Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaDiziMutlaka İzlemeniz Gereken The Continental Benzeri 8 Dizi

Son Yazılar

Mutlaka İzlemeniz Gereken The Continental Benzeri 8 Dizi

The Continental dizisini beğendiyseniz, benzeri diziler de izlemek isteyebilirsiniz: İşte bol aksiyonlu ve suç türündeki 8 güzel dizi.

‘The Continental: John Wick Dünyasından’, kısaca ‘The Continental’ olarak da bilinen, ‘John Wick’ evreninde geçen sürükleyici bir suç-aksiyon drama mini dizisidir ve bunu beğendiyseniz benzeri diziler de arıyor olabilirsiniz. Bu ön bölüm uyarlaması, Greg Coolidge, Kirk Ward ve Shawn Simmons’tan oluşan yetenekli bir ekip tarafından yaratıldı; Coolidge ve Ward, Simmons ve Ken Kristensen’ın yanı sıra dizi sorumlusu ve ortak yazar rollerini üstleniyor. Dizide Mel Gibson ve Colin Woodell liderliğindeki yıldız bir oyuncu kadrosu yer alıyor. ‘The Continental’da izleyiciler, 1970’lerdeki tarihe yolculuk yapıyor ve burada Winston Scott’ın ilgi çekici gizemli hayatını keşfediyorlar. John Wick serisini izleyip, The Continental dünyasına da adım attıysanız, benzeri diziler de ilginizi çekecektir.

Karakterin yolculuğu, içinde hiçbir yasadışı işin yürütülmediği, suikastçılar için sığınak görevi gören benzersiz bir oteller zinciri olan ‘The Continental’in New York şubesinde İşletme Sahibi pozisyonuna yükselmesi sırasında geçiyor. Dizi, Winter of Discontent olayı ve Amerikan Mafyasının ekonomik nüfuzunun artması gibi gerçek tarihsel olayların unsurlarını örerek alternatif bir gerçekliğe dalıyor. Ölümcül zarafetle dolu bir dünyaya adım atmaya hazırlanın. ‘The Continental’ı sevdiyseniz suikastçıların ve aksiyonun her zaman menüde yer aldığı daha fazla yapıma hazır olun. ‘The Continental’ benzeri bu dizilerin çoğunu Netflix, Hulu veya Amazon Prime’da izleyebilirsiniz.

The Continental Benzeri 8 Dizi

The Continental mini dizisinin Türkiye’de gösterime giriş tarihi 22 Eylül 2023 olarak açıklanmıştı. İzleyenlerin hayran kaldığı yapımın devamının çekileceğine ise neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

[SONRA BUNU OKU: NETFLİX’TE HEMEN İZLENEBİLECEK EN İYİ GAY, LEZBİYEN, LGBT DİZİLERİ]

8. Banshee (2013-2016 – iMDB: 8,4)

Jonathan Tropper ve David Schickler tarafından yaratılan sürükleyici aksiyon dolu televizyon dizisi ‘Banshee’de Antony Starr, Ben Cross ve Ivana Miličević’in liderliğini yaptığı muhteşem bir oyuncu kadrosu yer alıyor. Bu heyecan verici yapımda, eski bir dolandırıcı ve usta bir hırsız, Pensilvanya’nın Banshee şerifinin kimliğine bürünüyor. ‘The Continental’in gizli dünyası gibi ‘Banshee’ de izleyicileri adalet ve suçun çarpıştığı bir hikayeye sürüklüyor.

Gizemli kahramanımız, Banshee kasabasını birbirine karıştıran suç, yolsuzluk ve kişisel kan davaları ağında hassas bir şekilde gezinirken kendi adalet kurallarını uyguluyor. ‘The Continental’in entrikalarından hoşlanıyorsanız,’ Banshee’nin heyecan verici aksiyonunu ve gerilimini kaçırmak istemeyeceksiniz.

[SONRA BUNU OKU: HEMEN İZLENEBİLECEK NETFLİX’TEKİ EN İYİ VAMPİR DİZİLERİ]

7. Pennyworth (2019-2022 – iMDB: 7,9)

‘Pennyworth’, ‘Gotham’ çalışmalarıyla tanınan Bruno Heller tarafından yaratılan sürükleyici bir televizyon dizisidir. Bu aksiyon-drama dizisi, Wayne ailesinin güvenilir uşağı Alfred Pennyworth’un erken yaşamını konu alıyor. 1960’ların Londra’sında geçen dizide Jack Bannon, Alfred rolünde, onun eski bir SAS askerinden yetenekli bir güvenlik danışmanına dönüşümünü izleyicilerle buluşturuyor. Kendini casusluğa, komplolara ve yeraltı suç dünyasına bulaştıran Alfred’in yolculuğu, aksiyon ve dramın heyecan verici sahneleriyle sizi koltuğunuza bağlayacak. Tıpkı ‘The Continental’ın John Wick evrenine benzersiz bir bakış sunması gibi, ‘Pennyworth’ da Batman mitolojisindeki ikonik bir karakterin büyüleyici arka planını sunarak hayranlara esrarengiz kahyanın dünyasına dair daha derin bir anlayış sunuyor.

