Pazartesi, Şubat 26, 2024
Ana SayfaSağlıkTretinoin Krem Ne İşe Yarar? Tretin Krem Kullananlar Ne Diyor? Muadili ve...

Son Yazılar

Tretinoin Krem Ne İşe Yarar? Tretin Krem Kullananlar Ne Diyor? Muadili ve Fiyatı Nedir?

Cilt hücrelerinin gelişimine fayda sağlayan Tretinoin krem ne işe yarar, Tretin krem nasıl kullanılır, kullananlar ne diyor, muadili, fiyatı.

Bu ilaç genellikle sivilce tedavisinde kullanılır. Akne sivilcelerinin sayısını ve şiddetini azaltabilir ve gelişen sivilcelerin hızlı iyileşmesini sağlayabilir. Tretinoin, retinoid adı verilen bir ilaç sınıfına girer. Cilt hücrelerinin gelişimini hızlandırarak, onarılmasına fayda sağlar. Peki bu kısa bilgiden sonra, cilt hücrelerinin gelişimine fayda sağlayan Tretinoin krem ne işe yarar, Tretin krem nasıl kullanılır, kullananlar ne diyor, muadili, fiyatı gibi merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını yazımızda bulacaksınız.

Tretinoin Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı uygulamadan önce ellerinizi güzelce yıkayınız. Kremi kullanmak istediğiniz bölgeyi yumuşak veya sabunsuz bir temizleyici ile nazikçe temizleyin ve kurulayın. Kremden nohut kadar bir parçayı ince bir tabaka halinde, genellikle günde bir kez yatmadan önce veya doktorunuzun önerdiği şekilde uygulamak için parmak uçlarınızı kullanın. Tretin krem uygulamak için bir gazlı bez veya kulak çubuğu da kullanabilirsiniz. Bazı hazırlıklar için bu ilacı uygulamadan önce yüzünüzü temizledikten sonra 20-30 dakika beklemelisiniz. Herhangi bir sorunuz varsa etiket talimatlarına, Hasta Bilgi Broşürüne veya eczacınıza danışmanızı tavsiye ederim.

BENZER YAZI: HAMETAN KREM NE İŞE YARAR, NEDİR? FİYATI NE KADAR?

Bu ilacı sadece cilt üzerinde kullanın. Dudak iç bölgesine veya burun/ağız içine uygulamayınız. Kesilmiş, kazınmış, güneşte yanmış veya egzamadan etkilenmiş cilde uygulamayın.

Bu ilacı göze yakın bölgelerde kullanmaktan sakının. Bu ilaç gözünüze bulaşırsa bol su ile yıkamalısınız. Göz tahrişi gelişirse doktorunuzu arayın. İlacın yanlışlıkla gözünüze girmesini önlemek için ilacı kullandıktan sonra ellerinizi mutlaka iyice yıkayın.

BENZER YAZI: FENİSTİL JEL NEDİR? KREM NE İŞE YARAR?

Cilt lekeleri ve sivilce konusunda adeta bir kurtarıcı görevi gören Tretinoin krem sadece eczanelerde satılıyor. Günümüzde birçok kişinin gerek sosyal medyada gerekse internetteki araştırmaları sonucunda karşılaştıkları Tretin krem hakkında tüm detayları araştırdık. Tretin krem nedir, ne işe yarar? Tretinoin krem kullananların yorumları nedir? Öğrenmek için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Tretinoin kullanımının ilk birkaç haftasında, ilaç cilt içinde oluşan sivilceler üzerinde çalıştığı için sivilceleriniz daha kötü görünebilir. Bu ilacın sonuçlarını fark etmek 8-12 hafta kadar sürebilir.

BENZER YAZI: ASİVİRAL KREM NE İŞE YARAR? NASIL KULLANILIR?

Bundan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanmalısınız. Hatırlamanıza yardımcı olması için her gün aynı saatte kullanın. Daha fazla miktarda veya önerilenden daha sık kullanmayın. Sık kullanırsanız cildiniz daha hızlı iyileşmeyecek ve kızarıklık, soyulma ve ağrı gelişme riskini artıracaktır.

Bu ilaç farklı güçlerde ve formlarda (jel, krem, solüsyon gibi) mevcuttur. Kullanacağınız en iyi ilaç türü cildinizin durumuna ve tedaviye verdiğiniz cevaba bağlı olacaktır. Durumunuz devam eder ya da kötüleşirse lütfen doktorunuzu bilgilendirin.

İLGİLİ YAZI: FARKLI SİVİLCE TÜRLERİ! SİVİLCEYE NE İYİ GELİR? NASIL TEDAVİ EDİLİR

Tretinoin krem cilt hücrelerini besleyerek, cildin yenilenmesine yardımcı olan, A vitamininin farklı bir formunu barındıran ilaçtır. Deriye uygulandığında derinin en üst tabakası olan epidermise ait hücrelerin yenilenmesine yardımcı olduğu için aşırı keratin oluşumunu baskılar ve derinin kendisini onarma mekanizmalarını uyarır.

BENZER YAZI: MUNDERM JEL NE İŞE YARAR? MUNDERM JEL KULLANANLAR NE DİYOR? FİYATI NE KADAR?

30 gramlık tüplerde satılan bu krem beyaz renktedir. Assos İlaç firmasının kullanıma sunduğu faydalı ve etkili bir ilaçtır.

TRETİN KREM KULLANANLAR

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. İlacı uygulayacağız bölgeyi temizleyin. Parmağınızın ucuyla ufak miktarda aldığınız ilacı lezyonlu deri bölgesine hafifçe sürün. Günde bir kez geceleri uygulanmalıdır.

Kullanım sonrası ciltte pul pul dökülme ve hafif yanma gibi etkiler normal kabul edilmekle beraber, Tretini sürdükten sonra kesinlikle güneşe çıkılmamalıdır.

TRETİN KREMİN FİYATI

Vücuttaki leke, akne tedavisinde, cildi yapılandırmada hem de yaşlanmanın önüne geçmede faydaları olan Tretin Krem 172,85 TL (30 gr)​ dir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Sağlık ile ilgili en ilgi çekici haberleri buradan takip edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!