Cuma, Nisan 12, 2024
Ana SayfaTeknolojiVideo Edit Programları (2023 Rehberi)

Son Yazılar

Video Edit Programları (2023 Rehberi)

Bu yazımızda 2023 yılının en iyi video edit programları arasından seçim yaptık, işte kullanımı kolay en iyi video montaj düzenleme programı.

Bizim gibiyseniz, sosyal medya için daha ilginç hale getirmek istediğiniz bir videoları düzenlemek isteyeceksinizdir. Fakat maalesef ne bir Steven Spielberg’sin ne de limitsiz bütçen var. Çektiğiniz videoları en iyi şekilde yayınlamak için video edit programları arasından bir seçim yapmanız gerekecektir. Videoyu geliştirmek ve harika efektler, sesler ve filtreler eklemek her zaman daha eğlencelidir ve daha çok izlenir. İşte bu sebeple size ve içeriğinize uygun bir video düzenleme programı seçerek, hayalinizdeki videolara sahip olabilirsiniz. Bu yazımızda, bugün mevcut olan en iyi ücretsiz video yapma programı çözümlerini derinlemesine inceleyeceğiz. Ve hayır, bu sadece uzun bir video düzenleme yazılımı listesi değil, hem kullanımı kolay hem de değer sağlayan en iyi ücretsiz montaj programları arasından sizin için uygun olanların listesi.

video edit programları

Videolarınızı düzenlemek ve paylaşmak için kullanabileceğiniz mobil uygulamaların yanı sıra masaüstü için de video edit programları bulabileceksiniz. Bu platformlardan bazıları aynı zamanda birden fazla cihaz ve işletim sisteminde çalışarak gerçekten çok kanallı video düzenleme kolaylığı sağlar. İşte video yapma programı arayanlar için listemiz.

2023 İçin En İyi 40 Ücretsiz Video Edit Programları:

İki farklı türde video düzenleme yazılımına göz atarak işe başlayacağız: standart video düzenleme yazılımı ve tanıtım videosu düzenleme yazılımı. Oradan DA, işletmeniz için harika, görsel olarak çekici videolar oluşturmak için kullanabileceğiniz 30 ek ücretsiz video edit programları aracını paylaşacağız.

1. Lightworks

Mac, Windows ve Linux ile uyumludur.

Bu, kullanışlı özelliklerle dolu güçlü bir video edit programı çözümüdür. Ücretsiz ve ücretli bir sürümü bulunuyor. Ancak, ücretsiz sürüm, profesyonel olmayan kullanım için fazlasıyla yeterli.

En iyi özelliklerinden bazıları, yüksek hassasiyetli video kırpma, çoklu kamera desteği ve YouTube için 720p’ye dışa aktarma yeteneğidir. Araç, çok çeşitli video formatlarını destekler ve birçok video ve ses düzenleme seçeneğine sahiptir. Bu aracın ücretli sürümü 4K videoları destekler, ancak ücretsiz sürümü desteklemez.

Video düzenleme programı olarak bu aracı kullanmaya başlamak kolaydır çünkü anlamanıza ve üzerinde çalışmanıza yardımcı olacak birçok eğitim videosu ile birlikte geliyor.

💡 Özellikler

 • Evrensel projeler oluşturabilirsiniz
 • Sosyal medya şablonları mevcut
 • Kolay zaman çizelgesi düzenleme ve kırpma
 • Telifsiz ses ve video içeriği sunar

👶 Kullanım Kolaylığı

İhtiyacınız olan tüm araçlara doğrudan video zaman çizelgesinden erişilebilir. Ayrıca, Lightworks’te yapmanız gereken hemen hemen her şeyi nasıl yapacağınızı gösteren tonlarca eğitim videosu vardır.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

Lightworks’ün ücretsiz sürümü bile ihtiyacınız olan tüm video düzenleme araçlarına sahiptir. Buna 100’den fazla efekte, orijinal prodüksiyon müziğine ve Audio Network ve Pond5’ten stok videoya erişim dahildir.

💸 Fiyatlandırma

Lightworks’ü kullanmak ücretsizdir. Üç Lightworks planından biriyle daha fazla özelliğe erişebilirsiniz:

 • Lightworks Pro Aylık: 29,99 ABD doları
 • Pro (+ Boris FX) Yıllık: 209.99$
 • Pro (+ Boris FX) Ömür: $525.59

Artılar ve eksiler

🤩 Çok sayıda video düzenleme özelliğine sahip iyi bir araç
🤩 Doğrudan çevrimiçi paylaşmak üzere genellikle güzel görünümlü filmler üretmek isteyen YouTube video yaratıcıları için mükemmel bir araç
😞 Yeni başlayanlar için biraz ileri düzey, ancak eğitim videoları yardımcı olabilir
😞 Projeyi MP4’e kaydetmek için sadece 1 seçenek var

2. OpenShot

Mac, Windows ve Linux ile uyumludur.

Montaj programları arasında OpenShot, piyasadaki en iyi açık kaynaklı ücretsiz video edit programı çözümlerinden biridir. Çok sayıda kullanışlı özellikle dolu güçlü bir video düzenleme programı arıyorsanız, işte bu montaj programı yeni başlayanların bile kolayca kullanabileceği, kullanımı kolay, sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Sınırsız katmanlar, gerçek zamanlı önizlemeli video geçişleri gibi gelişmiş özellikler sağlıyor ve video efektleri, animasyon ve ana kareler için birçok seçeneğe sahiptir. Ayrıca, bu aracı kullanarak herhangi bir videoyu kesmek ve dilimlemek son derece kolaydır.

💡 Özellikler

 • Linux, Mac ve Windows desteği ile neredeyse tüm işletim sistemlerini destekleyen bir video düzenleme programı
 • Filigranlar, arka plan videoları, ses parçaları ve daha fazlası için ihtiyaç duyduğunuz kadar katman ekleyin
 • Video, ses veya görüntüleri doğrudan düzenleyiciye sürükleyip bırakın

👶 Kullanım Kolaylığı

OpenShot’ın video edit programı çözümünün kullanımı kolaydır ve güzel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Kendi videolarınızı, fotoğraflarınızı veya müziğinizi sürükleyip bırakarak veya Proje Dosyaları sekmesine sağ tıklayıp İçe Aktar’ı seçerek içe aktarabilirsiniz. Varlıklarınızı zaman çizelgesinde ayarlamak da gerçekten kolaydır ve ayrıca doğru kaydırıcıyı istediğiniz zamana sürükleyerek müzik ve videoları da kırpabilirsiniz.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

OpenShot, temelden gelişmiş düzenlemeye kadar tonlarca özellik sunar. Ayrıca Efektler sekmesinden kolayca erişilebilen geçişler, dönüşümler, başlıklar ve animasyonlar gibi çok çeşitli efektler de vardır. Artı, geliştiriciler platformdaki çalışmalarına son derece bağlıdır, bu nedenle yeni özellikler her zaman kullanıma sunulur.

💸 Fiyatlandırma

OpenShot ücretsiz ve açık kaynaklıdır.

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay arayüz
🤩 Sınırsız katman
😞 Bazen yavaşlıyor, bu da sabrınızı zorlayabiliyor

3. VSDC

Windows işletim sisteminde çalışır.

Montaj programları arasında yalnızca Windows’ta kullanılabilen açık kaynaklı, ücretsiz bir video edit programı çözümüdür. Neredeyse tüm video formatlarını ve codec bileşenlerini destekleyen iyi bir video düzenleme yazılımı uygulamasıdır. VSDC’nin hem ücretsiz hem de ücretli sürümü vardır. Ücretsiz sürüm, neredeyse tüm rutin video düzenleme ihtiyaçlarınız için yeterince iyidir. Profesyoneller için ücretli sürüm daha gelişmiş özellikler sunar. Kullanımı nispeten basittir ve renk düzeltme, görsel ve işitsel efektler, karıştırma modları ve filtreler gibi özelliklere sahiptir.

