Pazartesi, Mayıs 20, 2024
Ana SayfaAstrolojiKendinden Başkasını Önemsemeyen En Narsist Burç

Son Yazılar

Kendinden Başkasını Önemsemeyen En Narsist Burç

Kendilerinden başka kimseyi önemsemeyen, en iyinin kendisi olduğunu düşünen en narsist burç hangisidir, işte astrologlar açıklıyor.

Narsist olan biriyle bir ilişkiyi veya arkadaşlığı uzun süre sürdürmek zor olabilir. İlk başta çekici görünseler de, sonunda sadece kendilerini önemsediklerini farketmeniz uzun sürmez. Bu tip insanlar soğuk, hesapçı ve muhtemelen istediklerini elde etmek için her türlü yolu kullanırlar. Kısacası, işler hızla toksik hale gelebilir. Astrolojinin yardımıyla, buna benzer insanları henüz tanımadan da başlangıçta bir fikir sahibi olabilirsiniz. İşte bu yazımızda sadece kendini düşünen, diğer insanları fazla önemsemeyen en narsist burç hangisidir, tek tek ifşa edeceğiz.

En Narsist 6 Burç

6. Kova

En narsist burç listesinde altıncı sırada bulunan Kova, açık fikirli ve özgür ruhlu olduğu için damgalanırken, belirli gerçeklere ve görüşlere aşırı derecede bağlı olmaları ile bilinirler. Kendileri için bir şey oldukça net ve doğruysa, Kova burcunun başka bir bakış açısı görmesi zordur. Astrolog ve tarot okuyucusu Ryan Marquardt, “İletişim yönü güçlü olan bu hava burcu, enerjilerini kendi doğrularını size empoze etmeye çalışacak ve onlarla aynı fikirde değilseniz, siz ne söylerseniz söyleyin kendi inandıklarından şaşmayacaklardır” diyor. Bu kadar dar görüşlü olduklarında, diğerleri kendilerini Kova burcundan ayırmaya başlayacak.

5. Yay

Yay, herhangi bir zorunluluğa bağlı olmadığını hissetmeye ihtiyaç duyar, ancak gerçek şu ki, hayat tamamen ilişkilerle ilgilidir. Astrolog Marquardt, “Yay burcunun aceleci karar verme sürecini deneyimlediğinizde, onların yalnızca kişisel çıkarları için nasıl hareket edeceklerini ve bunun hızla narsist özelliklere dönüşebileceğini düşüneceksiniz” diyor. Ancak insanları ikna etmenin bir yolu olarak Yay, planlarını gerçekleşmeden önce ufak ufak duyurur. Marquardt, “Önden bilgi vererek, diğer insanları buna alıştırır ve beğenilmeyecek kararları için onların tepkilerini dizginlemeye çalışır” diye ekliyor.

4. Akrep

Akrep diğer insanlarla akıl oyunları oynar. Marquardt, ‘bu en narsist burç olmasa da listede olması şaşırtıcı değil’ diyor. Bu nedenle, genellikle başkalarını manipüle ettiklerinin farkında bile olmazlar. İlk başta zararsız gibi görünse de zamanla Akrep’in bilinçaltındaki kendini koruma arzusu kendisini en çok seven insanları etkilemeye başlar. Marquardt, “Akrep, karşısındaki insana çok bağımlı bir burç olabilir” diyor. “Kaynaklarınızı kendi çıkarları için kullanmayı severler. Bir Akrep’in karşılıklı bağımlılığına maruz kalırsanız ve enerjinizi veya kaynaklarınızı tüketirlerse, onların ne kadar narsist olabildiklerini o zaman göreceksiniz.”

3. Oğlak

Oğlaklar başarılı olmak için her şeyi yaparlar ve bu bazen başkalarını sıkıntılı durumların ortasına atmak anlamına gelir. Nuit Astroloji’nin Astrolog ve kurucusu Jill Loftis, “Oğlak’ın pek bilinmeyen özelliklerden biri kibirli olmasıdır ve aslında bir şeyi hak etmedikleri halde, ondan kendine pay çıkarmayı ve kazanmayı sever, iş arkadaşları ve hatta aile üyeleri bile bu hırsından etkilenebilir, ve daha kötüsü Oğlak bu kibirinin zararlarının farkında bile değildir” diyor. Bu da onları en narsist burç listesine sokuyor.

“Kendini yetiştirmiş bir Oğlak” ilham verici bir liderken, diğerlerini yükselttiği için, “zirveye giden yolculuklarında diğer insanları ayaklar altına almayan” biri. Fakat maalesef bazen de bu zorlu yollardan başkalarının başarılarının üzerine basarak yükselmeyi sever.

2. Aslan

Aslan kişiliği heyecan, duygu yoğunluğu ve yetenekle gelir. Tüm bunlar dengesizleştiğinde, bu kolayca dipsiz bir ilgi ihtiyacına ve şişirilmiş bir benlik duygusuna kayabilir. Astrolog Loftis, “Aslanlar, sürekli olarak daha fazla zamana, ilgiye ve hayranlığa ihtiyaç duyarak başkalarını narsist ilişkilere çekmek için doğal çekiciliklerini ve cazibelerini kullanabilirler” diyor. İlerlemek için birini kolayca kullanabilir, onları her zaman cezbedebilir ve ardından hedeflerine ulaşıldığında onlara olan ilgilerini kaybedebilirler.”

Marquardt, narsisizmleri insanları ters yönde etkileyebilse de, “çok daha derin bir alandan geliyor” diyor. “Aslan sadece takdir edilmek ve tanınmak istiyor.”

1. Koç

Evet! En narsist burç Koç’dır. Hayatta kalmaya aşırı odaklanırlar ve kendi hayatlarını sürdürmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Astrolog Marquardt, “Bir bakıma Koç, narsisizmi bir koruma mekanizması olarak kullanıyor” diyor. “Narsisizm olmadan Koç sağlıklı olmazdı. Otonom olmak gibi evrimsel bir amaçları var. Koç başka birine güvenirse, kendilerini geride tutuyorlar.” Sorun, Koç “bağımsızlığını silahlandırdığında” ortaya çıkar. Ve benmerkezci olabilseler de, bu her zaman kötü bir şey değildir: Bir Koç, aslında aşırı derecede kendine güvenir ve her şeyi tek başına başarabileceğine inanır.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Astroloji kategorisinde en çok okunan makaleler için buraya tıklayınız.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!