Ana Sayfa Sinema Netflix’teki En İyi 25 Doğal Afet ve Felaket Filmi

Netflix’teki En İyi 25 Doğal Afet ve Felaket Filmi

Hemen izleyebileceğiniz Netflix platformunda bulunan doğal afet ve felaket filmleri arasından en iyi 25 filmi derledik.

0
2867
netflix felaket filmleri

Bu yazımda sizlerle Netflix platformunda yayınlanan doğal afet ve felaket filmleri listemi paylaşacağım. Bildiğiniz gibi bu yapımlar ister doğal ister başka türlü olsun, büyük ölçekli yıkım ve felaket sahneleri içeren filmlerdir. Son zamanlarda, film yapımcıları çoğunlukla uzaylı istilası hikayelerine, zombi saldırılarına, depremlere, tsunamilere, sellere veya uzay felaketlerine ağırlık veriyorlar. Ancak, bu tür yapımların doğasında bulunan hem canlı hem de cansız kaynakların kitlesel olarak ortadan kaldırılması göz önüne alındığında, savaş filmlerinin bile yukarıdaki gibi sınıflandırılabileceği iddia edilebilir.

Tabiat ana gerçekten güzel ve ilham verici olabilse de, son derece korkutucu da olabilir. Kasırgalardan çığlara kadar, dünya sürekli olarak çeşitli felaketlerin tehdidi altındadır. Gezegenin kitlesel yıkımı göz önüne alındığında, insan yapımı felaketler bu günlerde eşit derecede yaygın. Üstelik bu olayların nihayetinde bildiğimiz gibi insan ırkının sonunu getirme olasılığı artık göz ardı edilemez. Tüm bunları akılda tutarak, şu anda Netflix platformunda yayınlanan gerçekten en iyi doğal afet ve felaket filmleri yazıma geçebiliriz.

Bazı filmlere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

Benzer Yazı: Kıyamet Sonrasını ve Dünyanın Sonunu Konu Alan Netflix’teki En İyi 20 Film

25. Ölüler Ordusu (2021)

Öncülüğünü popüler yönetmen Zack Snyder’ın yaptığı ‘Ölüler Ordusu’, biyolojik olarak değiştirilmiş zombiler esaretten kaçarken ve kısa süre sonra Las Vegas şehrinde bir ordu oluştururlar. Zombi ordusu, şehri ablukaya alarak veba gibi yayılırlar ve kısa süre sonra Las Vegas’ta yaşayan her insan kana susamış zombilere dönüşür. Böyle bir ortamda, kumarhane sahibi Bly Tanaka, eski paralı asker Scott Ward’ı ordu şehri bombalamadan önce Las Vegas’taki bir kasadan 200 milyon doları geri almakla görevlendirilir. Scott daha sonra bir soygun ekibi kurar ve görünüşte imkansız görünen zombi şehrine sızma görevini üstlenir. Aksiyon ya da zombi filmleri arasında da gösterilen ‘Ölüler Ordusu’ filmini buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 19 İhanet ve Aldatma Filmi

24. Gökdelen (2018)

Bu Rawson Marshall Thurber yönetmenliği, bir kaya sert bir yerle karşılaştığında ne olacağını gösteriyor. Gökdelen, Dwayne Johnson’ın yangın çıkan dünyanın en yüksek gökdeleninde ailesini kurtarmaya çalışmasını konu alıyor. Karakteri Will Sawyer, ABD’li bir savaş gazisi ve yüksek binaların emniyeti ve güvenliğiyle ilgilenen FBI rehine kurtarma ekibinin eski bir üyesidir. Ancak gökdelen ateşe verildiğinde Sawyer suçlanır. Üstelik asıl suçlular karısını ve çocuklarını rehin almıştır. Bu yüzden sadece ailesini kurtarmakla kalmamalı, aynı zamanda adını temize çıkarmalı ve yangının daha fazla yayılmasını da engellemelidir. Dwayne Johnson’ın fiziğinin, izleyicinin bakış açısından bu tür rolleri üstlenmesine izin verdiğini söylemek yanlış olmaz çünkü inançsızlığın ortadan kalkmasına yardımcı oluyor. ‘San Andreas’ da böyle bir örnek. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