💡 Özellikler

 • Görsel ve işitsel efektler
 • Karıştırma modları ve Instagram benzeri filtreler
 • Maskeleme
 • Hareket takibi
 • Popüler formatların desteği

👶 Kullanım Kolaylığı

VSDC, video oluşturma ve düzenlemenin basit ve sorunsuz olması için farklı sihirbazlardan yararlanan modern ve güzel bir arayüze sahiptir. Arayüzün sadeliğine rağmen program, kullanıcıların uzun ve karmaşık videolar oluşturmasına olanak tanıyan birçok özellik sunuyor.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

VSDC, görsel ve işitsel efektler, karıştırma modları, filtreler ve daha fazlasını içeren tam özellikli bir video düzenleme aracıdır. Pro sürümü size daha da fazla araca erişim sağlarken, ücretsiz sürüm hiçbir şekilde eksiklik hissettirmez.

💸 Fiyatlandırma

VSDC Ücretsiz, ücretsiz plandır. VSDC Pro ile daha gelişmiş özelliklere 19,99$’a sahip olabilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Günlük video düzenleme için kullanımı basit araç
😞 Yalnızca Windows kullanıcıları için mevcuttur
😞 Ücretsiz sürüm bazen yavaş çalışıyor

4. Adobe Premiere Rush

iOS, Android, Mac ve Windows’ta kullanılabilir.

Bu, Adobe tarafından üretilen ve tüm video düzenleme ve paylaşım ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek yeni bir uygulamadır. Videoları istediğiniz zaman ve istediğiniz yerde düzenlemek için kullanabileceğiniz bir mobil uygulamadır. Ayrıca hem Mac hem de Windows PC’lerle uyumlu bir masaüstü sürümüne sahiptir.

Video edit programları arasında kullanımı çok kolay bir arayüze ve renk, ses, hareketli grafikler ve diğer düzenleme seçeneklerine sahiptir. Ayrıca doğrudan uygulamanın içinden bir video oluşturarak onu daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz. Özellikler ücretsiz sürüm için biraz sınırlıdır, ancak ücretli sürümün sunabileceği çok şey vardır.

Bütün bunların yanında sosyal medyada video oluşturmak ve paylaşmak için kullanabileceğiniz hepsi bir arada bir uygulama isteyen biriyseniz, bu çözüm tam size göre.

💡 Özellikler

 • Geçiş eklemek için tıklayın ve sürükleyin
 • Ön ayarlı ve manuel renk düzeltme
 • Çok çeşitli yerleşik şablonlar
 • Doğru en boy oranında herhangi bir sosyal platforma aktarın

👶 Kullanım Kolaylığı

Adobe Premiere Rush kullanıcı arabirimi, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan özellikleri içerecek şekilde düzenlendiğinden, video düzenleme programı olarak sizi rahat hissettirecektir.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

Bu araç, masaüstü ve mobil cihazlarda basit ve kullanımı kolay olacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle bir ton gelişmiş düzenleme özelliğine sahip değildir. Ancak, zaman çizelgesi ile düzenlemeyi kullanabilir, ses ekleyebilir ve ayarlayabilir, hızı değiştirebilir, renkleri değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

💸 Fiyatlandırma

Adobe Premiere Rush Starter ücretsizdir. Daha fazla dışa aktarma ve daha fazla depolama alanı istiyorsanız, ayda 9,99 ABD doları karşılığında Premiere Rush Uygulamasına yükseltebilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Sosyal medyada videolar oluşturmak, düzenlemek ve paylaşmak için çok kullanışlı bir araç
🤩 Çok kanallı erişilebilirlik, bir cihazda videolar oluşturmanıza ve başka bir cihazda düzenlemenize olanak tanır
😞 Ücretsiz sürümde sınırlı özellikler var, ancak ücretli sürümde çok daha fazlası

5. Lumen5

Cideo edit programları arasında Lumen5, çevrimiçi bir video düzenleme aracıdır ve muhtemelen bugün mevcut olan en popüler seçeneklerden biridir. Salesforce, SAP, TIME Magazine ve The Economist gibi kuruluşlar tarafından kullanıldığı biliniyor. Lumen5, sınırlı kaynaklarla kaliteli video içeriği üretmesi gereken içerik pazarlama ekiplerini hedefliyor. Film şeridi oluşturabilir, çeşitli içerik türlerini içeren düzenler ayarlayabilir, müzik ekleyebilir ve ayrıca metin ekleyebilirsiniz. Ayrıca, olabildiğince hızlı mükemmel videolar oluşturmanıza yardımcı olmak için yüzlerce tema ve renk sunar.

💡 Özellikler

 • Milyonlarca fotoğraf, video klip ve ses dosyası içeren medya kitaplığı
 • Seslendirme
 • Marka ön ayarları
 • Videoya metin
 • Otomatik iş akışları

👶 Kullanım Kolaylığı

Lumen5 gerçekten basittir. Metninizi yüklersiniz veya videoya dönüştürmek istediğiniz içeriğe bir bağlantı girersiniz ve Lumen5 AI metni sizin için otomatik olarak bir videoya dönüştürür. Hatta metne dayalı bir storyboard oluşturur ve videoya dahil etmenin en iyi olacağını düşündüğü şeyi seçer.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

Lumen5, yakınlaştırma ve kaydırma gibi standart video düzenleme araçları sunar ve müzik ve efektler ekleyebilirsiniz. Gelişmiş video editleme programları konusunda fazla bir şey yok, ancak bir blog gönderisini videoya dönüştürebilmek oldukça güzel!

💸 Fiyatlandırma

Lumen5’in ücretsiz bir planının yanı sıra dört ücretli seçeneği vardır:

 • Yaratıcılar: 15$/ay
 • Premium: 79 $/ay
 • İş: 199$/ay
 • Kurumsal: Özel fiyatlandırma

Artılar ve eksiler

🤩 Özellik paketi ve pazarlamacıların video içeriğini hızlı bir şekilde geliştirmelerine yardımcı olacak yeterli özelliklere sahip
🤩 720p video çözünürlüğüne sahip videoları ücretsiz planda dışa aktarabilir
😞 Ücretsiz sürüm bir filigran içerir
😞 Ayda beş video sınırı var

En iyi video düzenleme programı 2023

ProgramKullanım KolaylığıArtılarıEksileriÜcretGenel Puanı
Promo.com4.4🤩 Kullanım kolaylığı
🤩 Destekleyici müşteri hizmetleri
🤩 Bir hesapta en fazla 10 markayı yönetme
😞 Metinden videoya çevirme sunmuyor
😞 Video çekimi yok
Temel: 49 $/ay
Standart: 99$/ay
Profesyonel: 359 $/ay
4.4
Biteable4.5🤩 Kullanımı kolay
🤩 Güzel video reklam şablonları
😞 Yavaş çalışma
😞 Ücretsiz videolarda filigran
Ücretsiz plan mevcut
Plus: 19 $/ay
Ultimate: 49 $/ay
4.5
InVideo4.7🤩 Yeni başlayanlar ve pazarlamacılar için kullanımı kolay
🤩 Ücretsiz planda ayda 60 videoya kadar izin
😞 Sınırlı özellikler, bunu profesyonellerin kullanamayacağı bir araç yapar
😞 Ücretsiz plan bir filigranla birlikte gelir
Ücretsiz plan mevcut
İşletme: 15$/ay (yıllık faturalandırıldığında)
Sınırsız: 30 ABD doları/ay (yıllık faturalandırıldığında)
4.8
Animoto4.5🤩 Kullanımı kolay
🤩 Pazarlama ekipleri için mükemmel
😞 Ücretsiz teklif, videolarınızda Animoto markasını içerirÜcretsiz plan mevcut
Profesyonel: 15$/ay (yıllık faturalandırıldığında)
Ekip: 39 $/ay (yıllık faturalandırıldığında)
4.3
Vyond4.6🤩 Binlerce seçenek, saç modeli ve yüz özelliğinden oluşan kitaplık😞 Temel plan Vyond filigranını içerirTemel: 299$/yıl
Premium: 649 $/yıl
Profesyonel: 999$/yıl
Enterprise: Fiyat teklifi için Animoto ile iletişime geçin
4.7

İlgili Yazı: En İyi 10 Android Video Düzenleme Uygulaması

6. Promo.com

Montaj programı olarak Promo, kendilerinin dünyanın 1 numaralı pazarlama videosu üreticisi olduklarını iddia ediyor. Adından da anlaşılacağı gibi, Promo, tanıtım videoları oluşturmanıza yardımcı olma konusunda uzmanlaşmıştır, ancak bundan çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Promo.com, çevrimiçi bir video oluşturucuda ihtiyacınız olan her şeye sahiptir: yüksek kaliteli profesyonel video klipler, telifsiz müzik, özelleştirilebilir video şablonları ve daha fazlası.

