Cuma, Nisan 19, 2024
Ana SayfaOyunUNO Kartlarının Anlamı Nedir? İşte Renklerle UNO Kart Anlamları

Son Yazılar

UNO Kartlarının Anlamı Nedir? İşte Renklerle UNO Kart Anlamları

UNO kartlarının anlamı nedir biliyor musunuz? Uno, dünya çapında milyonlarca kişi tarafından oynanan son derece popüler bir kart oyunudur. Bu oyun, kişinin elindeki kartları eşleştirip, hiç kart kalmayana kadar atarak oynanır. Başlangıcından bu yana, artık Uno’nun oynayabileceği birçok versiyonu var. İşte klasik UNO kart anlamları…

Oyun 7 yaş ve üzeri 2-10 oyuncu ile oynanabilen kart oyunları arasındadır. Her oyuncu yedi kartla başlar ve kapalı olarak dağıtılır. Dağıtılmayan kartlar kapalı şekilde tutulur.

Oynanış: İlk oyuncu normalde kart dağıtanın solundaki oyuncudur ve oyun genellikle saat yönünde ilerler. UNO Oyunu Nasıl Oynanır? UNO Kuralları Nedir? yazımıza bakmanızı öneririm.

UNO KARTLARININ ANLAMI

Oyunu saat yönünde oynuyorsanız, bu kart ortaya atıldığında tam tersi istikamette oyun devam eder. Sadece rengine göre eşleşen bir kartta veya başka bir Ters kartta oynanabilir.

uno kartlarının anlamı

Bir kişi bu kartı attığında, bir sonraki oyuncunun iki kart alması ve sırasını kaybetmesi gerekir. Sadece rengine göre eşleşen bir kartta veya başka bir ‘2 kart alma’ kartıyla oynanabilir. Oyunun başında ortaya çıkarsa, ilk oyuncu iki kart çeker ve atlanır.

Bir oyuncu bu kartı attığında, sıradaki oyuncunun sırasını atlaması gerekir. Yani sıradaki oyuncu oynayamadan, ondan sonraki oyuncuya sıra geçer. Sadece rengine göre eşleşen bir kartta veya başka bir atlama kartıyla oynanabilir.

uno kartları anlamları

Bu tıpkı joker kart gibi kullanılır, ancak bir sonraki oyuncunun da dört kart çekmesi ve sırasını kaybetmesi anlamına gelir. Bu kartla, daha önce oynanan kartın rengiyle eşleşen başka alternatif kartınız olmamalıdır. Bu kartı kural dışı olarak oynarsanız, diğer oyuncu size elinizi göstermeniz için meydan okuyabilir. Eğer kural dışı oynadığınız ortaya çıkarsa, 4 kart çekmeniz gerekir. Değilse, meydan okuyan bunun yerine 6 kart çeker.

Bu kart dört rengi de temsil eder ve herhangi bir karta oynanabilir. Oyuncu, seçtiği rengi söyler ve ondan sonra gelen oyuncu ise bu rengi dikkate alarak oyuna devam eder. Başka bir kartın mevcut olup olmadığına bakılmaksızın oynanabilir.

uno kartlarının anlamı

Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer oyun haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!