23. The Silence (2019)

Netflix platformunda yayınlanan doğal afet ve felaket filmleri arasında, izlerken keyif alacağınız bir yapım. Tanımlanamayan bir tür (avını sesle tanıyan) Dünya’yı istila ettiğinde, Andrews ailesi, yıllar önce bir kazada ses duyusunu kaybetmiş olan 13 yaşındaki Ally’yi korumak için bir göreve başlar. Ancak dilsiz bir tarikat, gencin durumundan yararlanmak istediğinde, aile onu korumak için her şeyi yapar. John R. Leonetti’nin yönettiği korku filminin başrollerinde Kiernan Shipka, Stanley Tucci, Miranda Otto ve John Corbett yer alıyor. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’teki En İyi 14 Seri Katil Filmi

22. Kadaver (2020)

‘Kadaver’, elektriğin, yiyeceğin ve suyun neredeyse tükendiği bir Norveç şehrinde meydana gelen nükleer felaketin ardından geçiyor. Felaketin ardından ayakta kalan birkaç binadan biri olan otel, tiyatro gösterisinin yanı sıra sıcak yemek servisi de yapsa da, halkın çoğunluğunun parasız olması nedeniyle giriş maliyeti oldukça pahalı. Film aslında hayatta kalma mücadelesi veren ve açlıktan ölmenin eşiğinde olan Leonora, kocası Jacob ve kızları Alice’in etrafında dönüyor. Leonora otelin teklifini duyunca tüm ailesi için bilet almadan önce elindeki parayı bir araya topluyor. Başlangıçta otel, misafirler için bol miktarda yemek ve büyüleyici bir performansla sıcak ve davetkar bir havaya dönüşüyor. Ancak yönetici tüm binanın performans için bir sahne olduğunu açıkladığında, gerçeklik ile rol arasındaki çizgiler bulanıklaşır ve Leonora, onu ölüme doğru iten uğursuz bir operasyonun ortasında kalır. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

21. 3022 (2019)

Bu bilim kurgu filmi aslında kıyameti bir sonraki seviyeye taşıyor – tüm Dünya yok edilmiştir ve birkaç astronot olayı bir uzay istasyonundan izliyor. Netflix felaket filmleri arasındaki yapımda, Omar Epps, Kate Walsh, Miranda Cosgrove ve Angus Macfadyen oynuyor. Grubun kriz sonrasında karşılaştığı birçok mücadeleyi anlatıyor olsa da, bu filmde yaygın olan kullanılan aynı eski hayatta kalma hikayesi yok. İyi bir oyuncu kadrosu ve ilgi çekici bir öncül ile bu, bir felaket filmi havasındayken izleyebileceğiniz bir film. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

İlgili YazıÜcretsiz ve Yasal Olarak Çevrimdışı İzlemek İçin Film İndirme Siteleri

20. Yukarıdaki Tehlike 2 (2017)

‘Yukarıdaki Tehlike 2’, LAPD Dedektifi Mark Corley, oğlunun hapishaneden serbest bırakılması için çalışırken bir uzaylı istilasının ortasında kalıyor. İstila başladığında, insanlar birer birer çeşitli uzay gemilerine çekilir. Mark, bir grup kurtulanla birlikte, insanları korumak için şehirdeki metro tünellerinde örgütlenir. Sonunda uzaylı gemisine girmeyi başarırkar ve Mark, daha büyük bir amaç için biyo-mekanik askerlere dönüştürüldüklerini keşfeder. ‘Yukarıdaki Tehlike 2’, diğer birçok felaket filmi gibi, ama anlatı açısından diğerlerinden çok daha iyi. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıAngelina Jolie Filmleri

19. Poseidon (2006)

Netflix platformunda yayınlanan doğal afet ve felaket filmleri arasında, Paul Gallico’nun ‘Poseidon Maceraları’ kitabından uyarlanan bu film hem eleştirmenleri hem de izleyicileri etkilemeyi başaramadı. Başrollerinde Kurt Russell, Josh Lucas, Richard Dreyfuss gibi oyuncuların yer aldığı ‘Poseidon’un hikayesi, bir galanın henüz başladığı Yeni Yıl Arifesinde devasa bir dalganın çarptığı, adını taşıyan lüks kruvazör gemisini merkez alıyor. Su, geminin ters dönmesine neden olur ve gemi yavaş yavaş batmaya başlar. Yolcular, kesin bir ölümden kaçınmak istiyorlarsa, şimdi oradan mümkün olduğunca çabuk çıkmak zorundalar. ‘Poseidon’ hem Razzie hem de Oscar adaylığı alan birkaç film arasında yer alıyor. Filmin senaryosunda belirli bir canlılık yok ama özel efektli sahneler söz konusu olduğunda ‘Poseidon’un oldukça iyi olduğunu söylemek gerekiyor. Bu filmi izlemek istiyorsanız VPN kullanmanız gerekecektir.

