Ana Sayfa Oyun CS:GO Crosshair Kodları ile Nişangah Nasıl Ayarlanır

CS:GO Crosshair Kodları ile Nişangah Nasıl Ayarlanır

CSGO, kesin nişan almaya dayanan bir oyundur ve nişangah ayarı için crosshair kodları bilinmeli ve kendinize göre kişiselleştirmelisiniz.

1
1205
csgo crosshair kodları

CSGO, büyük ölçüde doğru ve kesin nişan almaya dayanan bir oyundur, bu yüzden profesyonel seviyede headshot atmak için Crosshair Kodları ile en iyi nişangah ayarına sahip olmanız gereklidir. Çok yüzeysel bir değişiklik gibi görünse de, oyun tarzınıza uyan mükemmel nişangah ayarlarına sahip olmak, oyunun genel havası söz konusu olduğunda büyük bir fark yaratabilir.

CSGO oyunundaki farklı nişangah ayarları, tek atış hassasiyeti, headshot elde etme ve geri tepme kontrolü dahil olmak üzere hedefinizin farklı yönlerini destekler. Bu nedenle, CSGO’da kendi benzersiz nişangah ayarlarını kullanan farklı profesyonel oyuncular göreceksiniz. Ancak, CSGO nişangah ayarları büyük ölçüde kişisel tercihlere dayalıdır, bu nedenle FPS oyunlarında başarı elde etmek için oyununuza en uygun ayarı bulmak önemlidir.

Bu nedenle, bu yazımızda, ilk olarak, en iyi nişangah ayarını bulmak için kurcalayabileceğiniz CSGO oyunundaki çeşitli ayarları ve Crosshair kodları ile ilgili bilgi vereceğiz. Ardından, CSGO’daki en iyi profesyonel oyuncuların kullandığı bazı nişangah ayarlarını size göstereceğiz. Sonuç olarak, bu size avantaj sağlayacak en popüler artı imleci ayarları ve artı imlecini kendinize göre kişiselleştirmek için hangi ayarların değiştirileceği hakkında iyi bir fikir verecektir.

CSGO En İyi CrossHair Ayarı Nasıl Yapılır

Size en uygun olanı bulmak için artı işaretinizin görünümünde ince ayar yapmanıza olanak tanıyan çok sayıda CSGO ayarı bulabilirsiniz. Bunlara ulaşmak için Oyun Ayarlarınızda ‘Artı işareti’ sekmesine gidin. Nasıl bir etkiye sahip olduklarını ve oyun tarzınızı nasıl etkileyebileceklerini görmek için bu ayarların her birini gözden geçireceğiz.

  • Öncelikle CSGO oyununu açıp, ayarlar menüsüne girmeniz gereklidir.
csgo crosshair ayarları
  • Ayarlara girdikten sonra, üst menüde CrossHair sekmesini görebilirsiniz.
csgo crosshair ayarları
  • CrossHair sekmesine girdikten sonra karşınıza aşağıdaki bir ayarlar panosu çıkacaktır.

CGGO Ayarlarında CrossHair Stilleri

1. Varsayılan

Bu, CS:GO’da başladığınız varsayılan crosshair (artı işareti) stilidir. Genel olarak, bu, oyuncu tabanı arasında en az kullanılanıdır ve bunun iyi bir nedeni vardır. Bu artı işaretinin dış kısımları, hareket ettiğinizde veya ateş ettiğinizde genişler, bu da ekranda önemli miktarda yer kapladığı ve aynı zamanda oldukça dikkat dağıtıcı olabileceği anlamına gelir. Bununla birlikte, sağladığı geri bildirim için beğenebilirsiniz.

2. Varsayılan Statik

Bu crosshair ayarı, dışarıdaki dinamik çizgileri olmaması dışında Varsayılan’a benzer. Bu, herhangi bir hareket veya ateş etmenizden bağımsız olarak ekranda sabit kaldığı anlamına gelir. Bu nedenle, bu crosshair stili, statik doğası daha az yer kapladığından ve genellikle hedef almayı kolaylaştırdığından daha fazla CSGO oyuncusu tarafından kullanılmaktadır. Yine de CS:GO’daki en iyi crosshair stilinden çok uzaktır.

csgo crosshair ayarları

3. Klasik

CSGO crosshair ayarı, eski Counter-Strike oyunlarında bulunanlara daha çok benziyor. Bu nedenle, kıdemli oyuncular arasında daha fazla kullanım buluyor. Bununla birlikte, oyuncu hareket ettiğinde veya ateş ettiğinde artı çizgileriyle birlikte genişleyen dinamik unsurlara sahiptir. Bu geri bildirimden hoşlanıyorsanız ve daha klasik bir his arıyorsanız, bu sizin için en iyi CSGO crosshair stili olabilir.

