Ana Sayfa Cinsellik Sevişmek İsteyen Kadın Nasıl Davranır? İşte Belirtileri

Sevişmek İsteyen Kadın Nasıl Davranır? İşte Belirtileri

Kadınların ne istediklerini anlamak her zaman kolay değildir. Erkeklerin tabiriyle vermek isteyen kadın ne yapar, kadınların tabiriyle sevişmek isteme belirtileri nelerdir, yazımızda tek tek paylaşıyoruz.

0
330
vermek isteyen kadın ne yapar

Kadınlar genellikle duygularını ve hissettiklerini erkeklerle direkt olarak paylaşmaz, anlaşılmak isterler. Bu elbette erkekler için zor bir durum. Erkeklerin aklından geçen tabirle ‘vermek isteyen kadın ne yapar’ ya da ‘sevişmek isteme belirtileri’ neler olabilir gibi sorular aklımızı kurcalayıp durur.

Hiç kimse size açıkça “sevişmek istiyorum” ya da “bugün vermek istiyorum yaa” demez. Fakat sevişmek isteyen kadın belirtileri nelerdir, en azından bilirseniz, bunları kendiniz değerlendirerek bir sonuca varabilirsiniz.

Arkadaşlık sitelerinden birileriyle eşleşip buluşuyorsanız sevişmek isteyen kadın belirtileri nelerdir bilmek önemli hale geliyor.

Kadınlar erkekler gibi değildirler. Hissettikleri olumlu duyguları direkt olarak ifade etmekten çekinebilirler. Sizden çok hoşlanmış olabilir fakat bunu size sözlü olarak söylemekten ziyade, hareketleriyle göstermeyi tercih eder. Bu sebeple erkeklerin, karşısındaki kadınların ne düşündüğünü anlamak için bazı önemli belirtilere dikkat etmesi gerekmektedir.

Erkeklerin ve Kadınların Cinsel İstek Belirtileri

vermek isteyen kadın ne yapar. sevişmek isteme belirtileri.

Erkeklerle kadınların olayları ele alma biçimleri arasındaki fark nadiren siyah ve beyaz kadar zıttır. Ancak bu, birisiyle yatma isteklerini ifade etme biçimlerinin tamamen aynı olduğu anlamına gelmez.

Cinsel ürünler üreten SKYN şirketi, “İnsanların sekse ilgi gösterme biçimi aslında cinsiyete dayalı değil, gerçek kişiye göre daha özneldir” diyor. “Çünkü çoğu zaman hâlâ belirli toplumsal cinsiyet rollerini benimseyen bir dünyada yaşıyoruz, erkekler bazen kadınlara göre bu rollere sahip olmayı istemek konusunda daha açık sözlü oluyor.”

Devamında ise “Bu, bir kadının seks yapmak istemediği anlamına gelmiyor”. Erkeklerin sevişmek isteme belirtileri ile kadınlarınkinin farklı olduğu anlamına geliyor. Erkekler bu tip konularda daha açık sözlü ve girişken iken, kadınlar daha soğuk kanlı ve emin adımlarla ilerlemeyi tercih ediyorlar.

Fark sadece sosyalleşmede değil aynı zamanda erkek ve kadın bedenlerinin ürettiği doğal hormonlarda da yatmaktadır.

Dr. Romantizm’in Bugün Aşkı Bulma Rehberi.” yazarı, “”Erkekler ve kadınlar çoğu zaman cinsel ilgiyi farklı şekilde sergiliyorlar” diyor.

“Erkekler hedef odaklı olma eğilimindedirler ve tahrik edici hormonları olan testosteron ve adrenalin onları hedef odaklı yapar, dolayısıyla hislerini daha direkt ifade etme eğilimindedirler. Kadınların başlıca cinsel hormonları östrojen ve oksitosin, onların duygulara ve nasıl hissettiklerine odaklanmalarına neden olur. Cinsel ilgileri genellikle aşka dayalıdır.”

Peki bu farklılıklar pratikte nasıl görünüyor?

Erkekler cinsel ilgilerini aktarmada daha doğrudan ve sözel olarak ifade etmeye yatkınlardır. “Bir erkek ‘Çok güzelsin’ ya da ‘Bir şeyler içmek ister misin?’ diyebilir. Kadınlar romantik ilgi gösterme konusunda daha az belirgindir. Ayrıca, “[birçok kadın] bir erkeğin ipuçlarını okuyacak kadar anlayışlı olup olmadığını ve harekete geçip etkileşimi seksin gerçekleşebileceği yere yönlendirecek kadar kendinden emin olup olmadığını görmek istiyor.”