[SONRA BUNU OKU: NETFLİX’TE HEMEN İZLEYECEĞİNİZ ASKER VE SAVAŞ KONULU DİZİLER]

6. Barry (2018-2023 – iMDB: 8,4)

Alec Berg ve Bill Hader tarafından yaratılan ve The Continental benzeri diziler arasında listelediğimiz ‘Barry’, suç ve mizah arasındaki çizgide yer alan bir kara komedi türü yapımdır. Dizide de rol alan Bill Hader, hayatında bir değişiklik yapmak isteyen bir tetikçi olan baş karakteri canlandırıyor. Stephen Root ve Henry Winkler’ın da aralarında bulunduğu bir oyuncu kadrosuyla dolu olan dizi, sözleşmeli cinayetlerin zorlu dünyasını oyunculuk kariyeri peşinde koşmanın saçmalığıyla ustaca harmanlıyor.

Barry’nin yolculuğu, onu hedefleri infaz etmekten tiyatroya ayak basmaya kadar götürür, ancak geçmişi ve bugünü çoğu zaman komik ve beklenmedik şekillerde çatışır. ‘The Continental’ gibi ‘Barry’ de suç dünyasındaki insan ruhuna dair benzersiz bir keşif sunuyor, ancak izleyicileri kendine çeken kara komedi bir dokunuşla.

[SONRA BUNU OKU: MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN ACİL DURUM: NEW YORK BENZERİ DİZİLER]

5. Kin (2021-Devam – iMDB: 7,7)

Peter McKenna ve Ciaran Donnelly’nin ortak yarattığı İrlanda suç draması dizisi ‘Kin’, çete savaşının zorlu yeraltı dünyasına karışmış kurgusal bir Dublin ailesinin sürükleyici hikayesini ortaya çıkarıyor. ‘The Continental’deki karmaşık güç dinamiklerine çok benzeyen ‘Kin’, suç dünyasındaki rekabetleri ve ittifakları araştırıyor; rakip çete liderleri Frank Kinsella ve Eamonn Cunningham’ı canlandıran Aiden Gillen ve Ciarán Hinds’in muhteşem performanslarıyla göz dolduruyor. Bu dizi, suçun karmaşık ve sürükleyici dünyasını derinlemesine inceleyerek, organize suç örgütlerinin kalbine yeni bir heyecan verici yolculuk arayan ‘The Continental’ hayranlarının mutlaka izlemesi gereken bir dizi haline getiriyor.

[SONRA BUNU OKU: FRİENDS DİZİSİNİN TÜM BÖLÜMLERİNİ İNGİLİZCE ALTYAZILI NEREDEN İZLEYEBİLİRİM?]

4. Gangs of London (2020-Devam – iMDB: 8,1)

Yaratıcıları Gareth Evans ve Matt Flannery tarafından hazırlanan İngiliz TV dizisi ‘Gangs of London’, 2006 yapımı ‘The Getaway’ adlı video oyunundan ilham alıyor ve çağdaş Londra’daki rakip çeteler ile suç örgütleri arasındaki yoğun çatışmaları araştırıyor. Oyuncular arasında Joe Cole, Sope Dirisu, Colm Meaney, Lucian Msamati ve Michelle Fairley yer alıyor. Dizi, önde gelen bir suç baronunun öldürülmesinin ardından oluşan güç boşluğuna odaklanıyor.

Rakip çeteler ve suç örgütleri Londra’nın yeraltı dünyasının kontrolü için savaşırken, sırlar, ihanetler ve beklenmedik ittifaklar açığa çıkan bir güç mücadelesi ortaya çıkıyor. ‘The Continental’e çok benzeyen bu yoğun ve ahlaki açıdan karmaşık anlatı, izleyicileri sadakat ve ihanetin her zaman mevcut olduğu bir organize suç dünyasına sürüklüyor ve bu da onu aksiyon dolu suç dramalarının hayranları için ilgi çekici bir seçim haline getiriyor.