4. Klasik Dinamik

Klasik Dinamik artı işareti, dış dinamik öğelerden yoksun olması dışında, CS:GO’daki Klasik ayarı büyük ölçüde andırır. Yine de harekete ve ateş etmeye tepki veren dinamik çizgiler içeriyor. Bu nedenle, nişan alıp ateş etmek için de uygun bir seçenek olabilir.

5. Klasik Statik

Bu, CSGO oyunundaki en iyi crosshair stili için bizim seçimimiz. Hareketli öğeleri yok, bu nedenle ateş ederken tutarlı nişan alabilirsiniz. Aynı zamanda geçmiş Counter-Strike oyunlarını andırıyor ve bu da ona nostaljik bir çekicilik kazandırıyor. Sonuç olarak, bu crosshair’e alışmanız ve kullanmanız daha kolay olacaktır.

CS:GO Konsol Nasıl Açılır?

Oyun bölümünde bulunan “Geliştirici Konsolunu Etkinleştir (~) Seçeneğini “Evet” yapmalısın. ESC tuşunun altında bulunan “è” tuşuna basarak konsolu açabilirsin.

Konsolu etkinleştirdikten sonra, CSGO Crosshair stilini değiştirmek için bir oyuna girmeniz gereklidir. Oyun esnasında “è” basıp kontrolu açacak ve aşağıda sizlerle paylaşacağımız CSGO crosshair kodları ile kopyala – yapıştır yaparak nişangahınızın şeklini değiştireceksiniz.

Profesyonel Oyuncuların Kullandığı En İyi CSGO CrossHair Kodları

Nişan alma becerileriniz nasıl olursa olsun, CS:GO dünyasının en iyilerinden ilham almak yardımcı olabilir. Bu nedenle, sizi bazı profesyonel CSGO oyuncuları tarafından kullanılan crosshair kodları hangileri paylaşacağız. Her birinin, onları kendi oyuncularına uygun hale getiren benzersiz avantajları vardır. Bu nedenle, kendi artı işaretinizi bulmakta zorlanıyorsanız, listede belirtilen artı işaretlerinden herhangi birini kullanmaktan çekinmeyin. Bunu, kodları kopyalayıp konsolunuza yapıştırarak yapabilirsiniz. Bununla, profesyonellerin işi nasıl hallettiğine bakalım!

1. Shroud

csgo crosshair kodları

Eski CS:GO espor efsanesi Shroud, yeteneklerine uygun bir crosshair kullanıyor. Shroud, keskin nişancılığı ve oyun anlayışıyla tanınırdı. Artı işareti, herhangi bir zeminde göze çarpan ve sıfır boşluklu, orta boy parlak bir camgöbeğidir. Bu, kafaları hedefinize sokmak yerine düşmanlarınızın kafalarına nişan alacağınız anlamına gelir.

Shroud CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshaircolor 3; cl_fixedcrosshairgap -2.5; cl_crosshairstyle 1; hud_showtargetid 1;

2. ScreaM

“Headshot Machine” olarak da bilinen ScreaM, yaklaşık %68’lik bir headshot yüzdesi ile adının hakkını veriyor. Bu nedenle, kafan tek atışlı tutarlı vuruşlar yapmak için gerekenlere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, bu profesyonel oyuncunun artı işareti CS:GO’da göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir. Listemizdeki tek ‘nokta’ artı işareti olduğundan, artı işaretinin kendisi oldukça farklıdır. Nokta artı işareti genellikle görünürlük pahasına artan doğruluk için bilinir.

ScreaM’in nokta artı işareti oldukça küçüktür ve söz konusu canlılık olduğunda gösterecek çok şeyi vardır. Aşağıda ScreaM’in Nokta Artı Konfigürasyonu bulunmaktadır.

