Cumartesi, Nisan 13, 2024
Ana SayfaDiziMutlaka İzlemeniz Gereken Red Rose Benzeri 8 Dizi

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Red Rose Benzeri 8 Dizi

Netflix platformunda yayınlanan Red Rose dizisini beğendiyseniz, benzeri dizileri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte korku türünde 8 dizi.

“Red Rose”, Michael ve Paul Clarkson tarafından yaratılan ve Netflix’te tüm dünyada aynı anda yayınlanan bir İngiliz korku drama dizisidir. Akıllı telefon takıntılı bir grup gencin, bir uygulama aracılıyla tanıştıktan sonra hayatları alt üst olmasının hikayesini anlatıyor. Sonuç olarak, gençler bir araya gelmek ve uygulamanın yaratılışının gizemlerini ortaya çıkarmak zorunda kalıyor. Red Rose dizisini henüz izlemeye başlamadıysanız kesinlikle tavsiye ederim. Bölümlerini izlediyseniz ve Red Rose benzeri diziler hangileridir merak ettiyseniz, size izlemeniz gereken korku ve drama türündeki 8 diziden bahsedeceğim.

Dizinin sosyal medyayı ve internet takıntılı gençleri ele almasını beğendiyseniz, daha fazlası için benzer içerikler arıyor olmalısınız. Bu durumda, sizin için bazı heyecan verici gençlik korku dramaları seçtik! Red Rose benzeri dizileri merak ediyorsanız ve ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

1
Hemlock Grove (2013–2015)

“Hemlock Grove”, Brian McGreevy tarafından 2012’de aynı adlı kitabına dayanan bir korku drama dizisidir. Başrollerde Famke Janssen, Bill Skarsgård, Landon Liboiron ve Joel de la Fuente rol alıyor. Dizi, Pensilvanya adlı küçük bir kasabada geçiyor ve kasabanın en derin ve en korkunç sırlarını ortaya çıkaran tuhaf sakinlerini takip ediyor. Dizi, ‘Red Rose’a benzer bazı dokunaklı sosyal yorumlarla birleştirilmiş korku mecazları ve gençlik dramasının bir karışımıdır. Dizi kurgusal bir kasabada geçmesine rağmen Hemlock Grove, ‘Red Rose’daki Bolton’la estetik ve tematik benzerlikler paylaşıyor. ‘Hemlock Grove’u izlemeye değer kılıyor. VPN kullanarak Netflix üzerinden ya da alternatif yayıncıları araştırarak izleyebilirsiniz.

2
Archive 81 (2022)

Red Rose benzeri diziler arasında bulunan ‘Archive 81’, Rebecca Sonnenshine tarafından geliştirilen doğaüstü bir korku dizisidir. Daniel Powell ve Marc Sollinger tarafından aynı adlı 2016 podcast’ine dayanmaktadır. Dizide Mamoudou Athie ve Dina Shihabi, Dan ve Melody olarak başrollerde yer alıyor. Melody’nin belgesel projesinin görüntülerini kurtarmakla görevlendirilen Dan’i takip ediyor. Ancak, kısa süre sonra onu gizemli bir tarikat ve doğaüstü tehditlerin dünyasına götürür. Ana karakter bir gizemi çözmeye çalışırken teknoloji aracılığıyla bir dizi çarpık olayın içine çekildiği için, öncül genel olarak ‘Red Rose’a benziyor. Dahası, her iki dizideki karakterler de psikolojik güçlerini test eden video görüntüleri ile bazı ilginç etkileşimler yaşıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3
The Pact (2021-)

Pete McTighe tarafından yaratılan ‘The Pact’, antoloji formatında sunulan bir İngiliz gerilim dizisidir. Birbirlerine sırlarıyla bağlı bir grup insanın hikâyesini anlatıyor. İlk sezon, patronlarının gizemli ölümüyle uğraşan dört arkadaşı konu alıyor. İkinci sezonda, gizemli bir yabancının gelişinden sonra sadakatleri sınanan üç kardeşi konu alıyor. Dizi, ‘Red Rose’ ile benzer İngiliz hassasiyetlerini ve estetiğini takip ediyor. Ayrıca, bir kişinin sevdiklerini korumak için ne kadar ileri gidebileceğini araştırıyor. Bu nedenle izleyiciler, benzer duygusal çatışmalarla uğraşırken dizinin karakterleri ile ‘Red Rose’dakiler arasındaki benzerlikleri görecekler. Merak ederseniz BBC üzerinden ya da alternatif yayıncılardan Türkçe altyazılı olarak izleyebilirsiniz.

4
Dark Net (2016–2017)

‘Dark Net’, Mati Kochavi tarafından oluşturulan bir belgesel televizyon dizisidir. İnternetin genellikle rahatsız edici ve karanlık tarafını keşfediyor. Dizi, ‘Red Rose’da bulunan kurgusal hikayenin geriliminden yoksun olsa da, her iki dizi de insanların modern teknolojiyle, özellikle de internetle nasıl etkileşime girdiğini keşfetme açısından benzer. Belgesel-drama, biyolojik saldırı, siber adam kaçırma, dijital savaş ve pornografi bağımlılığı gibi ciddi temaları ham ve sert bir şekilde araştırıyor. “Red Rose” ilginizi çektiyse ve internetin karanlık tarafına daha gerçekçi bir bakış arıyorsanız, “Dark Net”i şiddetle tavsiye ederiz. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

5
The Midnight Club (2022)

Red Rose benzeri diziler arasında listeye ekleyebileceğimiz ‘The Midnight Club’, Mike Flanagan ve Leah Fong tarafından yaratılan bir korku gizem türü televizyon dizisidir. Genel olarak Christopher Pike’ın 1994 tarihli ‘The Midnight Club’ romanına dayanıyor ama aynı zamanda yazarın diğer eserlerinden öğeler de ilham veriyor. Dizi, Brightcliffe Home’da yaşayan sekiz yakın genç yetişkini konu alıyor. Arkadaşların hepsi ölümcül derecede hastalar ve gizli ve doğaüstü şeylere karşı bir düşkünlükleriyle ortak noktalara sahipler. Aralarındaki bir kişiyi, mezarın ötesindeki diğerleriyle etkileşime geçmek için ölmeye zorlayan bir anlaşma yaparlar. Dizi, anlatı kompozisyonu ve temaları açısından “Red Rose”dan büyük ölçüde farklıdır. Bununla birlikte, her iki dizide de hayatlarını tehdit eden benzeri görülmemiş durumlarla uğraşan genç yetişkinler yer alıyor. Ürkütücü hikaye anlatımından hoşlanan korku hayranları, “The Midnight Club”ı beğenecekler. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6
Gossip Girl (2021-)

Korku hayranları, “Gossip Girl” ile hardcore gençlik draması türüne girerken bir anlığına gözlerini kaçırmak isteyebilir. Aynı adlı The CW serisinin 2021’de yeniden başlatılması, genel olarak Cecily von Ziegesar’ın kitap serisine dayanıyor. Joshua Safran tarafından yaratıldı ve Constance Billard St. Jude’s School’da okuyan bir grup genci konu alıyor. Ancak, kimliği bilinmeyen sosyal medya blog yazarı Gossip Girl’ün yeniden ortaya çıkmasıyla grubun yaşamları etkilenir. “Red Rose”a benzeyen dizi, gençlerin sosyal medyayla ilişkilerini ve sanal dünyada kişiliklerinin nasıl şekillendirdiğini izleyicilerle buluşturuyor. Bununla birlikte, tam tersine, ‘Gossip Girl’ New York şehrinin en ayrıcalıklı gençlerinden bazılarını izleyicilere sunuyor. Merak ederseniz alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

7
The Haunting: Bly Malikânesi (2020)

Listemizdeki ikinci Mike Flanagan eseri ‘The Haunting: Bly Malikânesi’. Korku serisi, Henry James’in 1898 tarihli kısa romanı ‘The Turn of the Screw’e dayanıyor ve yazarın diğer eserlerinden bazı unsurlar da bulunuyor. Orada yaşayan iki çocuğa bakan genç bir Amerikalı kadının gelişinden sonra, adını taşıyan kırsal malikanede gelişen olayları takip ediyor. ‘Red Rose’un yaratıcıları olan Clarkson ikizleri, ortak yapımcı olarak görev aldılar ve bu dizi ile korku türünde kendilerine bir isim yaptılar. Muhtemelen 21. yüzyılın en iyi İngiliz korku dizilerinden biri olan bu türün izleyicileri, dizinin her bölümünden memnun ayrılacaklar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

8
Çığlık (2015-2019)

Red Rose benzeri diziler arasında birinci sırada bulunan ‘Çığlık’, Jill Blotevogel, Dan Dworkin ve Jay Beattie tarafından televizyon için geliştirilmiş bir antoloji dizisidir. Genel olarak Kevin Williamson ve Wes Craven tarafından aynı adlı film serisine dayanmaktadır. İlk iki sezon, kendisini Lakewood kasabasında gizemli bir cinayetin merkezinde bulan genç Emma Duval’ı konu alıyor. Üçüncü sezon, hain Ghostface tarafından hedef alınan Atlantalı genç bir futbol yıldızı olan Deion Elliot’a odaklanıyor. “Red Rose”a benzeyen dizi, gizemli düşmanlarla çarpık psikolojik oyunlar oynayan, yaşamı tehdit eden durumlarla mücadele eden gençleri konu alıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!