[SONRA BUNU OKU: MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN AGENT ELVİS BENZERİ ANİMASYON DİZİLERİ]

3. Mob City (2013 – iMDB: 7,4)

‘Mob City’, yaratıcı deha Frank Darabont tarafından hazırlanmış bir suç draması TV dizisidir. Dizi, yolsuzluk, suç ve ahlaki açıdan karmaşık karakterlerin derinliklerine inerek güç ve ihanetin karanlık bir dokusunu örüyor. Oyuncu kadrosunda Jon Bernthal, Ed Burns, Neal McDonough, Alexa Davalos ve Jeffrey DeMunn yer alıyor.

Hem ‘Mob City’ hem de ‘The Continental’, kolluk kuvvetlerinin, suçluların ve onların güdülerinin birleştiği ahlaki açıdan gri alanları keşfederek organize suçun karmaşık dünyasını televizyona aktarıyor. Ek olarak, her iki seri de farklı ortamlarda geçiyor.

[SONRA BUNU OKU: MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN MAYFAİR WİTCHES BENZERİ DİZİLER]

2. Person of Interest (2011-2016 – iMDB: 8,5)

Jonathan Nolan tarafından yaratılan ‘Person of Interest’ sürükleyici bir bilim kurgu suç dramasıdır. Dizide Jim Caviezel, Michael Emerson, Taraji P. Henson ve Kevin Chapman’ın da aralarında bulunduğu dikkat çekici bir oyuncu kadrosu yer alıyor. Parlak ama münzevi bir milyarder programcı, eski bir CIA ajanı ve süper zeki bir yapay zeka sistemi etrafında dönüyor. Birlikte, şiddet içeren suçları daha gerçekleşmeden önleme misyonuna girişirler ve karmaşık bir komplo ve yolsuzluk ağını ortaya çıkarırlar.

‘Person of Interest’ öncelikli olarak gözetlemeyi, yapay zekayı ve bunları çevreleyen etik ikilemleri araştırırken ‘The Continental’ ile tematik benzerlikler paylaşıyor. Her ikisi de kanunsuzların ve suikastçıların gizli dünyalarına odaklanarak adalet ve kanun dışılık arasındaki bulanık çizgileri vurguluyor. İster John Wick’in yeraltı suikastçı topluluğu, ister ‘Person of Interest’teki yapay zeka odaklı suç önleme programı olsun, her iki dizi de gizli ve ahlaki açıdan karmaşık alanlara ilgi çekici bakışlar sunuyor.

[SONRA BUNU OKU: MURDAUGH CİNAYETLERİ: GÜNEY CAROLİNA’DA BİR SKANDAL BENZERİ BELGESEL DİZİLERİ]

1. Boardwalk Empire (2010-2014 – iMDB: 8,6)

‘Boardwalk Empire’, Terence Winter’ın yaratıcı vizyonuyla hayata geçirilen büyüleyici bir Amerikan dönemi suç draması dizisidir. Esasen 1920’li yıllarda New Jersey’deki Atlantic City’nin Yasak dönemindeki hareketli ortamında geçen dizi, Michael Pitt, Kelly Macdonald, Michael Shannon ve Shea Whigham’ın yanı sıra esrarengiz Nucky Thompson rolünde Steve Buscemi’nin de aralarında bulunduğu etkileyici bir kadroya sahip. Nelson Johnson’ın 2002 tarihli kurgu dışı kitabı ‘Boardwalk Empire: The Birth, High Times, and Corruption of Atlantic City’den ilham alan bu dizi, izleyicileri yasadışı ilişkiler, siyasi yolsuzluk ve olağanüstü karakterlerle dolu bir dünyaya sürüklüyor.

Dizi, siyasi figür Nucky Thompson’ın suç, güç ve yolsuzluk ağında gezinmeye devam ettiği, Yasak döneminde Atlantic City’nin büyüleyici dünyasına odaklanıyor. Hukuk ve suç arasındaki ince ipte yürürken izleyiciler, tıpkı ‘The Continental’deki karmaşık ilişkilere benzer şekilde, iç içe geçmiş karakterlerden ve ahlaki açıdan belirsiz seçimlerden oluşan zengin bir dokuya tanık oluyor. Her iki dizi de, karakterlerinin çok yönlü doğasını, suç ve hukuk, onları incelikli suç dramalarının hayranları için vazgeçilmez kılıyor.

[SONRA BUNU OKU: MUTLAKA İZLEMENİZ GEREKEN ÜÇÜZLER BENZERİ DİZİLER]


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!