ScreaM CSGO Crosshair Kodları 2022

cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 1; cl_crosshairgap -999; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0.5; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshairgap_useweaponvalue 0; cl_crosshaircolor_b 250; cl_crosshaircolor_r 250; cl_crosshaircolor_g 250;

3. apEX

csgo crosshair kodları 2022

apEX, listemizdeki en büyük artı işaretlerinden birine sahip bir Fransız CS:GO profesyonel oyuncusudur. Artı işareti, bir merkez nokta ile birleştirilmiş büyük ölçüde şeffaf açık mavi bir çarpıdan oluşur. Boyutu nedeniyle, kesin doğruluktan ziyade yayılma kontrolü için daha faydalı olabilir. Ayrıca şeffaflık, görünürlüğün tehlikeye atılmamasını sağlar.

ScreaM CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 1; cl_crosshairgap -1; cl_crosshairsize 5; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 0;

4. s1mple

Ünlü CS:GO efsanesi s1mple’ın kullandığı crosshair, adının hakkını veriyor. Yaygın olarak tüm zamanların en iyi profesyonel CSGO oyuncusu olarak kabul edilir, bu yüzden artı işareti ayarları kesinlikle kontrol etmeye değer. Artı işareti, merkez nokta ile birleştirilmiş minimalist küçük beyaz bir çarpıdır. Genel olarak, kompakt ve doğrudur. Beyaz renk aynı zamanda daha az parlak ekranlar için de uygundur.

s1mple CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshairdot 1; cl_crosshairgap -1; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 5; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 255;

5. Ropz

csgo crosshair kodları

Estonyalı Mousesports pro CS:GO oyuncusu oldukça basit bir crosshair kullanır. Ropz’un %52 kafadan vuruş yüzdesi ve 1.19 KD oranı, onun kalibresini çok iyi ifade ediyor. Artı işaretinde küçük bir boşlukla ayrılmış açık yeşil bir haç bulunur. Şeffaflık ve kompaktlık, görünürlük sağlar.

Ropz CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 250; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -3; cl_crosshairsize 2; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshair_drawoutline 0;

6. Yuurih

Yuurih, genellikle tüfek ve giriş avcısı rollerini üstlenen Brezilyalı profesyonel bir oyuncudur. Bu profesyonel CSGO oyuncusunun kullandığı artı işareti, parlak sarı bir çarpı işaretidir. Boyut, hedefinizi takip etmeyi kolaylaştırırken boşluk, hassas hedeflemenin sorun olmamasını sağlar. Bir kez daha, şeffaflığı görünürlüğü sorun olmaktan çıkarıyor.

Yuurih CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 2; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -3; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 0;

7. n0thing

csgo crosshair kodları

Bir zamanlar profesyonel CS:GO sahnesinin önde gelen isimlerinden biri olan n0thing hala hesaba katılması gereken bir güç olmaya devam ediyor. Varsayılana yakın bir artı işareti kullanıyor, bu da birçok oyuncunun konfor alanlarından ayrılmadan bunu benimseyebileceği anlamına geliyor.

n0thing CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshairgap 0; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairalpha 255;

8. ZywOo

ZywOo, 2019 ve 2020’de HLTV tarafından CS:GO’da 1 Numaralı oyuncu seçildi, bu nedenle bu profesyonel oyuncunun nişangah ayarlarını denemek şart. Oyuncunun kullandığı crosshair küçük boyutlu ve aşırı tutarlı vuruşlar sağlamaktadır. Artı işaretinin ortasında, kafalara kolayca oturması için küçük bir boşluk vardır.

ZywOo CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -4; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 0*; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 255;

9. blameF

csgo crosshair kodları

Benjamin “blameF” Bremer, Danimarka’lı profesyonel bir CSGO oyuncusudur ve belirgin bir crosshair kullanır. Oyuncu, BLAST Premier: İlkbahar 2020 Avrupa Finallerinde birinci oldu. Artı işareti, izlemesi kolay parlak bir deniz mavisi. Kompaktlık doğruluk konusunda yardımcı olurken, parlak renk her koşulda görünürlük sağlar.

blameF CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -4; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_b 0; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255;