Promo’yu her tür videoyu yaratmak için de kullanabilirsiniz. Yatay videolar, dikey videolar, kare videolar ve hatta banner videolar. Oluşturduğunuz videolar sosyal medya kullanımı için idealdir ve videolarınızı Facebook, Instagram, YouTube, Twitter, LinkedIn veya diğer sosyal ağlarda, web sitelerinde veya bloglarda yayınlayabilir, yükleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

💡 Özellikler

 • 100 milyondan fazla klibin yanı sıra profesyonelce düzenlenmiş müzik içeren yüksek kaliteli video kitaplığı
 • Kopyalama ve eşleştirme müziği de dahil olmak üzere ödüllü tasarımcılar tarafından özelleştirilebilir hazır videolar
 • Yüksek kaliteli destek için teknoloji ve video uzmanlarından oluşan bir ekip
 • Her yerde, her zaman çevrimiçi yayınlamak için videolarda ömür boyu lisans

👶 Kullanım Kolaylığı

Video edit programları arasında uzak ara önde olan Promo.com, tüm beceri seviyelerindeki kullanıcıların dakikalar içinde muhteşem videolar oluşturmasına olanak tanıyan basit ve etkili bir tanıtım videosu oluşturucusu sunar. Kreatif merkezinden bir video seçerek (veya kendi videonuzu yükleyerek) başlarsınız. Ardından, markanızın yeteneğini eklemek için düzenleyiciyi kullanın. Videonuz dünya için hazır olduğunda, istediğiniz yerde yayınlamak için MP4 formatında indirebilir veya doğrudan sosyal medyada yayınlayabilirsiniz.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

Video düzenleme programı Promo.com, ihtiyaç duyacağınız ve tanıtım videolarınızı gerçekten size ait kılmak isteyeceğiniz tüm gelişmiş düzenleme araçlarına ve eğlenceli ekstralara sahiptir. Fotoğraflarınızı istediğiniz sosyal medya platformuna veya kanalına uyacak şekilde yeniden boyutlandırabilir ve hatta Facebook Sayfa kapağınız için güçlü videolar oluşturabilirsiniz.

💸 Fiyatlandırma

Promo.com’un üç fiyatlandırma planı vardır:

 • Temel: 49 $/ay
 • Standart: 99$/ay
 • Profesyonel: 359 $/ay

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanım kolaylığı ve destekleyici müşteri hizmetleri
🤩 Bir hesapta en fazla 10 markayı yönetin
😞 Metinden videoya çeviri sunmuyor
😞 Video çekimi yok

7. Biteable

Video düzenleme programı çözümleri sunan Biteable, sosyal medya reklamları, slayt gösterileri, videolar ve daha fazlasını yapmak için çevrimiçi bir video editleme platformudur. Biteable’ın ücretsiz planıyla, filigranlı videoları dışa aktarmak için temel video düzenleme araçlarını kullanabilirsiniz. Ancak, ücretsiz Biteable planıyla kendi videolarınızı platforma yükleyemezsiniz. Videoları dışa aktarmak istemiyorsanız, videoları gömebilir veya Biteable bağlantısıyla paylaşabilirsiniz. Premium plan ayda 29 dolardan başlıyor ve 85.000’den fazla ekstra stok videoyu size açıyor.

💡 Özellikler

 • Stüdyo kalitesinde animasyonlar
 • 800.000 hazır klip, 1 milyon görsel ve telifsiz müzik
 • Özel yüklemeler
 • Sohbet ve e-posta desteği

👶 Kullanım Kolaylığı

Biteable’a kaydolmak çok kolay. Anketi tamamladıktan sonra, aralarından seçim yapabileceğiniz beş şablon seçeneği sunulur ve birkaç dakika içinde markanız için harika bir tanıtım videosu oluşturabilirsiniz.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

Yazı tiplerini değiştirmek ve bir resim eklemek dışında, Biteable ile birlikte gelen pek çok gelişmiş düzenleme aracı vardır. Bununla birlikte, markanız için göz alıcı video içeriği oluşturmanın hızlı bir yolunu istiyorsanız, Biteable tam size göre.

💸 Fiyatlandırma

Biteable’ın bir ücretsiz planı ve iki ücretli planı vardır:

 • Plus: 19 $/ay
 • Ultimate: 49 $/ay

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 Güzel video reklam şablonları
😞 Yavaş çalışma
😞 Ücretsiz videolarda filigran

8. InVideo

InVideo, çevrimiçi bir video düzenleyicidir. Yüksek düzeyde düzenlenmiş ve profesyonelce üretilmiş videolara giren daha ince ayrıntıları bilmeden video içeriğini hızlı bir şekilde üretmesi gereken yeni başlayanlar veya pazarlamacılar için mükemmeldir. Çevrimiçi olmasına rağmen yine de seveceğiniz özelliklerle dolu. Video oluşturma işleminizi kolaylaştırmak için tasarlanmış 3500’den fazla şablona erişirsiniz, videolarınızı HD olarak dışa aktarabilir, blog gönderilerini ve diğer metin tabanlı içeriği hızlı halde dönüştürmek için metinden konuşmaya (ve URL’den videoya) özelliğinden yararlanabilirsiniz. İlgi çekici videolar ve telifsiz içerik için Pexels, Pixabay, Unsplash’a erişim de sağlayabiliyorsunuz.

💡 Özellikler

 • Standart medya kullanan videolar filigran içermez
 • 3500+ şablon
 • 8M+ ve 1M+ premium medyadan (filigranlı) oluşan iStock kitaplığının yanı sıra 3M+ standart medya kitaplığı
 • 720p+ çözünürlükte ayda 60+ video dışa aktarma
 • Otomatik metinden konuşmaya
 • 1G+ bulut depolama

👶 Kullanım Kolaylığı

Video montaj programları arasındaki InVideo, harika bir videoyu hızla oluşturmayı kolaylaştıran birkaç araç içerir. Milyonlarca stok medyanın yanı sıra aralarından seçim yapabileceğiniz bir şablon koleksiyonu var. Ayrıca vektör şekilleri, maskeler ve çıkartmalar gibi şeylere de erişebilirsiniz.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

İhtiyacınız olan her tür video içeriğini oluşturmanıza olanak tanır. Şablonlar aranabilir, böylece işe yarayan bir şeyi hızlı bir şekilde bulabilirsiniz. Oluşturucu, zaman çizelgesi görünümüne sahip bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Ayrıca gelişmiş zaman çizelgesi görünümünü kullanabilir ve katmanlar halinde çalışabilirsiniz. InVideo’nun Akıllı Video Asistanı, videonuzu iyileştirmek için yapay zeka tarafından oluşturulan öneriler sunar.

💸 Fiyatlandırma

Video yapma programı InVideo ücretsiz bir plan ve iki ücretli plan sunar:

 • Business: 15$/ay (yıllık faturalandırıldığında)
 • Unlimited: 30 ABD doları/ay (yıllık faturalandırıldığında)

Artılar ve eksiler

🤩 Yeni başlayanlar ve pazarlamacılar için kullanımı kolay
🤩 Ücretsiz planda ayda 60 videoya kadar izin
😞 Sınırlı özellikler, bunu profesyonellerin kullanamayacağı bir araç haline getirir
😞 Ücretsiz plan bir filigranla birlikte gelir

9. Animoto

Animoto, pazarlama sonuçlarını yönlendirmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir araç olarak konumlandırılmıştır. Tüm çevrimiçi video edit programları gibi, video düzenlemeyi kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Videolar ve fotoğraflarla dolu bir stok kitaplığı, kendi videolarınızı ve fotoğraflarınızı yükleme seçeneği ve bir müzik kitaplığı ile birlikte gelir. Video oluşturma sürecini hızlandırmaya yardımcı olmak için, üst üste bindirilecek film şeridi şablonlarına, metne ve yazı tiplerine erişebilir, videoyu kırpabilir ve her kareye markanızın renklerini ve logosunu ekleyebilirsiniz.

💡 Özellikler

 • Sınırsız video indirme
 • 720p+ çözünürlük
 • 50’den fazla müzik parçası, 3’ten fazla standart yazı tipi ve 30’dan fazla renk örneği dahildir

👶 Kullanım Kolaylığı

Animoto’ya kaydolduğunuzda, size hem derinlemesine hem de takip etmesi kolay iki eğitim sunulur. Bu, platformda ilk projenizi oluşturmayı gerçekten kolaylaştırır. Ondan sonra profesyonelce kendi yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

Animoto, görüntülerinizi kırpma, fotoğraflarınızı kırpma ve platform içindeki medyanızın zamanlamasını ayarlamanın yanı sıra her videodaki metin ve arka plan renklerinizi markanıza veya reklam kampanyalarınızdan birindeki renklere uyacak şekilde özelleştirme olanağı sağlar. Animoto ayrıca videolarınızı Facebook, Instagram, YouTube ve daha fazlasında paylaşmanızı veya videolarınızın bağlantılarını aileniz ve arkadaşlarınızla paylaşmanızı kolaylaştırır.

💸 Fiyatlandırma

Animoto’nun ücretsiz bir planı ve iki ücretli planı vardır:

 • Profesyonel: 15$/ay (yıllık faturalandırıldığında)
 • Ekip: 39 $/ay (yıllık faturalandırıldığında)

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 Pazarlama ekipleri için mükemmel
😞 Ücretsiz sürümde, videolarınızda Animoto filigranı bulunur

10. Vyond

İşletmeniz için eğlenceli animasyonlu tanıtım videoları oluşturmakla ilgileniyor musunuz? Öyleyse, montaj programları arasında Vyond sizin için doğru video yapma programı aracıdır. Açıklayıcı videolar, öğreticiler, nasıl yapılır videoları ve daha fazlası gibi işletmeniz için çok çeşitli tanıtım videoları oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Şablonlar, basit video oluşturucu panosuyla anında video oluşturmayı kolaylaştırır. Gerçekçi dudak senkronizasyonu, videoları profesyonel yapan gerçekten harika.

💡 Özellikler

 • 720p+ çözünürlük
 • Renk değiştirilebilir sahne
 • Otomatik karakter dudak senkronizasyonu
 • Karakter ve nesne animasyonu

👶 Kullanım Kolaylığı

Animasyon deneyiminiz olmasa bile Vyond’un kullanımı kolaydır. Platform, arayüz düzenine bir giriş sağlar ve başlamak için ihtiyacınız olan tek şey budur. Genel olarak kullanıcı dostudur.

📹 Gelişmiş Düzenleme Araçları ve Ekstralar

Vyond, maskeleme, karakter arka görünümü, çoklu ifadeler, harekete karşı hareket yolu düzenleme ve çok daha fazlasını içeren sağlam bir animasyon video aracıdır.

💸 Fiyatlandırma

Vyond’un dört fiyatlandırma planı vardır:

 • Temel: 299$/yıl
 • Premium: 649 $/yıl
 • Profesyonel: 999$/yıl
 • Enterprise: Fiyat teklifi için Animoto ile iletişime geçin

Artılar ve eksiler

🤩 Binlerce seçenek, saç modeli ve yüz özelliğinden oluşan kitaplık
😞 Temel plan Vyond filigranını içerir

Ücretsiz video edit programları 2023

11. Blender

Mac, Windows ve Linux ile uyumludur.

Blender, tüm platformlarda bulunan en iyi, gelişmiş video edit programları çözümlerinden biridir. Herkesin kullanabileceği açık kaynaklı bir araçtır. Ve özellikler açısından bazı güçlü yönleri bulunuyor.

Bazı temel özellikler arasında canlı önizleme, renk vektörskop, luma dalga biçimi, ses karıştırma, eşzamanlama, fırçalama, dalga biçimi görselleştirme ve histogram gösterimleri yer alır. OpenShot gibi sınırsız katmana sahip değildir ancak video, resim, ses ve efekt eklemek için 32 layera sahiptir. Ayrıca profesyonel kullanıcılar için bir 3D animasyon paketine sahiptir.

Artılar ve eksiler

🤩 Profesyoneller tarafından kullanılabilecek kadar iyi
🤩 Neredeyse sınırsız özelleştirme
😞 Bu listedeki diğer araçlar kadar kullanımı kolay değil
😞 Buggy formatı desteği

12. Shotcut

Mac, Windows ve Linux ile uyumludur.

Bu, iyi özelliklere sahip başka bir açık kaynaklı, ücretsiz, platformlar arası video düzenleme programı çözümüdür. Basitçe indirebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.

Başlangıçta Linux için tasarlanmış olmasına rağmen, tüm video formatlarını ve platformlarını destekleyen bir video yapma programı. En iyi özelliklerinden biri, videonuzu düzenleyiciye aktarmanıza gerek olmaması ve çok zaman kazandırmasıdır. Bir başka harika özellik olan 4K çözünürlük desteği de bulunuyor.

Diğer harika özellikler arasında ses ve video efektleri, tarama, renk düzeltme ve derecelendirme, geçişleri silme vb. bulunur.

Artılar ve eksiler

🤩 4K çözünürlük desteği ve diğer kullanışlı özellikler
🤩 Özellik dolu
😞 Arayüzün kullanımı bu listedeki diğer araçlar kadar kolay değil

13. iMovie

Mac’te kullanılabilir.

Bu, yalnızca Mac ve iOS kullanıcıları için kullanılabilen gelişmiş bir video düzenleme programı aracıdır. Ayrıca bir uygulama şeklinde gelir ve mobil cihazlarda da kullanılabilir. Ayrıca, profesyoneller için kullanışlı bir özellik olan 4K çözünürlüğü de destekler.

Video kliplerinize başlık, müzik ve efekt vb. eklemek için kullanabileceğiniz temiz ve minimal bir sürükle ve bırak arayüzüne sahiptir. Videoları yavaşlatabilir veya hızlandırabilir ve daha ilginç hale getirmek için filtreler ekleyebilirsiniz.

Bir diğer ilginç özelliği ise videolarınızda arka plan konumunu değiştirebilmeniz ve karakterlerinizi istediğiniz yere yerleştirebilmeniz.

Genel olarak, başlamak için iyi bir video düzenleme yazılımıdır ve daha sonra daha profesyonel bir yazılım çözümüne geçebilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Temel video düzenleme yazılımı kadar iyi
🤩 Basit sürükle ve bırak arayüzü
😞 Profesyonel kullanım için sınırlı özellikler

14. VideoPad

Bu, yalnızca Windows PC’lerde çalışan ve Mac ve Linux için mevcut olmayan bir video düzenleyici ve film yapımcısıdır. Ancak, bir Windows kullanıcısıysanız, bu, kullanabileceğiniz en güzel video editleme programları arasındadır.

Bu, video düzenlemenin temellerini çok fazla uğraşmadan öğrenmek için kullanabileceğiniz bir başlangıç aracı için iyidir. Oynayabileceğiniz önceden yapılmış geçişler ve ses efektleri içeren eksiksiz bir kitaplık ile birlikte gelir.