Benzer YazıKaçırılmaması Gereken Macera Dolu 20 Keanu Reeves Filmi

18. #Alive (2020)

Oscar ödüllü ‘Parasite’ uluslararası film çevresini etkilediğinden beri, Koreli film yapımcıları çıtayı sürekli yükseltmeye devam ediyor. Netflix felaket filmleri arasında gösterilen filmin teması aslında zombi istilası. Konu, tek başına yaşadığı dairesinde zombi istilasına karşı hayatta kalma mücadelesi veren video oyuncusu etrafında dönüyor. Son iki yıldır yaşadığımız pandemi sürecine, ev karantinası ve virüse yakalanmamak için alınan önlemler dikkate alındığında film daha ilginç hale geliyor. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix’te Yayınlanmış Gay, Lezbiyen, LGBT Filmleri

17. Spectral (2016)

Netflix doğal afet ve felaket filmleri arasında gösterilen ‘Spektral’, birliklerin hiperspektral gözlükler kullandığı ve çıplak gözle görülemeyen her şeyin görülmesini sağlayan devam eden bir savaşın ortasında geçiyor. Gördükleri yarı saydam bir insansı figür, sadece bir dokunuşla öldürebiliyor. CIA görevlisi Fran Madison ve DARPA bilim adamı Clyne, daha sonra bu “görünmez” ve yenilmez düşmanın izini sürmek için birliklerini hiperspektral görüntüleme kameralarıyla yola çıkarır. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

İlgili YazıHemen İzleyebileceğiz Netflix’teki En İyi 20 Hayatta Kalma Filmi

16. Pandora (2016)

Pyung-Sub, şehirde bulunan nükleer santralin ciddi tehlike oluşturduğunu sürekli belirtiyor, ancak kimse onu dinlemiyor veya umursamıyor. Ancak bir deprem meydana geliyor tesise ciddi şekilde zarar veriyor ve halk arasında panik başlıyor. Şimdi, genç Jae-Hyeok ve meslektaşları başka bir nükleer felaketi önlemelidir. ‘Pandora’ sadece heyecan verici bir film değil, aynı zamanda senaryosu sayesinde duygusal bir film. İyi görsel efektler ve düzgün sinematografi ile yönetmen Jong-woo Park, gerçekçi bir dokunuşla göz yaşartıcı bir hikaye sunuyor. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer Yazıİzlemeyenin Pişman Olacağı Bilim Kurgu Filmleri Önerileri

15. Tükeniş (2018)

‘Tükeniş’, Netflix felaket filmleri arasında konusuyla heyecan yaratıyor. Film, Peter adında bir mühendisin yaşamın yok olmasına yol açabilecek bir uzaylı istilası hakkında kabuslar gördüğü yakın bir gelecekte başlıyor. Bir psikiyatriste yaptığı ziyarette, diğer insanların da benzer rüyalara sahip olduğunu keşfeder. Uzay gemileri gelip şehre büyük zarar verdikten sonra, Peter ve ailesi sinsi sinsi düşman uzaylı askerlerinin arasına sığınır. Daha sonra, Peter’ın karısı Alice’in bir AI insansı birey olduğu anlaşılır ve onu kurtarmanın tek yolunun beklenmedik bir güç kaynağının yardımıyla olabileceği ortaya çıkıyor. O da synth olarak bilinen bir yapay zeka. Anlaşılan, synth’lerin hafızaları silinmiş ve insanların yapay zekaya karşı isyanından bu yana gezegende insanlar olarak yaşıyorlar. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıIMDb Puanı Yüksek En İyi 15 Dedektif Filmi Tavsiyesi

14. Cloverfield Paradoksu (2018)

‘Cloverfield Paradoksu’, dünya küresel bir enerji krizinden geçerken 2028’de bir uzay istasyonunda bulunan bir grup astronotla başlıyor. Cloverfield istasyonunda Shepherd parçacık hızlandırıcısını test etmek için umutsuz girişimlerde bulunurken, bir felaket meydana gelir ve bir paradoksa yol açar. Bu, paralel bir evrenin varlığının bildiğimiz şekliyle dünya için büyük bir tehlike oluşturabileceği anlamına geliyor. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer Yazı: Gelmiş Geçmiş 12 Muhteşem Tsunami Filmi

