Pazar, Haziran 16, 2024
Ana SayfaCinsellikCD Ne Demek? CD Nedir? CD Açılımı ve Anlamı

Son Yazılar

CD Ne Demek? CD Nedir? CD Açılımı ve Anlamı

CD ne demek, nedir, açılımı ne anlama gelir? İnternet kullanıcıları ap cd twitter terimini neden arıyorlar, crossdresser hakkında her şey.

İnsanların ara sıra karşısına çıkan CD kelimesinin açılımı ve anlamı hakkında bir yazı hazırlamak istedim. CD kelimesinin tam açılımı ‘crossdresser‘, yani sözlük tercümesiyle ‘çapraz giyim‘ olarak karşımıza çıkıyor. Peki CD ne demek, cd nedir, açılımı tam olarak ne anlama geliyor, hadi yazımızın devamında birlikte keşfedelim.

CD Ne Demek?

cd ne demek

CD kelime anlamı ‘crossdresser’ yani ‘çapraz giyim’ anlamında kullanılmaktadır. Bir crossdresser, genellikle karşı cinsin kıyafetlerini giymekten hoşlanan kişiler için kullanılan bir terimdir. Kadın kıyafetleri giymekten hoşlanan erkekler için ‘Male to Female’ yani MTF kısaltması kullanılır. Erkek kıyafetleri giymekten hoşlanan kadınlar için ise ‘Female to Male’ yani FTM kısaltması kullanılmaktadır.

Peki CD nedir, CD açılımı tam olarak ne anlama geliyor, hadi yazımızın devamında birlikte keşfedelim.

CD Nedir?

Crossdresser, travesti terimiyle eş anlamlıdır. Crossdresser, normalde karşı cinsle ilişkilendirilen kıyafetleri giymeyi seven kişiler için kullanılan genel bir terimdir. Bu GENELLİKLE kadınlara özgü giysiler giyen bir erkek kişi anlamına gelir.

cd nedir

CD Açılımı Nedir?

Avrupa’da cinsel tercih olarak algılanan ve LGBT kapsamında terim olarak yerini alan bu cinsel kimlik, her ne kadar ülkemizde de fazlasıyla bulunmasına rağmen normal karşılanmamaktadır. CD olmaktan keyif alan ve bunu bir tercih olarak benimseyen insanlar, ülkemizde genellikle bu tercihlerini gizli saklı yaşamaktadırlar.

Crossdresser Ne Demek?

Çapraz giyinme, belirli bir toplumda genellikle karşı cinsle ilişkilendirilen giyim eşyalarını ve diğer eşyaları takıp takıştırmaktır. Crossdresser, modern zamanlarda ve tarih boyunca kılık değiştirme, rahatlık ve kendini ifade etme amaçlarıyla kullanılmıştır.

Crossdresser terimi, bu davranış için herhangi bir özel neden veya güdü atfetmeden veya ima etmeden bir eylem veya davranışa atıfta bulunur. Çapraz giyinme, transseksüel olmakla eş anlamlı değildir.

Karşı Cinsin Kıyafetlerini Giymekten Hoşlanan Kişilere Ne Denir?

Karşı cinsin kıyafetlerini giymeyi seven kişiye crossdresser denir. Crossdressing, bir kişinin farklı bir cinsiyete yönelik giysiler giydiği eyleminin adıdır. Crossdresser için başka bir terim travestidir.

Bir Erkek Kadın Kıyafeti Neden Giyer?

Bir erkek kadın kıyafetleri giyinirse, bunu farklı nedenlerle yapabilir. Çoğu erkek, sadece kadınsı duygularını bastırmak ve kendini kendine ifade etmek keşfi için giyinir. Bazı erkekler eğlenmek için yapabilir ve kadın kıyafetlerini herhangi bir sebeple giyebilir.

CD NE DEMEK?

CD Ne Giyer?

Çapraz giyinmenin tanımı, bir kişinin geleneksel olarak yalnızca karşı cinsten bir kişi tarafından giyildiği düşünülen giysiler giydiği bir uygulama veya faaliyettir. Çapraz giyinmeye bir örnek, elbise, etek, kadın, iç çamaşırları ve yüksek topuklu ayakkabılar giyen bir adamdır.

İLGİLİ YAZI: EN İYİ TRANSSEKSÜEL ARKADAŞLIK SİTELERİ

Çapraz giyinme, geleneksel olarak karşı cinsle ilişkilendirilen bir tarz veya tarzda giyinme ve hareket etme pratiğidir. Bazı kültürlerde, travestilik dini, geleneksel veya törensel nedenlerle uygulanmaktadır. CD terimi genellikle erkekler için kullanılır, kadınlar için sıklıkla kullanılan bir kelime değildir!

Crossdresser, CD Ne Demek??

Kadın gibi giyinen erkeğe crossdresser veya travesti denir.

İnsanlar Neden CD Olurlar?

Çoğu insan, kızların giyimine ve davranışlarına ilgi duyduğu için çapraz giyinir. Bazıları bunu kadın cinsiyetinin farklı özelliklerini keşfetmek için yapıyor.

Bazıları için bir fetiş, sadece iç çamaşırı giymek heyecanlanmaları için yeterli, bazıları ise kadın olarak daha feminen ve kadınsı görünmek için kadın kıyafetleri giyerler. Çoğu insan, kadın kıyafetleri giymeyi ve kadınsı yanlarını ifade etmeyi sevdikleri için sadece çapraz giyinir.

Çapraz giyinme, bazı erkeklerde kadınsı hissetmek ve kendini ifade etmek için çok gerekli bir çıkış noktasıdır. Bu sadece çapraz giyinmeyi seçmekten çok bir adımdır. Yani, o kişinin varlığının bir parçası olduğu kadar bir seçim değildir. Bunu içlerinde hissediyorlar ve gerçekte kim olduklarını biliyorlar.

Özetlemek gerekirse, CD ne demek öğrendiniz, bu tip insanları ayıplamamak ve toplumdan dışlamamak gerekir. Her insan bizler gibi olmak, bize benzemek zorunda da değildir.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

SORU-CEVAP kategorimizdeki diğer yazılar için ise buraya tıklayabilirsiniz.

1 Yorum

  1. cd crossdresser gibi bir laf duyarsanız bunun anlamı bir erkeğin kadınların giydiği kıyafetleri giymesi veya makyaj yapması anlamı hatırlanmalıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!