Esasen, eğer kadınlardan hoşlanan bir erkekseniz, bir kadının sizinle seks yapmak isteyip istemediğini anlamak için muhtemelen biraz çaba harcamanız gerekecektir. Şanslısınız ki, ipucunu görmenize yardımcı olabilecek bazı işaretler var.

Bir Kadının Sizinle Sevişmek İsteme Belirtileri

Başbaşa Zaman Geçirmek İstiyor

Birbirinizi iyi tanımıyorsanız ve sizinle baş başa vakit geçirmek istiyorsa, bu sizi bir arkadaştan daha fazlası olarak gördüğünün bir göstergesi olabilir.

Neden? Kadınlar genellikle yanında kendilerini rahat hissettikleri erkeklerle yalnız vakit geçirmeyi tercih ederler. Eğer sizi yanında rahat hissedecek kadar iyi tanımıyorsa, sizinle yalnız kalma arzusunun bir kısmı cinsel çekim dinamiğinin bir parçası olabilir.

‘Daha sonra ne yapacaksın?’ veya ‘Hafta sonu için planların neler?’ gibi sorular sorarlarsa, bunlar kadının erkeğe ilgi duyduğunun göstergesidir. “Bunlar sana müsait olduğunu bildirmenin yolları.”

Özellikle sizi içki içmeye davet ediyorsa veya evine davet ediyorsa (ya da sizinkine gelmek istiyorsa), bunlar onun niyetinin sinyalini veriyor olabilir.

Alkolün kişinin çekingenliklerini gevşetme kapasitesi, genellikle cinsel veya romantik durumlarla ilişkilendirildiği anlamına gelir (barların bu kadar yaygın ilk buluşma yerleri olmasının bir nedeni de budur) ve halka açık yerlerde değil, özel olarak birlikte vakit geçirmek, işlerin yakınlaşmaya ilerlemesinin daha kolay olduğu anlamına gelir.

Flörtöz Muhabbetler Yapıyor

İlgiyi belirtmenin en yaygın yollarından biri flört etmektir; bir kişiyle, ona doğrudan ilginizi çektiğinizi söylemeden, çekiciliğinizi ustaca aktarmaya çalıştığınız bir şekilde konuşmaktır.

Bu yaklaşımın tek sorunu flörtün kişiden kişiye büyük ölçüde değişebilmesidir, bu nedenle bazı durumlarda kibar konuşmaları flört olarak (ya da tam tersi) yanlış yorumlamak kolay olabilir.

“Kadınlar bu gibi durumlarda sözlü ipuçları verecekler”, “birçok defa iltifat etmek gibi.”

Elbette bu onun kibar olmasıyla ilgili bir durum olabilir, ancak görünüşünüz veya görünümünüzle ilgili iltifatların, örneğin size bir derste veya iş projesinde iyi bir iş çıkardığınızı söylemekten daha fazla cinsel içerikli olması muhtemeldir.

İltifatların yanı sıra, cinsel ilginizi belirtmek için flört etmek birçok farklı biçimde olabilir: size hediyeler vermek, aşk hayatınız veya cinsel hayatınız hakkında sorular sormak veya başka şekillerde sizi dürtmek.

Vücudunuza Kasıtlı Olarak Dokunmak

Kadının sevişmek isteme belirtileri arasında dokunma eylemi başta bulunabilir. Kadınlar genellikle erkeklerin yanında tetikte olurlar, bu nedenle size dokunmaya istekli olmaları onun rahat olduğunun bir işaretidir.

İlişki uzmanları, çekimin dokunma yönünün farklı şekillerde kendini gösterebileceğini, hatta bazılarının mutlaka dokunmayı içermediğini belirtiyor. Size dokunma arzusu ilk önce bedeninize ve fiziksel varlığınıza uyum sağlama duygusu olarak kendini göstermeye başlamış olabilir.

“Konuştukça sana daha da yakınlaşacak”. “Sizinle göz teması kuracak ve telefonunu kontrol etmeden ya da çevresine bakmadan söylediklerinize ekstra dikkat gösterecek. Genç bir kız gibi kıpırdanabilir. Alt dudağını ısırabilir.”

Ancak, eğer gerçek bir dokunuşa doğru ilerlerse, bu onun ilgisinin gerçekten açık bir işareti olabilir.

“Birçok kadın, daha fiziksel bir şeyle ilgilendiklerinin bir işareti olarak koluna dokunabilir”. “Büyük bir fark ise, kolunuza dokunmak yerine, bir kadının bir erkeğe dokunması için daha kişisel bir alan olan göğsünüze dokunmasıdır. Kolunuza dokunuyorsa sizinle seks yapmak istiyor olabilir ama aynı zamanda sadece dokunmayı seven biri de olabilir. Eğer göğsünüze veya omuzlarınıza dokunursa, kesinlikle ilgileniyor demektir.”