13. ARQ (2016)

Doğal gaz ve fosil yakıtların tükenmesi, insanlar için hayatı tehdit eden bir felaketten başka bir şey olmaz. Tony Elliott’un yönettiği ‘ARQ’ tam olarak bu doğal felaketi konu alıyor. Dev şirketler artık kalan son petrol kaynakları için hükümetlere karşı savaşıyor. Enerji krizine çözüm, sınırsız enerji kaynağı olabilecek bir makineye sahip olan Renton adında bir mühendis. Birçok maskeli saldırgan olay yerine yaklaşırken Renton’ı makineyle birlikte bir evin içinde sıkışıp kalmış buluyoruz. Renton’un başına bela olan başka bir büyük sorun daha var – onunla birlikte olan makine bir zaman döngüsü yaratmıştır ve bu yüzden aynı günü tekrar tekrar yaşamak zorunda kalmaktadır. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıRomantik Komedi Filmleri

12. Cargo (2017)

İnsanları 48 saat içinde zombiye dönüştüren bir salgının ardından Martin Freeman’ın karakteri Andy, karısı Kay’i (Susie Porter) enfeksiyondan kaybettikten sonra küçük kızı Rosie’nin güvenliğini sağlamak zorunda kalıyor. O da enfekte olur ve zamanı tükeniyor. Yani Andy’nin bebeğini yalnızca halihazırda gerçekleşmiş olan bir felaketten değil, aynı zamanda yaklaşmakta olan bir felaketten de koruması gerekiyor. Ben Howling ve Yolanda Ramke’nin yönettiği ‘Cargo’, bir ebeveynin çocuğu için neleri göze alabileceğini gösteriyor ve sınırları vurgulamak için dünya çapında bir olaydan yararlanıyor. ‘Train to Busan‘ı izlediyseniz film de buna bir örnektir. Seyirci Andy’nin karşı karşıya kalabileceği tehlikeleri bilirken aynı zamanda bebeğin kaderinin tehlikeye girdiği düşüncesine de maruz kalıyor. Andy, Rosie’nin yaşadığından emin olmanın bir yolunu bulabilecek mi? Bu cevabı istiyorsanız ‘Cargo’yu izlemelisiniz. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

11. Bird Box (2018)

‘Bird Box’, ‘World War Z’ benzerliği nedeniyle en başarılı Netflix felaket filmleri arasında gösteriliyor. Film, bir salgın sonrasında insanların kendilerini öldürdüğü haberleri üzerine hastaneye giden hamile Malorie ve kız kardeşiyle başlıyor. Malorie’nin kız kardeşi eve dönerken bir şey “görerek” kendini öldürür. Salgının yayılması, yüzlerce kişinin intihar etmesiyle iş çığrından çıkar. Malorie daha sonra yakındaki bir eve sığınır. Beş yıl sonra, Malorie, başka bir kadının kızı, kendi oğlu ve Tom (tanıştığı bir adam) ile birlikte gözlerini bağlayarak yeniden yaşamayı öğreniyor. Kendilerini öldürmemek için her şeyi bu şekilde yapıyorlar. Ancak, isyancılar geldiğinde ve Tom intihar ettiğinde, Malorie ve çocuklar nehirde daha güvenli bir yere doğru bir yolculuğa çıkarlar. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıÖlmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken Filmler ve Önerileri! İşte En İyi 100 Film…

10. Rim Of The World (2019)

Netflix felaket filmleri arasında olan ‘Rim Of The World’, konusunu Güney Kaliforniya’da gerçekleşen bir yaz kampından alıyor. Üç genç erkek, Zhenzhen, Alex ve Dariush ve Gabriel adında bir çocuk suçlu, filmin kahramanlarıdır. Ormanın derinliklerindeyken, aniden ordu savaş uçaklarının gökyüzündeki istilacı uzaylı gemileriyle savaşmakla meşgul olduğunu fark ederler. Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan bir kapsül yakınlara iniyor ve içinden Alex’e bir anahtar veren bir kadın çıkıyor. Ona bu anahtarla uzaylı ordusunun yok edilebileceğini söyler. Sözde Excalibur olarak bilinen bir savunma projesini harekete geçiriyor. Onlara yardım edecek yetişkinleri olmayan ve çok az zamanları olan dört genç, yol boyunca sayısız zorlukla dolu bir maceraya atılırlar. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıTürk Aşk Filmleri: En Çok İzlenen ve Beğenilen 24 Türk Aşk Filmi ve iMDB Puanları

9. How It Ends (2018)

Theo James, Kat Graham ve Forest Whittaker’ın başrollerini paylaştığı bu Netflix orijinal filminin yönetmeni David M. Rosenthal. James ve Graham, Sam hamile kaldıktan sonra evlenmeyi planlayan Will ve Samantha adlı bir çifti oynuyor. Chicago’ya gitmeye karar verir ve önce Sam’in babasının iznini isterler. Will, ziyaretinden dönmek üzereyken, gökyüzünde gizemli olaylar tespit edildiğinden tüm uçuşların iptal edildiği haberini alır. Böyle bir durumda, Will ve Tom (Sam’in babası), Sam’i böylesine tehlikeli bir zamanda yalnız bırakmamak için birlikte Seattle’a gitmeye karar verirler. Hava durumu değişiklikleri, esas olarak dünyayı vuran kıyamet fenomeninin yan etkileridir. Böylesine tehlikeli bir zamanda, iki erkeğin, ikisinin de sevdiği kıza yaptığı yolculuk, filmin ana konusudur. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıNetflix 18 Diziler 2022: Elite Tarzı Bol Sevişme Sahneli

8. IO (2019)

Bilim kurgu felaket filmi ‘Io’, yaşanmaz hale getirildikten çok sonra bile dünyada yaşamaya devam eden bir bilim adamını konu alıyor. İnsanlığın çoğu gezegeni terketmiş ve Jüpiter’in Io adlı uydusuna yerleşmiştir. Ancak Welden, Dünya’yı bir kez daha yaşanabilir kılmak için bir plan yapmaya kararlıdır. Bir radyo mesajı gönderir ve kısa süre sonra Micah (Anthony Mackie) adında bir adam tarafından ziyaret edilir. Ancak tüm umutlarının kaybolduğu kanaatindedir ve bu nedenle en kısa zamanda ayrılmayı da planlamaktadır. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

Benzer YazıEn Çok İzlenen Filmler 2020 – Yabancı, Türk, Netflix, Komedi

7. 22 July (2018)

“22 Temmuz”, 2011’de Norveç’te meydana gelen terörist saldırıyı konu alan bir film. Oslo’yu sarsan İşçi Partisi’nin ev sahipliğinde düzenlenen yaz kampında bulunan gençlerin terörist saldırı yaşaması dünya gündemine oturmuştu. Bu olayda maalesef 80 genç yaşamını yitirmişti. Beyaz bir milliyetçi, yürek burkan toplu katliamlardan sorumlu tutuldu. Dramatize edilmiş olsa da, ’22 Temmuz’ o günün korkunç olaylarını yeniden ele alıyor ve bu filmi izlemenizi öneriyoruz.

Benzer Yazı: Netflix Boks Filmleri

6. Çernobil 1986 (2021)

Çernobil 1986, 1986’daki korkunç Çernobil felaketini belgeleyen ve olayın yerel sakinler arasındaki yaşamı nasıl etkilediğini izleyicilerle buluşturan bir Rus filmi. Film, itfaiyeci Alexey Karpushin ve eski sevgilisi Olga Savostina’nın etrafında dönüyor. İzini kaybettiği sevgilisine kavuşan Alexey, itfaiyecilikten emekli olarak yeni bir hayata başlar. Ama Çernobil felaketi, onu bir kez daha tehlikenin ortasına savurur. Çernobil nükleer santralindeki patlamanın ardından yüzlerce insanın felaket bölgesini temizlemek ve daha da büyük bir felaketi başarılı bir şekilde önlemek için hayatlarını feda etmesiyle ilgili ilk büyük Rus uzun metrajlı filmi. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

5. Awake (2021)

Uyuyamamak bir felaketi beraberinde getirmez mi? Mark Raso’nun yönettiği ‘Awake’, uyuyamamanın aslında birden fazla açıdan yaşam için nasıl bir risk haline gelebileceğini gösteriyor. İnsanların yönelim bozukluğu ve halüsinasyon nedeniyle ortalığı kasıp kavurmasına yol açan küresel histerinin ortasında, eski bir asker Noah (Lucius Hoyos) ve iki çocuğu Matilda (Ariana Greenblatt) ve Jill (Gina Rodriguez). Küçük kızı Matilda ‘uyuyabiliyor’. Doktorlar bir tedavi bulmaya kararlıyken, onu koruyabilecek mi, yoksa tüm dünyanın kurtarılabilmesi için Matilda’dan vazgeçmek zorunda mı kalacak? ‘Awake’, bir ebeveynin kaosun ortasında çocukları için ne kadar ileri gidebileceğinin bir başka örneğidir. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

4. The Midnight Sky (2020)

Netflix doğal afet ve felaket filmleri arasında listelenen The Midnight Sky, bilinmeyen bir felaketin dünya nüfusunun çoğunu öldürdüğü ve yüzeyi iyonlaştırıcı radyasyonla kirlettiği bir gerçeğe hayat veriyor. Bilimsel araştırmaların yaşayacak başka gezegenler bulmaya yönelik olduğu böyle bir zamanda, ‘The Midnight Sky’, devasa bir Arktik üssünde yaşayan tek kişi olan akademisyen Augustine Lofthouse’a odaklanıyor. Kötü sağlığı yaklaşan bir kıyamet duygusu getirse de, Lofthouse kısa süre sonra uzay gemisi Aether’in mürettebatının dünyaya nasıl döneceğini hatırlar. Mürettebatın dünyadaki felaket hakkında hiçbir fikri yoktur ve hasarlı ekipman nedeniyle bağlantıyı kaybettiklerine inanmaktadır. Bu nedenle mürettebatı uyarmak ve karşılığında insan hayatını kurtarmak Lofthouse’a düşer. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

3. 7:19 (2016)

‘7:19’, 1985 Mexico City’de meydana gelen korkunç depremin ardından yaşananları izleyicilerle buluşturan Meksika yapımı felaket filmidir. Film, felaketten etkilenen vatandaşlara odaklanıp kaçma çabalarını belgelese de, öncelikle çöken binada mahsur kalan bir grup ofis arkadaşı etrafında dönüyor. Şehrin her yeri moloz yığınlarıyla doludur, bu yığınların altında kalmaktan kurtulanlar enkaz altında kalan insanları canlı tutmak için ellerinden gelenin en iyisini yapmaya çalışır. Ancak felaket birbiri ardına can almaya devam eder ve izleyiciler bu insanlardan herhangi birinin ailelerini tekrar görebilecek olup olmayacağını merak ederek bu muhteşem filmi izler. Filmi merak ederseniz, alternatif yayıncıları araştırabilirsiniz.

2. Kurtarma Operasyonu: Whakaari Volkanı (2022)

2019 yılında Yeni Zelanda, volkanik bir patlama nedeniyle aralarında turist ve rehberlerin de bulunduğu 47 kişinin ülke kıyısının hemen açıklarında mahsur kaldığı korkunç bir trajediye tanık olur. Etkilenen insanlar, Plenty Körfezi’nde bulunan aktif bir andezit stratovolkan olan Whakaari’yi veya Beyaz Ada’yı ziyarete gitmişlerdi. Belgesel, felakete yol açan ayda yanardağın nasıl patlama belirtileri gösterdiğini ve 22 kişinin ölümüne ve çok sayıda kişinin de yaralanmasına yol açan ani patlamadan bazılarının nasıl habersiz kaldığını anlatıyor. Filmde hayatta kalanlarla birebir röportajlar da yer alıyor ve yerel topluluğun hayatta kalanlara yardım etmek için nasıl bir araya geldiği anlatılıyor ve sonunda Yeni Zelanda’nın karşılaştığı en kötü trajedilerden birinin üzücü bir resmi çiziliyor. Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.

1. Don’t Look Up (2021)

‘Don’t Look Up’ gökbilimciler Kate Dibiasky ve Dr. Randall Mindy etrafında dönen film, dünyayı yok etmek üzere olan ve hızla yaklaşan bir kuyruklu yıldızı aniden keşfetmelerini konu alıyor. Fakat onları kimse dinlemez. Onları ciddiye alacak ve insanlığı kurtaracak birini bulmayı umarak büyük bir medya turuna çıkarlar. Peki sonunda ne olacak? Merak ediyor musunuz? Filmi merak ederseniz, buradan izleyebilirsiniz.


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz