kutlanıyor. Örneğin, Çin Yeni Yılı (Çin anakarasında Bahar Şenliği olarak da adlandırılır), Ay Yeni Yıllarından biridir. Çin Burçlarına göre, 2019 Domuz Yılı’nı işaret ediyor. Google, bu refah işaretini, doodle’larından birinde yapay zeka destekli gölge sanatıyla kutladı.

8. Basketbol 2012

google doodle oyunları

Kim bir çemberden topu geçirmekten keyif almaz? Tarayıcılar ve cep telefonları üzerinden oynanabilen oyun, bu fikir üzerine inşa edilmiştir. Ve popüler olmaya devam ediyorlar çünkü Google, 2012’de Londra Yaz Olimpiyatları’nda başlatıldığında bu basketbol oyununu tarayıcılarında bir milyar insanın oynadığını söylüyor. Oyun size 24 saniye verir. Boşluk (Space) tuşuyla oyunu oynayabilirsiniz. Boşluk çubuğunu ne kadar uzun süre basılı tutarsanız, top o kadar hızlı çembere gider, bu sebeple hızı ayarlamalısınız.

Google basketbol oyunu, Olimpiyatlar için başlatılan birkaç oyundan sadece biriydi. Engelli koşu, slalom kano ve futbolda da etkileşimli Doodle oyunları yayınlanmıştı.

Beğeneceğiniz Diğer Google Doodle Oyunları

Arşivlerde 4000’den fazla Google Doodle’ı bulunmaktadır. Hepsini sıralamak imkansız olduğundan, burada birkaç değerli söz daha var:

Ayrıca denemeniz gereken birçok gizli Google oyunu da var.

Google Doodle Oyunları Her Zaman Mutlu Eder

Google’ın bu tür oyunlarla yenilik yapmaya devam edeceğinden emin olabilirsiniz. Chrome tarayıcısı en son gelişmelerini sunarken oyunların daha etkileşimli ve heyecanlı olacağına bahse girebilirsiniz. Bir veya iki doodle oyununu kaçırsanız bile, onları Google Doodles arşivinde bulabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer oyun haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz