Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaSinemaMutlaka İzlemeniz Gereken Kulübeye Tıklat Benzeri 8 Film

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken Kulübeye Tıklat Benzeri 8 Film

Kulübeye Tıklat (Knock at the Cabin) filmini beğendiyseniz, benzeri filmleri de izlemek isteyebilirsiniz: İşte kıyamet günü konulu 8 film.

Kulübeye Tıklat (Knock at the Cabin), kıyamet unsurları içeren bir psikolojik korku filmi. M. Night Shyamalan’ın ortak yazıp yönettiği film, Paul G. Tremblay’in 2018 tarihli “The Cabin at the End of the World” adlı romanından uyarlanmıştır. Filmin başrollerinde Dave Bautista, Jonathan Groff, Ben Aldridge, Nikki Amuka-Bird, Rupert Grint, Kristen Cui ve Abby Quinn yer alıyor. Uzak bir kulübede tatil yapan ve yaklaşan bir krizi önlemek için kendilerinden birini feda etmek zorunda kalan bir ailenin hikayesini anlatıyor. Bu filmi henüz duymadıysanız, bir çok alternatif yayıncıdan ücretsiz olarak izleyebilirsiniz. Eğer Kulübeye Tıklat filmini izlediyseniz ve benzeri diğer filmler hangileridir merak ediyorsanız, yazımızın tamamını okumanızı öneririm.

Filmin korku türüne yeni yaklaşımını, gergin atmosferini, gerilimini ve sürprizlerini beğendiyseniz, bu türden daha fazla film arıyor olmalısınız. Bu nedenle, sizin için benzer filmlerden oluşan bir liste hazırladık. Kulübeye Tıklat benzeri filmler ilginizi çekiyorsa bunların çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

8. Zamanda Tutsak (2021)

‘Zamanda Tutsak’, Pierre Oscar Levy ve Frederik Peeters’ın yazdığı Fransızca İsviçre çizgi romanı ‘Sandcastle’a dayanan bir korku gerilim filmi. M. Night Shyamalan’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Gael García Bernal, Vicky Krieps, Rufus Sewell ve Alex Wolff yer alıyor. Konusu, tenha bir kumsalda hızla yaşlanan bir grup insanın etrafında dönüyor.

“Kulübeye Tıklat”, Shyamalan’ın yönettiği bir tatil korku filmi olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte, yönetmenin bir sonraki uzun metrajlı filmiyle estetik benzerlikler taşımasına rağmen, ‘Zamanda Tutsak’ insan ruhunun korkunç doğasını farklı bir perspektiften araştırıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

7. Dehşetin Gözleri (2002)

‘Dehşetin Gözleri’, Eli Roth’un yazıp yönettiği bir korku komedi filmidir. Konusu, ormanda bir kulübe kiralayan bir grup üniversite mezununu izliyor. Ancak grup kısa süre sonra kendilerini et yiyen bir virüsün kurbanı olurken bulur. Anlatı ilerledikçe, grup virüsten kurtulmanın bir yolunu bulmalıdır. “Kulübeye Tıklat”a benzer şekilde film, zekice bir komediyle de olsa korku türü mecazları alt üst ediyor. Dahası, her iki film de anlatı için birincil ortam olarak ormandaki bir kulübeyi kullanıyor. “Kulübeye Tıklat” bir kıyamet olayının ipuçlarını taşırken, “Dehşetin Gözleri” kolayca bir kıyamete yol açabilecek bir virüsü konu alıyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

6. Şeytanın Ölüsü (1981)

Sam Raimi’nin yazıp yönettiği ‘Şeytanın Ölüsü’ doğaüstü bir korku filmi. Başrollerde Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Richard DeManicor, Betsy Baker ve Theresa Tilly yer alıyor. Film, ıssız bir kulübede tatilde olan beş üniversite öğrencisinin hikayesini anlatıyor. Grup kulübede, iblisleri serbest bırakan bir dizi büyü çalan bir kaset keşfeder.

Ash, dört arkadaşı ele geçirildikten sonra hayatta kalmak için savaşmak zorunda kalır. Filmin konusu ‘Kulübeye Tıklat’dan büyük ölçüde farklı olsa da, Shyamalan’la aynı korku yakınlığını paylaşan bir yönetmen olan Raimi tarafından yönetiliyor. Dahası, “Şeytanın Ölüsü” bir kült klasiktir ve bu türün hayranları için onu atlanılmaz kılar. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

5. You Should Have Left (2020)

‘You Should Have Left’, David Koepp tarafından yazılan ve yönetilen bir psikolojik korku filmi. Kevin Bacon ve Amanda Seyfried, eski bir bankacı ve aktris karısı olarak karşımıza çıkıyorlar. Çift, ilişkilerini yeniden canlandırmak umuduyla Galler’e tatile gider. Ancak çok geçmeden kiraladıkları evlerinin karanlık bir geçmişi olduğunu keşfederler. “Kulübeye Tıklat”a benzeyen film, korkunun psikolojik yönlerini araştırıyor ve izole bir yerde geçiyor. Bir dış çatışmayla uğraşırken ana karakterler arasındaki parçalanmış ilişkiye dalıyor. Üstelik film aynı zamanda Daniel Kehlmann’ın aynı adlı 2017 kitabına dayanıyor. Merak ederseniz VPN kullanarak Netflix üzerinden izleyebilir ya da alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

4. Gece Gelen (2017)

Trey Edward Shults’un yazıp yönettiği ‘Gece Gelen’, Joel Edgerton, Christopher Abbott, Carmen Ejogo, Kelvin Harrison Jr ve Riley Keough’un oynadığı bir psikolojik korku filmi. Kıyamet sonrası bir dünyada geçen film, hayatta kalabilmek için aynı evi paylaşmak zorunda kalan iki aileyi konu alıyor. Ancak aileler arasındaki güvensizlik onları tehdit eden bir paranoya yaratır.

Film, yaklaşan kıyamet karşısında bir ailenin yaşadığı paranoyayı araştırdığı için ‘Kulübeye Tıklat’a benziyor. Bununla birlikte, kişilerarası karakter draması yaratmak için son derece farklı bir yaklaşım ortaya koyuyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

3. Mürit (2019)

‘Mürit’, Veronika Franz ve Severin Fiala tarafından yönetilen bir korku filmi. Hikaye Grace Marshall, müstakbel kocası Richard Hall ve onun iki küçük çocuğu etrafında dönüyor. Richard, annesinin intiharının ardından Noel’i çocuklarıyla birlikte Grace’in aile evinde geçirmeye karar verir. Ancak, çocuklar kulübenin geçmişine dair şeyler gördükten sonra korkunç olaylar ve hayaller başlar.

Film, doğaüstü olayların bir ailenin tatilini alt üst ederken, ‘Kulübeye Tıklat’a benzer temel bir önermeyi takip ediyor. Ancak, kıyamet unsurlarından yoksundur. Bununla birlikte, film, izleyicileri ekran başına kilitlemek için bazı zekice kıvrımlar ve korkutucu sahneler içeriyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

2. Dehşet Kapanı (2011)

“Dehşet Kapanı”, filmi Joss Whedon ile birlikte yazan Drew Goddard tarafından yönetilen bir korku komedi filmidir. Kristen Connolly, Chris Hemsworth, Anna Hutchison ve Fran Kranz filmde rol alıyor. Konusu, uzak bir orman kulübesinde kalan bir grup üniversite öğrencisini takip ediyor. Ancak kısa süre sonra kendilerini bir dizi canavar tarafından hedef alınırken bulurlar.

Film, farklı türleri birleştiriyor ve ‘Kulübeye Tıklat’ benzeri korku mecazlarını alt üst ediyor. Ayrıca, her iki film de anlaşılmaz senaryolarla karşı karşıya kalan ve içinde bulundukları koşulların ardındaki gerçeği ortaya çıkarmaya çalışan bir dizi karakteri ele alıyor ve bir gerilim katmanı ekliyor. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

1. Sessiz Bir Yer (2018)

John Krasinski’nin yönettiği ‘Sessiz Bir Yer’, kıyamet sonrası bir korku filmi. Krasinski ve gerçek hayattaki karısı Emily Blunt ile birlikte, çocuklarını keskin bir işitme duyusuna sahip kör canavarlardan koruyan bir çift olarak gösteriyor. Film, ‘Kulübeye Tıklat’ gibi yüksek oktanlı dramla durumu mükemmel bir şekilde dengeliyor. Üstelik her iki filmin anlatıları, kendilerini hikayenin çatışmasının merkezinde bulan aileler arasındaki duygusal bağa odaklıyor.

Ancak, “Kulübeye Tıklat” yaklaşan bir kıyameti anlatırken, “Sessiz Bir Yer” kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Bununla birlikte, güçlü performansları ve gerçekten korkutucu anları olan ‘Sessiz Bir Yer’, 2010’ların tartışmasız en iyi korku filmlerinden biridir. Merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!