Ayrıca, tüm video düzenleyicilerin ücretsiz olarak sağlamadığı bir özellik olan 3D video düzenlemeyi de destekler. Ayrıca, düzenlediğiniz videoları doğrudan YouTube’a ve diğer sosyal medya platformlarına aktarabilirsiniz.

💸 Fiyatlandırma

Ticari olmayan kullanım için ücretsiz bir video düzenleyici sürümü mevcuttur. VideoPad Master’s Edition’ı 99$’a satın alabilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Videoları düzenlemek ve doğrudan sosyal medya platformlarına aktarmak kolay
🤩 3D video düzenleme sunar ve kapsamlı medya kitaplığı vardır
😞 Birçok gelişmiş özelliğe sahip olmadığı için profesyonel kullanıma uygun değildir.
😞 Ses aracı yok

15. GoPro Quik

iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir.

Bu, hareket halindeyken ilgi çekici videolar oluşturmak için kullanabileceğiniz bir mobil video düzenleme aracıdır. GoPro’nun uzmanlığı sayesinde basit bir arayüze ve birçok kullanışlı özelliğe sahiptir.

Kamera üreticisi GoPro tarafından geliştirilen bu uygulama, esasen kamerada çekilen videoları düzenlemek için kolay bir yol sağlamak içindir. Bunun nedeni, doğrudan bir GoPro kamerayla arayüz oluşturabilmesi ve her şeyi doğrudan telefonunuzdan kontrol etmenize izin vermesidir. Bununla her tür videoyu düzenleyebilirsiniz.

Videolarınızı düzenlemenize ve daha ilgi çekici hale getirmenize olanak tanıyan birçok otomatik düzenleme özelliğine sahiptir. Çok fazla ön ayar var ve bu uygulamayla videolarınızı düzenlemek için gerçekten fazla bir şey yapmanıza gerek yok. Ancak, bu yalnızca yeni başlayanlar içindir ve profesyoneller için fazla bir şey sunmaz.

💸 Fiyatlandırma

Ücretsiz uygulama. Ayda 4,99 ABD Doları veya yılda 49,99 ABD Doları karşılığında daha fazla özelliğe erişebilirsiniz. Yıllık 49,99 ABD Doları karşılığında GoPro’ya (eski adıyla Plus) abone olabilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Özellikle video düzenlemenin temellerini bilmiyorsanız, üzerinde oynayabileceğiniz birçok seçenek
🤩 Hareket halindeyken sosyal medya videolarını düzenlemek ve yayınlamak için gerçekten iyi bir seçenek
😞 Kullanıcılara pek çok gelişmiş düzenleme seçeneği veya kontrol sunmaz

16. Filmora X

Filmora X, güçlü, ücretsiz ve iyi tasarlanmış bir video düzenleme yazılımı aracıdır. Klipleri ve sesleri katmanlama gibi birçok profesyonel özelliğe ve Filmora’nın ana kare oluşturma özelliğiyle mükemmel zamanlama oluşturma şansına sahip olursunuz. Ayrıca sinir bozucu arka plan gürültüsünü ortadan kaldırabilir ve videonuzu 4K olarak yayınlayabilirsiniz. Filmora, Windows ve Mac’te mevcuttur ve videolarınızı çevrimiçi paylaşım için çeşitli çerçeve boyutlarında dışa aktarabilirsiniz.

💸 Fiyatlandırma

Filmora X’in kullanımı ücretsizdir. Ek özellikler ve işlevler için ödeme yapmanız gerekir.

 • Bireysel Ömür Boyu: 69,99 $
 • Bireysel Yıllık: 39,99 $/yıl (Mac için 49.99 $/yıl)
 • Yıllık İşletme: 155,88 $/yıl’dan başlar
 • Öğrenciler tüm planlarda %20 indirim

Artılar ve eksiler

🤩 Özellikleri baş döndürücü
🤩 Deneyimli video editörleri için kullanımı kolay
😞 Linux kullanıcıları için mevcut değil
😞 Yeni video düzenleyiciler için kullanmak zor olabilir, gelişmiş düzenleme için ihtiyacınız olan tüm profesyonel özellikleri içermeyebilir

17. DaVinci Resolve

DaVinci Resolve, listemizi oluşturacak daha profesyonel kalitede video düzenleme programı çözümlerinden biridir. Bu video edit programı, son teknoloji düzenleme yazılımına ihtiyaç duyan profesyonellere hitap ediyor. Örneğin, Bireysel Kullanıcı Önbelleği özelliği, bir projede işbirliği yapan her kullanıcıya kendi önbellek dosyalarını oluşturma ve yönetme şansı vererek sistem performansını optimize etmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ayrıca kullanıcı haklarını kullanarak projeleri koruma seçeneğiniz de vardır. DaVinci Resolve, bir bonus olarak, ayrıca 500 telifsiz ücretsiz ses koleksiyonuyla birlikte gelir. DaVinci Resolve, Windows, Mac ve Linux üzerinde çalışır.

💸 Fiyatlandırma

DaVinci Resolve ücretsizdir. DaVinci Resolve Studio, 295 $ karşılığında DaVinci Neural Engine, stereoskopik 3D araçlar, düzinelerce ekstra Resolve FX filtresi ve Fairlight FX ses eklentilerinin yanı sıra gelişmiş HDR derecelendirme ve HDR kapsamlarına erişmenizi sağlar.

Artılar ve eksiler

🤩 Profesyoneller için tasarlandı
🤩 Özellik dolu
😞 Yeni başlayanlar için uygun değil

18. Avidemux

Avidemux, açık kaynaklı bir video yapma programı aracıdır. Dünyanın dört bir yanından insanlar tarafından inşa edilmiştir ve tümü mütevazı ancak işlevsel bir platform sunmak için bir araya gelen diğer projelerden kodlar içerir. Avidemux, içerik üreticileri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmamıştır. Küçük projeleri yönetmek için tasarlanmıştır ve acemi kullanıcının işi bitirmesi için yeterlidir. Özellikleri: kesme, filtreleme ve kodlamayı içerir. Avidemux ayrıca AVI, DVD uyumlu MPEG dosyaları, ASF ve MP4 formatlarını da destekler. GNU GPL lisansı altında Linux, BSD, Mac OS X ve Microsoft Windows için de mevcuttur.

Artılar ve eksiler

🤩 Ücretsiz ve kullanımı kolay
😞 İleri düzey kullanıcıların ihtiyaç duyabileceği özellikleri içermez
😞 Sınırlı işlevsellik, bu aracı diğer ücretsiz seçeneklere kıyasla daha az çekici hale getiriyor

19. HitFilm Express

HitFilm profesyonel düzeyde bir editördür. Imerge ve Action Pro’nun diğer geliştirmelerinin arkasındaki kodlayıcılardan oluşan bir ekip olan FXHome Limited tarafından yayınlanan bir proje koleksiyonunun parçasıdır. FXHome’un prodüksiyon topluluğuyla güçlü bağları var, bu onların gerçekten etkileyici video editleme programları oluşturmalarına yardımcı olan bir şey. Hollywood stüdyoları, yazılım şirketleri ve hatta YouTuber’larla çalışıyorlar. Özellik açısından, gişe rekorları kıran filmler üretmeye yardımcı olmak için tasarlanmış bir araca sahip oluyorsunuz. Tam 2B ve 3B birleştirme, 410’dan fazla efekt ve ön ayar, ücretsiz video eğitimleri ve projeler, sınırsız parça ve geçişler ile birlikte gelir ve Windows ve Mac için kullanılabilir.

💸 Fiyatlandırma

HitFilm Express ücretsizdir. Ayrıca 349$’a HitFilm Pro da var.

Artılar ve eksiler

🤩 Özellik dolu
🤩 Profesyoneller için ideal
😞 Yeni başlayanlar için çok zor

20. Machete Video Editor Lite

Machete Video Editor Lite, Machete’nin ücretsiz sürümüdür. Özellikleri Avidemux’a benzer. Bu araç, video dosyalarının parçalarını kesme, kopyalama, yapıştırma ve etiketleri düzenleme gibi basit özellikleri gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Ayrıca WMV video dosyalarını (*.wmv, *.asf), WMA ses dosyalarını (*.wma) ve AVI’leri düzenleyebilirsiniz. Ne yazık ki, bir ses akışını değiştiremez veya ekleyemezsiniz. Ve Machete Video Editor Lite yalnızca Windows’ta kullanılabilir.

💸 Fiyatlandırma

Machete Video Editor Lite ücretsizdir, ancak 19.95 $ karşılığında tam sürüm de alabilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Basit ve kullanımı kolay
😞 Sınırlı işlevsellik, video düzenleme programı diğer ücretsiz seçeneklere kıyasla daha az çekici hale getirir
😞 Mac veya Linux’ta mevcut değil

21. Horizon

Horizon bir mobil video düzenleme programı aracıdır. iOS ve Android’de kullanabilirsiniz ve basit ancak ilgi çekici videolar oluşturmanıza yardımcı olacak yeterli işlevsellik ile birlikte gelir. Özellikler arasında yakınlaştırma için eğme, 2K’ya kadar yatay kayıt, sekiz gerçek zamanlı filtreye erişim, 60 ve 120 FPS ağır çekim desteği ve adından da anlaşılacağı gibi yatay olarak video ve fotoğraf çekme seçeneği bulunur.

💸 Fiyatlandırma

Ücretsiz uygulama. Premium sürüm 1,99 $ karşılığında sizin olabilir.

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay mobil uygulama
🤩 Hareket halindeyken hızlı düzenlemeye izin verin
😞 Derinlemesine düzenleme projeleri için tasarlanmamıştır

22. VideoStudio

VideoStudio, video edit programları arasında Corel Draw ile ünlü marka Corel tarafından geliştirilen montaj programıdır. Bu video düzenleme aracı yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Kullanımı kolay ve filtrelere erişebilir, MultiCam düzenlemeyi kullanabilir, yaratıcı başlıklar, grafikler ve bindirmeler ekleyebilir, renk derecelendirmeyi kullanabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Tamamen ücretsiz olmasa da, 30 günlük deneme, size araç hakkında iyi bir fikir vermek için yeterlidir.

💸 Fiyatlandırma

VideoStudio’nun 30 günlük ücretsiz deneme sürümü vardır. Satın alabileceğiniz yazılımın iki sürümü vardır:

 • VideoStudio Pro: 79,99 $
 • VideoStudio Ultimate: 99,99 $

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 Yeni başlayanlar için özelliklerle dolu
😞 30 günlük deneme
😞 Profesyoneller için sınırlı özellikler

23. Apple Clips

Apple Clips, iOS tabanlı bir video düzenleme mobil programıdır. Hızlı bir şekilde kaydetmek, geliştirmek ve dünyayla kısa videolar paylaşmak için ihtiyacınız olan her şeyle birlikte gelir. Özellikler arasında metin, konuşmadan metne ekleme ve çıkartma ekleme özelliği bulunur. Apple Clips’i öne çıkan bir araç haline getirdiğini düşündüğümüz bir özellik, TrueDepth kamera seçeneğidir. 3D olarak görünen çeşitli arka planları ve hareketli manzaraları kullanmanıza olanak tanır.

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 Sahip olduğunuz diğer Apple cihazlarıyla senkronize olur
😞 iOS ile sınırlı
😞 Ses klipleri eklenemiyor

24. Kdenlive

Kdenlive, GNU/Linux platformu için tasarlanmıştır ancak BSD ve macOS üzerinde de çalışır. Windows’ta kullanılabilir hale getirmek için çalışmalar yapılıyor. Yeni başlayanların çoğunun kolayca kullanabileceği, çok daha güçlü bir araçtır. Özellikler sağlamdır ve çok parçalı düzenlemeden hemen hemen tüm ses dosyası türlerini, ana kare efektlerini, geçişleri ve daha fazlasını dahil etmeye kadar her şeyi içerir.

Artılar ve eksiler

🤩 Özellikleri çok iyi
🤩 Profesyoneller için ideal
😞 Yeni başlayanlar için biraz karmaşık
😞 Windows kullanıcıları için mevcut değildir (bu yazının yazıldığı sırada)

25. Clipchamp

Promo ve İnVideo gibi, Clipchamp da çevrimiçi bir video düzenleme aracıdır. Daha gelişmiş düzenleme araçlarından bekleyeceğiniz özelliklerle gelmesini çok sevdik. Bunlara kırpma ve kesme, videoları çevirme, geçişleri kullanma ve renkleri dengeleme dahildir.

💸 Fiyatlandırma

Temel plan ücretsizdir. Üç ücretli plan vardır:

 • Yaratıcı: 9 $/ay
 • İş: 19 $/ay
 • Business Platinum: 39 $/ay

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay, pazarlamacılar için mükemmel
🤩 Sınırsız video dışa aktarma ve ayrıca ücretsiz (deneme gerektirmez)
😞 480p (SD) olarak dışa aktarma

26. Kapwing

Video edit programları arasında Kapwing, herhangi bir reklamcıyı gülümsetmek için doğru miktarda işlevsellik ile gelen çevrimiçi bir video aracıdır. Videolarınızı mükemmel bir şekilde boyutlandırmak ve zamanlamak için öğeler (metin, resimler ve ses) ve bir kırpıcı ekleyip ayarlayabilirsiniz. Ayrıca ekip üyeleriyle gerçek zamanlı olarak işbirliği yapabilirsiniz.

💸 Fiyatlandırma

Kapwing’in ücretsiz bir planı var. Kapwing Pro’yu ayda 17 $ karşılığında alabilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Ücretsiz plan videolarında filigran yok
🤩 Ücretsiz planda sınır yok
😞 Kaydettiğiniz içeriğin süresi yedi gün sonra dolar
😞 Video süresi 10 dakika ile sınırlıdır

27. Microsoft Photos

Akla gelen ilk araç olmasa da, hala ücretsizdir ve muhtemelen kullanımı en kolay araçlardan biridir. Microsoft Photos, fotoğrafları düzenlemek için tasarlanmıştır ve ayrıca video ve film oluşturmayı ve düzenlemeyi mümkün kılar. Filtreler, metin ekleyebilir, kamera hareket efektleri, müzik ve daha fazlasını ekleyebilirsiniz.

💸 Fiyatlandırma

Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz.

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 Windows kullanıcıları için ücretsiz
😞 Mac ve Linux kullanıcıları için mevcut değildir

28. Free Movie Maker

Free Movie Maker, küçük projeler ve video meraklıları için tasarlanmış basit, ancak kullanımı kolay bir video düzenleyicidir. Müzik, özel efektler ekleyebilir, kesebilir, kırpabilir ve dosyaları birleştirebilirsiniz. Ayrıca 500’den fazla video formatını destekler.

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 Yeni başlayanlar için ideal
😞 Sınırlı özellikler
😞 Mac ve Linux kullanıcıları için mevcut değildir

29. FilmoraGo

Video düzenleme programı FilmoraGo, dünyaca ünlü Filmora video düzenleme yazılımının yaratıcıları olan Wondershare tarafından geliştirilmiştir. Ancak bu sürüm, mobil bir alternatiftir. Hem iPhone hem de Android kullanıcıları kullanabilir ve hareket halindeyken içeriği düzenlemenize yardımcı olacak sağlıklı bir dizi özelliğe sahiptir. Bunlar, klipleri kırpmayı, görüntüleri bölmeyi ve klipler arasında geçişleri tanıtmayı içerir. Ayrıca videonuz için en iyi en boy oranını seçme (sosyal medya platformlarında yayınlamak için mükemmel), videonuzu tersine çevirme seçeneğiniz de vardır ve içeriğinizin hızını yönetebilirsiniz.

Bu özellikler tek başına aracı harika kılarken, daha fazlasını yapabilirsiniz. FilmoraGo efektler, çıkartmalar, filtreler, metinler sunar ve telifsiz müzik seçeneği de var, telefonunuzdan sesinizi kaydedin, yerleşik ses efektleri ekleyin veya iTunes arşivinizden müzik aktarın.

