3.3 C
İstanbul
Pazartesi, Mart 27, 2023
Ukrayna Savaşı
Ana SayfaAstrolojiYay Burcunun Bilinmesi Gereken Olumsuz Özellikleri

Son Yazılar

Yay Burcunun Bilinmesi Gereken Olumsuz Özellikleri

Yaylar nadiren kötü niyetlidir, ancak üstesinden gelmeleri gereken bazı sorunları var. İşte yay burcunun olumsuz özellikleri.

Yay burcu bir arkadaşı ya da sevgilisi olan herkes, ne kadar tasasız, açık ve arkadaş canlısı olsalar da Yay burcunun bazı kötü özelliklere sahip olduğunu bilir. Bariz bir şekilde ve saldırgan bir şekilde agresif olabilirler ve kafaları çok yoğunken, ki genellikle öyledir, gülünç derecede sakar olabilirler. Hayatınızda bir Yay varsa, onu çok iyi anlamanız gerektiğini unutmamalısınız. Kısa bir özetten sonra yay burcunun olumsuz özellikleri hakkında detaylı bilgilere geçelim.

Yay Burcunun En Olumsuz Özellikleri

Sessiz bir Yay nadirdir; Yay burcunun çoğu konuşkandır. Dikkat edilmesi gereken şey ise, bir yay burcu öfkelendiğinde, kibirlendiğinde, kendini beğendiğinde ve kendine fazla güvendiğinde, bir yay’ın sözleri üzerinize bir ok gibi gelebilir ve bu, bir o kadar da yaralayıcı ve acı verici olabilir.

Öfkelenmesi

Bir Yay burcunun doğasının en olumsuz yönü, çabuk sinirlenmesi ve çabuk öfkelenmesidir. Bir Yay burcunun öfkesi en önemsiz konularda bile alevlenir. Olduğu zaman, saldırmak için o kadar hızlı ve güçlü bir şekilde ortaya çıkan kelimeler kullanırlar ki, karşılarındakileri korkuturlar.

Kendini Beğenme

Bir Yay ayrıca, mantığı dinlemeyen veya kimseden tavsiye almayan her şeyi bilen biri olabilir. Kendini beğenmiş bir Yay, her şeyi bilen ya da “benim yolum doğru yoldur” düşüncelerinden birine girdiğinde, saatlerce ahkam kesebilir, konu hakkında konuşabilir ve ne kadar doğru olduğunu sürekli anlatabilir.

Netlik ve Fazla Dürüst Olması

Ek olarak, çoğu Yay, başkalarına hayatlarını nasıl yaşamaları gerektiğini söyleme konusunda iki kez düşünmez ve başka birinin bunu nasıl karşılayacağını düşünmeden tam olarak ne düşündüklerini söylemeye eğilimlidir. Ayrıca meraklı, utandırıcı ve bazen saldırgan sorular sorarlar ve bariz dürüstlükleri başkalarını incitici ve saldırgan olabilir.

Yay burcunun diğer olumsuz özellikleri

Yay burcunun vahşi doğası, genellikle günlük sosyal geleneklere ve beklentilere uymayı reddetmeleri anlamına gelir. Düşüncelerinde ve davranışlarında asi ve orijinaldirler, bazen onları daha düzgün ve geleneksel bireylere tuhaf, komik veya şok edici gösterir.

Garip ve Sakar

Bir Yay, fiziksel ve sosyal açıdan garip ve beceriksiz olabilir. Yaylar her zaman kendi kendilerine konuşurlar ve ne söylediklerine, nereye gittiklerine ya da etraflarında ne ya da kim olduğuna çok az dikkat ederler. Dilleri de dahil olmak üzere sürekli olarak bir şeylere takılırlar. Kısacası, anla bağlantılarını kaybetmeye ve iki işi bir arada gerçekleştirmeye çalışırlarken, biraz sakar ve beceriksiz olabilirler.

Dalgın

Birçok Yay için günlük hayat tam bir karmaşa olabilir. Kişisel alanları her zaman dağınık olabilir, kolayca bulunabilecekleri bir yere bir şey koyarlar, sonra o şeye ihtiyaç duyduklarında, daha da büyük bir karmaşa yaratmak için çılgınca etrafı dağıtarak aramaya başlarlar – bu sırada bağırırlar ve kendilerine isimler takarlar (bir Yay burcu kendine bile öfkelenir). Dalgınlıkları aynı zamanda randevuları unutmaları veya geç kalmaları anlamına gelir ki bu başkaları için sinir bozucu ve rahatsız edici olabilir.

Güvenilmez

Yay burcunun bir başka olumsuz özelliği de sorumsuz ve bencil, fevri ve sabırsız olmaya eğilimli olmaları ve öz disiplinden yoksun olmalarıdır. Mücadele edilmesi gereken durumlardan, yükümlülüklerden veya sorumluluklardan çabuk kaçarlar. Ayrıca, karşılarına daha iyi veya daha eğlenceli bir şey çıkarsa, yaptıkları işin ortasında işi bıraktıkları da bilinir. Bütün bunlar, bazı insanların onları güvenilmez bulmasına yol açar.

Bir Yay Burcunun Olumsuz Özellikleri ile Başa Çıkmak

Bir Yay öfkesini kaybettiğinde hatırlanması gereken belki de en önemli şey sakin kalmak, ateşi körüklememek ve herhangi bir tartışma başlamadan önce kafalarını boşaltmaları için ona zaman tanımaktır.

  • Size kızgınlarsa, yaptığınız şeyi savunmayın veya mazur görmeyin. Özür dile ve geri çekil. Sakinleşmeleri için onlara alan ve zaman verin.
  • Bir şeye veya bir başkasına kızgınlarsa, destekleyici ve anlayışlı olun, ancak öfkelerini ifade etmelerine izin verin, ardından sakinleşmeleri için onlara yer açın ve zaman verin.

Bir Yay burcunun ara sıra ortaya çıkan vahşi, abartılı, dikkatsiz ve geveze doğasıyla baş etmenin en iyi yolu, mizah anlayışınızı korumaktır. Çünkü, dürüst olmak gerekirse, yalnızca zaman, olgunluk ve bazı olumsuz deneyimler, bir Yay burcunu sözlerinin ve eylemlerinin sonuçlarını düşünmek için bir dakika ayırmaya teşvik edebilir.

Olumsuz Davranışları Olumluya Dönüştürmek

Kendinizde bu özelliklerden bazılarının farkına varan bir Yay burcuysanız, bunlarla baş etmek için ilk adımınız onları tanımlayıp onlarla yüzleşmektir.

  • Adaletsizlikle savaşmak için öfkenizi motivasyona dönüştürerek üstesinden gelin.
  • Bir şeyler hakkında söylenmek, çılgınca konuşmak ve ahkam kesmek yerine, bu enerjiyi harekete geçmek için kullanın.

Zihninizi Doğru Yönetin

Yay, yarattığınız bir karmaşayı görmezden gelmek yerine, bu karmaşaya katkıda bulunan tüm küçük şeyleri zihinsel karmaşa olarak görmeye başlayabilir. Ardından, eşyalarınızı alıp ait oldukları yere geri koyduğunuzda, eviniz ve zihniniz daha az dağınık olacak ve kendinizi daha özgür, daha mutlu ve daha az tedirgin hissedeceksiniz.

Bir Yaydan Daha Fazlası

Tüm Yaylar biraz dağınık olma potansiyeline sahiptir. Yine de, Güneş’e ek olarak Ay’ın, yükselenin, çok sayıda gezegenin ve diğer noktaların yanı sıra kişinin haritasında 12 burcun ve 12 evin olduğunu unutmamak önemlidir. Bunlardan herhangi biri, herhangi bir ateş burcunun olumsuz yönlerini büyütebilir, hafifletebilir veya hatta geçersiz kılabilir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji ile ilgili en çok okunan sayfalar için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.