Sizi Destekler Nitelikte Konuşuyor

Etkileşimleri yönlendiren sizseniz, size olumsuz veya tarafsız yanıtlar vermek yerine sizi destekleyici davranması onun sizinle ilgilendiğinin bir işaretidir.

İlişki uzmanları, “Bir kadın yanınızda rahat ve güvende hissediyorsa, dokunulmaya açıksa (özellikle anlaşıldığını ve önemsendiğini hissediyorsa), şefkatinize ve okşamalarınıza duyarlı olacaktır” diyor. “Fazla hızlı olmayan bir hızla ilerlerseniz ve o da karşılık verirse seks yapmaya açık demektir. O durursa sen de durmalısın.”

Bu durumda, sizden hoşlanıyor olabilir ancak henüz cinsel ilişkiye girmeye hazır olmayabilir – bu durumda ihtiyacı olan şey ona zaman vermek olabilir – ya da hiç ilgilenmiyor ve bunu tam olarak nasıl ifade edeceğinden emin olamıyor olabilir.

Seks Yapmak İstediğini Direkt Söyleyebilir

Sonuçta bu işaretlerin hiçbiri kesin olarak sevişmek isteme belirtileri değildir. Bunların hepsini bir arada görmek bile rızanın kanıtı değil; yalnızca ilişki uzmanlarının dediği gibi coşkulu bir “evet” ifadesi öyle.

İlişki uzmanları, “Siz sormadıkça ve o da izin vermedikçe birinin sizinle seks yapmak istediğini varsaymamalısınız” diye açıklıyor. “Belirli davranışların veya seçimlerin onun sekse istekli olduğu ve bunu yapmaya istekli olması gerektiği anlamına geldiği fikri bir yanılgıdır. O kendi kıyafetlerini çıkarsa ve siz de kendinizinkini çıkarsanız bile, onun rahat olduğundan ve devam etmeye istekli olduğundan emin olmalısınız.”

Sizinle Seks Yapmak İsteyen Bir Kadına Nasıl Cevap Verilir?

İlgileniyorsanız

Eğer o ilgileniyorsa ve siz de ilgileniyorsanız, tebrikler! Herkes tarafından ümit edilen senaryo budur ve diğer olası durumlardan daha az karmaşık olması muhtemeldir.

İlişki uzmanları, “Seks yapmak isteyip istemediğini sorduysanız (ya da o size sorduysa) ve ikiniz de aynı fikirdeyseniz bu harika” diyor. “Seks yapmaya devam edebilir ve birlikte eğlenebilirsiniz.”

Bununla birlikte, ikinizin de birbirinizden etkileniyor olması ve seks yapmakla ilgilenmesi, bunun yüzde 100 sorunsuz olacağının garanti edildiği anlamına gelmez. Onun ilgisine karşılık verdiğinizi açıkça belirterek yanıt vermelisiniz.

Uzmanlar, “Söylediklerine çok ilgi gösterin, ona iltifat edin (ancak vücut kısımlarına değil) ve kollarına veya omuzlarına nazikçe dokunun” diyor. “Gözlerine kısa süre ve tekrar tekrar bakın. Bir sonraki hamleye geçmeden önce hamleyi kabul edene kadar bekleyin.”

Seks terapistleri, “Eğer bir kadınla meseleyi cinsel bir boyuta taşımak istiyorsanız, bir erkek olarak göreviniz centilmence karşılık vermek ve işleri ilerletmeye çalışmaktır” diyor. “Eğer sana dokunuyorsa, hemen arkasına dokun. Eğer dudağını ısırıyorsa ve ikiniz zaten dokunuyorsanız, öpmeyi düşünebilirsiniz.

“Genel olarak, bir erkeğin işi etkileşimi tırmandırmak [ve] yönlendirmektir, [bu arada] bir kadının işi ya evet ya da hayır demektir.”

İlgilenmiyorsanız

Eğer senin peşinden koşan bir kadınla ilgilenmiyorsan, bu biraz daha yanıltıcı olur.

Erkekler nadiren heteroseksüel bir etkileşimin kurbanı olarak gösterilse de, kadınların cinsel yaklaşımlarıyla erkekleri rahatsız etmeleri mümkündür. Kendinizi böyle bir durumda bulursanız şaşırmamalısınız.

Eğer size karşı aşırıya kaçmıyorsa, ilgisizliğinizi açıkça belirtmenize gerek yok.

“Mesafenizi koruyun, kibar ve arkadaş canlısı olun ancak çok fazla kişisel ilgi göstermeyin”.

Size ilgi gösteren bir kadına, açıkça ondan hoşlanmadığınızı ya da mesela tipiniz olmadığını söylemek zorunda değilsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Cinsellik kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz