Salı, Mayıs 21, 2024
Ana SayfaAstroloji14 Şubat Hangi Burç Oluyor?

Son Yazılar

14 Şubat Hangi Burç Oluyor?

Burçların tarih aralığı 14 şubat hangi burç oluyor sorusu gibi bazen kafa karışıklığına sebep olabiliyor. 14 şubat tarihinde doğanlar hangi burca mensup oluyor, özellikleri nedir, hadi birlikte öğrenelim.

Havaların soğuk olduğu, yağmur ve karın en fazla yağdığı zamanlardan biri olan aynı zamanda sevgililer günü kutlanan 14 şubat tarihinde doğanlar hangi burca mensup oluyor merak edenler tarafından araştırılıyor. Yani 14 şubat hangi burç oluyor sorusunu ve bu burca mensup olanların özelliklerinden biraz bahsedeceğim.

14 ŞUBAT HANGİ BURÇ

Şimdi gelelim 14 şubat hangi burç sorusuna. 20 Şubat ile 20 Mart tarihleri arasında doğduysanız burcunuz balık olacaktır. 21 ocaktan 19 şubat dahil tüm tarihler ise kova burcuna mensup olacaklardır. Yani 20 şubat dahil olmak üzere balık burcu; 21 ocak tarihinden 19 şubat tarihine kadar ise kova burcu olacaktır. Bu durum, her yıl aynıdır ve 2022 ve 2023 yılında da yine aynı olacaktır. Yani 14 şubat hangi burç oluyor sorusunun cevabı KOVA olacaktır. Kova burcu kadını ve kova burcu erkeği burç özellikleri ile birlikte diğer tüm burçlara buradan ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazı: Sevgililer Günü Nasıl Ortaya Çıktı? İşte Sevgililer Günü Tarihi

14 şubat hangi burç oluyor?

Kova Burcu (21 Ocak – 19 Şubat)

Balık Burcu (20 Şubat- 20 Mart)

14 Şubat Hangi Burç: 14 şubat sevgililer gününde doğmuş olanlar kova burcu oluyorlar. 20 Şubattan ile 20 Mart dahil tüm tarihler ise balık burcuna mensup olacaklardır.

KOVA BURCU ÖZELLİKLERİ

 • Grup: Hava/erkeksi/sabit, Pozitif
 • Yönetici Gezegen: Satürn, Uranüs
 • Renk: Koyu mavi, gece mavisi, yeşil
 • Uğurlu Taş: Yeşim
 • Şanslı Sayı: 4
 • Şanslı Gün: Pazar
 • Karşıt Burç: Aslan
 • Şehirler: Hamburg, Buenos Aires, Salszburg
 • Metal: Alüminyum
 • Çiçekler: Kardelen Çiçeği
 • Ağaçlar: Armut, şeftali, ayva

İlgili Yazı: En Güzel Sevgililer Günü Mesajları ve Sözleri

Kova burcu özellikleri: Hayal güçleri sınırsız olmakla birlikte, düşünceleri bulundukları anın ötesinde, akılcı ve sezgiseldir. Kova’lar dik kafalıdırlar.

Kova burcu erkeği: Zeki ve akıllı kişilerdir. Yaşamı asla şakaya almazlar. Olayları akıllıca değerlendirdikleri için anlaşılması zor kişilerdir. Ne yapacakları ve nerede olacaklarını kestirmeleri çok zordur.

Kova burcu kadını: Özgürlükleri için savaş verirken en güzel aşkları yaşar ve evlilik dönemeçlerinden hızla dönerken, geride kalanları umursamazlar.. Dost yanlısı yapılarıyla çevreleri öylesine kalabalıktır ki; bazen aşkla dostluğu birbirine karıştırırlar.

Kova burcu tarzı: Kova burcu insanları sevecen tavırları ile tanınırlar. Bu kişiler bencil değildirler. Irk, cinsiyet ve sosyal durumuna bakmaksızın, herkesin ayni olanaklara sahip olmasını isterler. Modern görünüşlerine karşın, inatçı ve sabit fikirli olurlar.

Kova burcunun anlaştığı burçlar: İkizler, Başak, Yay

Kova burcunun anlaşamadığı burçlar: Boğa, Yengeç, Balık

Kova burcunun olumlu yönleri: İlerici, özgün, bağımsız, insancıl.

Kova burcunun olumsuz yönleri: Duygusal ifadeden kaçar, huysuz, tavizsiz, mesafeli

Kova burcu ile ilgili en güzel hediyelik eşyaları uygun fiyatlarla almak ister misiniz?


14 şubat hangi burç oluyor sorusunun cevabını gibi umarım verebilmişimdir. Yazımızı beğendiyseniz aşağıda yorumlarda lütfen belirtmeyi unutmayınız. 🙂

Aşağıdaki yazılarımız da ilginizi çekebilir

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

-REKLAM-

Bunları Kaçırmayın!