💸 Fiyatlandırma

Ücretsiz uygulama. FilmoraGo Pro’yu tek seferlik 59,99 ABD Doları (veya ayda 6,99 ABD Doları) karşılığında alabilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Önizleme hızlıdır ve sesi destekler
😞 Efektler ve geçişler için özel animasyon yok

30. Movie Maker 10

Movie Maker 10 ücretsiz bir video düzenleme aracı olarak gelir, ancak profesyonel bir sürümü de vardır. Fotoğrafları ve videoları birleştirme, metin bindirme, hareketli pan-zoom, 30’dan fazla geçiş efekti ve yazı tipi başlığı dahil olmak üzere uzun bir özellik listesine sahiptir. Ayrıca klip kırpma, solma ve kararma efektleri ve HD kalitesinde video üretme seçeneğine sahip bir müzik düzenleyiciye de erişebilirsiniz. Bu araç Microsoft Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir ve Windows’ta standart değildir.

Artılar ve eksiler

🤩 Özellikleri fazla
😞 Yeni başlayanlar için muhtemelen gelişmiş
😞 Yalnızca Windows ve Windows 10 veya üzeri sürümlerde mevcuttur

31. Splice (by GoPro)

Splice, bir GoPro mobil video düzenleme aracıdır. Hepsi anında düzenlemeyi olabildiğince kolaylaştıran bir dizi değerli özellik ile birlikte gelir. Kullanıcılar iPhone ve Android uygulamasıyla videoyu müzikle senkronize edebilir, başlık slaytları, metin bindirmeleri ve hatta müşteri tanıtımları ekleyebilir. Bu özelliklere ek olarak, bir video düzenleme aracından beklenebilecek tüm standart işlemleri de gerçekleştirebilirsiniz. Geçişler arasındaki hızı kesebilir, kırpabilir ve kontrol edebilir, hatta kaydırma ve yakınlaştırma efektleriyle fotoğraflara hayat verebilirsiniz.

💸 Fiyatlandırma

Ücretsiz uygulama. Yıllık 69,99 ABD doları karşılığında tam erişim elde edebilirsiniz. Yıllık 49,99 ABD Doları karşılığında GoPro’ya (eski adıyla Plus) abone olabilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Özellikleri çok fazla
😞 Ücretsiz sürümün özellikleri sınırlıdır

32. KineMaster

Listemizdeki diğer mobil uygulamalar gibi, KineMaster da masaüstü düzenleme işlevselliğinin çoğunu bir avuçiçi cihaza getirmeyi hedefliyor ve sonuçlar oldukça etkileyici. KineMaster, videoyu kırpmayı ve bölmeyi, çalışmalarınızı anında önizlemeyi, videonuza birden çok parça eklemeyi ve birden çok metin, video ve görüntü katmanı eklemeyi mümkün kılar. Arka planları karıştırmak ve videolarınızın hızını kontrol etmek için bu güzel video düzenleme programı aracını kullanabilirsiniz.

💸 Fiyatlandırma

Ücretsiz uygulama. Tam uygulamaya yıllık 27,99 ABD doları ile abone olabilirsiniz.

Artılar ve eksiler

🤩 Özellikleri çok fazla
😞 Bir mobil cihazda yönetmek için muhtemelen çok fazla özellik var

33. Cinelerra

Cinelerra 1998’den beri var. Daha gelişmiş düzenleme yapmak için kullanılsa da, kullanıcı arayüzünün biraz eski olduğunu söylemek gerek. Ancak, listemizdeki üst düzey video düzenleme araçlarına daha fazla rakip olan bir dizi özelliğe de sahip ve ücretsiz bir araç için gerçekten güçlü bir video düzenleme programı. Öne çıkan özellikler arasında hareket sabitleme, görüntüleri yükseltme ve video olarak gösterme şansı, zaman çizelgenizden canlı girdi geçirme ve videoyu senkronize etme ve optik akıştan yararlanma gibi diğer önemli görevleri gerçekleştirme şansı bulunur.

Artılar ve eksiler

🤩 Özellikleri çok fazla
🤩 8K çözünürlükte videolar üretebilirsiniz
😞 Yeni başlayanlar için çok gelişmiş
😞 Eski arayüz
😞 Linux için üretildi

34. Movie Maker

Movie Maker, kendisini uygun bir şekilde bir “video düzenleyici ve slayt gösterisi oluşturucu uygulaması” olarak adlandırıyor. Özellik seti, diğer masaüstü düzenleme araçları kadar sağlam olmasa da, listemizdeki en zayıf program değil. Aslında, indirilebilir olmasına rağmen, özellikleri çevrimiçi video düzenleme araçlarının sunduğu birçok şeyi içerir. Uygulamayı videoları kırpmak, birleştirmek ve sesini kapatmak, müzik eklemek ve MP3’leri çıkarmak için kullanabilirsiniz. Movie Maker ayrıca çıkartmalar, filtreler ve temalar, metinler eklemenize ve videonuzu bir dizi format ve çözünürlükte kaydetmenize olanak tanır.

💸 Fiyatlandırma

Uygulama içi satın alımlarla ücretsiz.

Artılar ve eksiler

🤩 Yeni başlayanlar için mükemmel
😞 Yalnızca Windows 10 veya üzeri ve Xbox One’da kullanılabilir

35. Headliner

Video edit programları arasında Headliner, listemizdeki daha benzersiz bir şekilde konumlandırılmış araçlardan biridir. Başka bir çevrimiçi video düzenleme uygulaması gibi görünse ve hissettirse de, videolarını, seslerini ve genel olarak herhangi bir fikri alıp animasyonlar, altyazılar, gifler ve diğer araçları kullanarak dönüştürmek isteyen pazarlamacıları hedefliyor. Uygulama, dalga biçimleri oluşturmanıza, sesi otomatik olarak kopyalamanıza (sosyal içerik için mükemmel), ses kırpmanıza, metin, resim ve daha fazlasını eklemenize ve kreasyonlarınızı 1080p çözünürlükte ve sosyal medya için çeşitli boyutlarda dışa aktarmanıza olanak tanır.

💸 Fiyatlandırma

Headliner bir ücretsiz plan ve iki ücretli plan sunar:

 • Temel: 7,99 $/ay
 • Profesyonel: 19,99 $/ay

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 İçeriği hızlı bir şekilde dağıtması gereken pazarlama ekipleri için mükemmel
😞 Videolar filigranlıdır

36. Moovly

Moovly, çevrimiçi bir video düzenleme programı çözümüdür ve bilgiye aç müşteriler için açıklayıcılar ve öğreticiler gibi önemli içerik pazarlama videoları üretmek için mükemmel bir çözümdür. Video şablonları, resimler, sesler, müzik ve hareketli grafikler, sürükle ve bırak işlevi, karakterleri canlandırma ve metin ekleme ve sesleri senkronize etme yeteneğinden oluşan bir kitaplığı ile birlikte gelir. Ayrıca, zaman çizelgeniz boyunca birden çok öğeyi katmanlamanıza olanak tanır. Araç, pazarlama ekibinizin hayatını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır ve görünümü ve hissi ile göz alıcı.

💸 Fiyatlandırma

Moovly’nin bir ücretsiz planı ve üç ücretli planı vardır:

 • Profesyonel: 49 $/ay
 • Maks: 99$/ay
 • Kurumsal: Özel fiyatlandırma

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 Pazarlama ekipleri için mükemmel
😞 Yalnızca SD 480p’de ve maksimum 2 dakika uzunluğunda videolar yayınlayabilir.

37. Typito

Typito, çevrimiçi bir video düzenleme programı çözümüdür. Kategorisindeki diğerleri gibi, büyük bir stüdyo bütçesi veya şirket içi kameraman olmadan, fikirleri kağıttan videoya hızlı ve kolay bir şekilde uyarlamanıza yardımcı olmak için üretilmiştir. Typito, canlı önizleme işlevi, kare ve dikey videolar oluşturma şansı (sosyal medya için mükemmel), kendi sesinizi, müziğinizi yükleme seçeneği ve 600 binin üzerinde yüksek kaliteli görüntüye erişim ile birlikte gelir. Çevrimiçi bir video düzenleyici olarak, 200’den fazla ücretsiz hareketli grafik şablonundan faydalanabilir ve kreasyonlarınıza video geçişleri ekleyebilirsiniz. Ayrıca, uygulamanın temel satış noktalarından biri olan metin katmanları da ekleyebilirsiniz.

Typito, diğer çevrimiçi video araçlarıyla birlikte gelen özelliklerin çoğunu sunarken, kullanıcı arabirimi, mevcut en basit olanlardan biri gibi görünüyor. Bazıları buna bakıp çok daha azını sunabileceğini düşünse de, öyle değil. Minimalist doğası, sadece izleyicileri için ilgi çekici bir şeyler üretmeye ve bunu kısıtlı bir bütçeyle yapmayı isteyenler için mükemmel bir program.

💸 Fiyatlandırma

Typito’nun ücretsiz planı ayda dört videoya izin verir. Üç ücretli plan vardır:

 • Başlangıç: Aylık 29$
 • Profesyonel: 66 $/ay
 • Prim: 149$/ay

Artılar ve eksiler

🤩 Kullanımı kolay
🤩 Pazarlama ekipleri için mükemmel, Ücretsiz plan videoları HD olarak yayınlanıyor
😞 Ayda yalnızca dört video yayınlayabilir
😞 Tüm ücretsiz plan videoları Typito filigranı içerir

38. Powtoon

Video montaj programları arasında Powtoon, profesyonel ve tamamen özelleştirilmiş videolar oluşturabileceğiniz görsel bir iletişim platformudur. Ücretsiz bir sürüm ve üç ücretli plan sunar. Geniş bir video şablon galerisi içerir. Tercih ettiğiniz şablonları kolayca düzenleyebilirsiniz. Uygulama, animasyona gerçek bir vurgu yapıyor. Ücretsiz planla, üç dakikaya kadar süren kısa videolar hazırlarsınız. Prodüksiyonunuz Powtoon filigranı gelir ve bir dizi ücretsiz film müziği ve telif hakkı olmayan nesneleri kullanabilirsiniz. Ücretli planlar, Powtoon filigranı olmadan daha uzun videolar (Ajans Planında 30 dakikaya kadar) yapmanızı sağlar.

Powtoon, geniş bir video şablon galerisi içerir ve tercih ettiğiniz şablonları anında düzenleyerek tam olarak ne istediğinizi söylemek için kullanabilirsiniz. Mesajınızı unutulmaz kılmak için şablonlarını kullanabilirsiniz. Pazarlama, Satış, Eğitim, Öğrenme ve Geliştirme, Dahili İletişim, İK, Endüstriler ve daha fazlası gibi kategorilerde birçok şablon bulacaksınız.

Powtoon’un misyonundan da anlayabileceğiniz gibi, “Böylece herkes canlandırabilir”, uygulama animasyona gerçek bir vurgu yapıyor.

💸 Fiyatlandırma

Powtoon’un ücretsiz bir planı ve üç ücretli planı vardır:

 • Profesyonel: 19 $/ay (yıllık faturalandırıldığında)
 • Pro+: 59 $/ay (yıllık faturalandırıldığında)
 • Ajans: 99$/ay (yıllık faturalandırıldığında)

Artılar ve eksiler

🤩 Aralarından seçim yapabileceğiniz farklı planlar
🤩 Basit, kullanımı kolay arayüz, kullanıcının sunumu daha hızlı bitirmesine yardımcı olmak için özelleştirilebilir animasyon şablonları
😞 Karakter oluşturma sınırlıdır ve aralarından seçim yapabileceğiniz küçük arka plan müziği seçimi
😞 Özellik animasyonu elde etmek için biraz animasyon bilgisi ve sabır gerektirir

39. Filmora 12

Filmora 12, çoğu amatör yaratıcının kullandığı programdır. FilmoraPro, video profesyonellerini hedefler ve FilmoraScrn, ekran kaydına odaklanır. Sürükle ve bırak yöntemiyle video klipler ve resimler ekleyebilirsiniz. 130’dan fazla ön ayarlı başlık ve metinle birlikte gelir. Ayrıca logonuzu videolarınıza kolayca ekleyebilirsiniz.

Filmora 12, standart bir video düzenleme programı değildir, hayal edebileceğiniz hemen hemen her şeyi yapmanızı sağlar.

 • video, ses ve görüntüleri çeşitli formatlarda içe aktarın
 • bu öğeleri bir zaman çizelgesinde düzenleyin
 • efektler, filtreler, başlıklar, müzik vb. ekleyin.
 • düzenlenen videonuzu ortak video formatlarında dışa aktarın veya sosyal medyada paylaşın
 • video filigranını kaldırın.

Artılar ve eksiler

🤩 Bir sürü hazır ayar: başlık şablonları, video efektleri, öğeler, bölünmüş ekran şablonları vb.
🤩 Hızlı video oluşturma hızı, uygun ömür boyu lisans fiyatı
😞 Ücretsiz sürümde filigran
😞 Hareket izleme yok

40. AVS Video Editor

Video edit programları arasında AVS, amiral gemisi ürünü AVS Video Editor olan bir dizi video ve ses yazılımı üretir. Bu programı videoları kırpmak, kesmek, bölmek, birleştirmek, döndürmek ve karıştırmak için kullanabilirsiniz. Efektler ve kaplamalar uygulamanıza, menüler, ses, metinler ve altyazılar eklemenize olanak tanır. Hala fiziksel ortam kullanıyorsanız DVD/Blu-ray diskleri bile yazabilirsiniz. 300 yenilikçi video efekti ve geçiş arasından seçim yapabilirsiniz. Menüler, ses, metin yorumları ve altyazılar ekleyin. Video kamera titrek kayıtları sabitleyin.

AVS Video Editor, tüm önemli video formatlarını destekler. Video dosyalarını AVI, VOB, MP4 ve daha birçok formatta düzenleyin ve kaydedin. Videoyu farklı çerçeve boyutlarıyla işleyebilirsiniz: HD, Full HD, 2K Quad HD, 4K Ultra HD ve DCI 4K.

💸 Fiyatlandırma

 • 1 yıl: 39 $
 • Sınırsız: 59 $

Artılar ve eksiler

🤩 Tarih ve saati videonun, biçimin ve yazı tipinin nereye yerleştirileceğini kolayca seçin
🤩 Oldukça hızlı çalışıyor, Düzenlemesi kolay
😞 Video düzenleme amacıyla bir saat dilimi seçilemiyor

Hangi video düzenleme programı sizin için daha kullanışlı?

Bu listede bahsedilen tüm video edit programları harika özelliklere sahiptir ve kullanımı ücretsizdir. Hepsinin iyi ve kötü yönleri var ve gerçekten ihtiyaçlarınıza ve kullanımınıza göre bir karar vermeniz gerekiyor.

Quik’in mobil kullanıcılar için harika olduğunu ve Shotcut ve OpenShot’ın masaüstü bilgisayarlar için harika olduğunu söylemek istesek de, gerçekten yapamayız. Ne istediğinize bağlı olarak, sizin için doğru video yapma programı aracını seçmeniz gerekir.

Profesyonel iş için mi kullanacaksınız? Ücretsiz bir deneme mi arıyorsunuz, ancak daha sonra ücretli bir sürüme yatırım yapmak istiyor musunuz? Kişisel kullanım için mevcut en iyi ücretsiz aracı ister misiniz?

Gereksinimleriniz ne olursa olsun, bu en iyi ücretsiz video düzenleme programı listesi aradığınız her şeye sahip olacaktır. En beğendiğinizi seçin ve düzenlemeye başlayın.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Teknoloji ile ilgili haberlerimiz için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!