10. jks

Profesyonel bir CS:GO oyuncusu olarak jks – yüzde 53’lük headshot başarısına sahiptir – oldukça basit bir beyaz artı işareti kullanır. Ortadaki boşluk, uygun boyutla birleştiğinde düşmanları izlemeyi kolaylaştırırken, renk artı işaretinin loş ekranlarda bile öne çıkmasını sağlıyor.

jks CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -3; cl_crosshairsize 3; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 0.5; cl_crosshaircolor_b 255; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_r 255;

11. Grim

csgo crosshair kodları

Dikkat çekici bir headshot yüzdesine sahip bir Team Liquid profesyonel CS:GO oyuncusu olan Grim, koyu kırmızı bir artı işaretiyle oynuyor. Boyut oldukça küçüktür ve ortada kare bir boşluk vardır. Bu nedenle, artı işareti çoğu arka plana karşı kolayca seçilebilir. Ayrıca, düşman kafalarına mükemmel şekilde uyar.

Grim CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -2; cl_crosshairsize 2; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_b 0; cl_crosshaircolor_g 0; cl_crosshaircolor_r 255;

12. Brehze

Listemizdeki bir sonraki CS:GO profesyonel oyuncusu Brehze, sıfır boşluklu kompakt beyaz bir artı işareti kullanıyor. Bu nedenle, üstün doğruluk sağlar ve renk, loş ekranlarda kolayca bulunabilir hale getirir.

Brehze CSGO Crosshair Kodları

cl_fixedcrosshairgap -4.5; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairstyle 1; cl_crosshair_sniper_width 1;

13. Stewie2k

csgo crosshair kodları

Kuzey Amerikalı CS:GO sansasyonu Stewie2k tarafından desteklenen bu artı işareti, belirgin hatları olan parlak bir çarpı işaretine sahiptir. Bu, artı işaretinin hem karanlık hem de parlak sahnelerde net bir şekilde görünmesini sağlar. Haç ayrıca, düşman kafalarını yerleştirmek için mükemmel olan bir karede birleşiyor gibi görünüyor.

Stewie2k CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 5; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -2; cl_crosshairsize 2.5; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_r 255; cl_crosshaircolor_g 255; cl_crosshaircolor_b 255;

14. KennyS

KennyS, AWP becerileriyle tanınan, önde gelen bir profesyonel CS:GO oyuncusudur, bu nedenle artı işareti aynı zamanda bir keskin nişancı tüfeği dürbünü gibidir. Bu artı işareti, keskin nişancılık yapmaktan gurur duyan oyuncular için çok uygundur, çünkü artı işareti esasen yakınlaştırmadan önce kapsamı görmenizi sağlar.

KennyS CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 200; cl_crosshaircolor 4; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap -2; cl_crosshairsize 2; cl_crosshairstyle 4; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 1; cl_crosshair_drawoutline 1; cl_crosshair_outlinethickness 1; cl_crosshair_sniper_width 1;

15. f0rest

csgo crosshair kodları

Son olarak, gösterilecek bir mirası olan yetenekli bir oyunculardan biri pro CS:GO oyuncusu f0rest’in crosshair ayarlarına bir göz atacağız. Artı işaretinde, ortasında bir boşluk olan ince bir haç bulunur. Bu kombinasyon, tek bir oyunda birden fazla silahla oynamak için kullanışlı hale getirir.

f0rest CSGO Crosshair Kodları

cl_crosshairalpha 255; cl_crosshaircolor 1; cl_crosshairdot 0; cl_crosshairgap 0; cl_crosshairsize 1; cl_crosshairstyle 5; cl_crosshairusealpha 1; cl_crosshairthickness 0; cl_crosshair_drawoutline 0; cl_crosshair_sniper_width 1; cl_crosshaircolor_b 0; cl_crosshaircolor_g 0; cl_crosshaircolor_r 250;

CSGO Crosshair Kodları ile Nişangah Nasıl Ayarlanır Artık Biliyorsunuz

CS:GO’da mükemmel nişangahınızı bulmanıza yardımcı olmak için söylememiz gereken her şey bu kadar. Hangi crosshair ayarını beğendiniz ve herhangi bir CS:GO profesyonel oyuncusu kararınızda etkili oldu? Yorumlarda paylaşabilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Diğer oyun haberlerimize buradan ulaşabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz