Pazartesi, Nisan 15, 2024
Ana SayfaDiziKonularıyla Sizi Hayran Bırakacak En İyi Netflix İspanyol Dizileri

Son Yazılar

Konularıyla Sizi Hayran Bırakacak En İyi Netflix İspanyol Dizileri

Dönem dizilerinden biyografik dizilere kadar Netflix platformunda yayınlanan İspanyol dizileri listemizi paylaşıyoruz işte en iyi 25 dizi.

Netflix dizilerinin farklı bir bölümünü keşfetmek istiyorsanız, İspanyol yapımları harika bir seçenek olacaktır. Netflix, İspanya, Meksika, Arjantin ve daha birçok İspanyol kökenli ülkenin TV prodüksiyonlarına muazzam yatırım yapıyor. Ve karşılığını da alıyor. Netflix İspanyol dizileri çoğunlukla çekici ve büyüleyici, izleyicilerin daha fazlasını istemesine neden oluyor. İşte dönem dizilerinden biyografik dizilere, Netflix’teki gerçekten iyi İspanyol dizilerinin listesi.

Bazı dizilere ülkemizden ulaşmak mümkün değil, bu sebeple Netflix Amerika İzlemek İçin Çalışan En İyi 7 VPN Uygulaması yazımıza gözatmanızı öneririz.

Netflix’te İzlemeniz Gereken En İyi İspanyol Dizileri

1
Sky Rojo (2021-2023)

Sky Rojo, bol miktarda kara komedi ve son derece büyüleyici bir önermeye sahip, aksiyon dolu bir İspanyol Netflix dizisidir. Coral (Verónica Sánchez), Wendy (Lali Espósito) ve Gina (Yany Prado), şiddetli ve güçlü pezevenkleri Romeo’dan (Asier Etxeandia) kaçan üç seks işçisidir. Üç sezon boyunca kadınlar, Romeo’nun adamlarıyla, yoldaki tehlikelerle ve travmatik geçmişleriyle boğuşarak hayatta kalırken güçlü bir bağ kurarlar. Sky Rojo, karanlık dayanağını doğru miktarda komedi, etkileyici aksiyon ve harika bir müzikle dengeliyor. Buradan izleyin.

2
Rebelde (2022- )

Başrollerini Azul Guaita, Franco Masini, Andrea Chaparro ve Jerónimo Cantillo’nun paylaştığı Rebelde, Elite Way School’un Müzikal Programının yetenekli öğrencilerinin hayatlarını izleyicilerle buluşturuyor. Rebelde, 2004’te aynı adı taşıyan dizinin doğrudan devamı niteliğinde olan bir gençlik dramasıdır. Bu, Netflix’teki en iyi İspanyol dizileri arasında olmasının yanı sıra, aynı zamanda en uzun soluklu İspanyol dizilerden biri olduğu anlamına geliyor. Buradan izleyin.

3
La Linea: Shadow Of Narco (2020)

Cebelitarık’ın hemen aşağı tarafında, Fas’tan Avrupa’ya tekneler aracılığıyla uyuşturucu kaçakçılığı yapılan bir bölge olan La Linea de Conception şehri bulunuyor. Dört bölümden oluşan La Linea: Narco’nun Gölgesi adlı belgesel dizisi, La Linea de Conception’un her köşesinde onları bekleyen tehlikeler de dahil olmak üzere yetkililerin yerel ve uluslararası uyuşturucu politikasını uygulamaya yönelik girişimlerini detaylandırıyor. Gerçek hikayelerin ufuk açıcı bir incelemesini sunuyor ve Netflix’te bulunan en iyi İspanyol yapımı belgesellerden biri. Buradan hemen izleyin.

4
Yankee (2019-)

Netflix İspanyol dizileri arasında en beğenilen yapımlardan biri olan dizi, Diego Enrique tarafından yaratılmıştır. Yetkililer tarafından yakalanmamak için sınırı geçerek Meksika’ya giren Malcolm Moriarty adında genç bir Amerikalıyı konu alıyor. Moriarty, Meksika’da güvende olduğunda, büyük bir uyuşturucu ticareti operasyonuna başlar ve işini kolaylaştırmak için modern teknolojiyi kullanır. ‘Yankee’nin her sahnesi gerilim dolu, bu da onu oldukça değerli bir yapım haline getiriyor. İlk etapta kaçakçılık işinin nasıl yürütüldüğüne ilişkin bilgiler verilerek, bize ‘El Chapo’ veya ‘Narcos’ gibi dizilerde gördüğümüzden çok daha derinlerde bir Meksika kartelinin operasyonları hakkında bir fikir veriyor. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE YAYINLANAN EN İYİ 15 ANİME DİZİSİ

5
Crime Diaries: The Candidate (2019)

Bir Meksika mini dizisi, ‘Crime Diaries: The Candidate’, 1990’larda ülkenin sıkıntılı siyasi manzarasını temel alıyor. Süreç, ülkeyi çılgına çeviren cumhurbaşkanı adayı Luis Donaldo Colosio’nun öldürülmesiyle başlıyor. Colosio’nun dul eşi Diana Laura ile birlikte iki dedektifin davayı nasıl araştırdığı dizinin ana anlatısıdır. Dramatize edilmiş bölümlerin yanı sıra, ‘Crime Diaries: The Candidate’ filme hemen özgün bir his veren ham görüntüleri de yoğun bir şekilde kullanıyor. Dizinin yazımı, yapım değerleri ve sinematografisiyle birlikte öne çıkıyor. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: KONULARIYLA SİZLERİ BAYMAYACAK 20 MUHTEŞEM FRANSIZ DİZİSİ

6
Apache: La vida de Carlos Tevez (2019)

Netflix İspanyol dizileri arasında futbol severlerin yoğun ilgi gösterdiği yapımı mutlaka izlemelisiniz. Carlos Tevez, Arjantin’in en büyük ulusal kahramanlarından biridir. Evet, ülkede Diego Maradona veya Lionel Messi’nin çok daha fazla hayranı var, ancak Tevez’in popülaritesi futbol sahasının büyüsünün çok ötesine ve Buenos Aires’teki zorlu Fuerte Apaçi mahallesinin gerçekliğine kadar uzanıyor. Bu dizi, Tevez’in hayatını dramatize ediyor ve büyürken hayatın en sert gerçeklerini gördükten sonra futbol dünyasının zirvesine çıkmak için nasıl mücadele ettiğini izleyicilerle buluşturuyor. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: KONUSU PARANORMAL HİKAYELER İÇEREN EN İYİ 5 NETFLİX BELGESELİ

7
Bitter Daisies (2018)

Bir Sivil Muhafız memuru, birbirine sıkı sıkıya bağlı bir Galiçya kasabasında genç bir kızın ortadan kaybolmasını araştırırken, kendi kaybıyla bağlantılı sırları ortaya çıkarır. Buradan izleyebilirsiniz.

8
Unauthorized Living (2018)

Etkili bir Galiçyalı uyuşturucu karteli lideri, dejeneratif hastalığını bir sır olarak saklarken bir yandan da halefini aramak zorundadır. Buradan hemen izlemeye başlayın.

9
Deniz Katedrali (2017)

Carlos Tevez, Arjantin’in en büyük ulusal kahramanlarından biridir. Evet, ülkede Diego Maradona veya Lionel Messi’nin çok daha fazla hayranı var, ancak Tevez’in popülaritesi futbol sahasının büyüsünün çok ötesine ve Buenos Aires’teki zorlu Fuerte Apaçi mahallesinin gerçekliğine kadar uzanıyor. Bu dizi, Tevez’in hayatını dramatize ediyor ve büyürken hayatın en sert gerçeklerini gördükten sonra futbol dünyasının zirvesine çıkmak için nasıl mücadele ettiğini bize bolca açıklıyor. Netflix İspanyol dizileri listesinde gösterilen yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: GERÇEK HAYATTAN UYARLANAN NETFLİX’TEKİ EN İYİ 25 SUÇ BELGESELİ

10
Vis a vis (2015 – 2019)

Iván Escobar, Esther Martínez Lobato, Álex Pina ve Daniel Écijas tarafından yaratılan ‘Vis a vis’, Maggie Civantos, Najwa Nimri, Carlos Hipólito ve Roberto Enríquez’in rol aldığı bir suç draması dizisidir. Dizi, delicesine sevdiği patronu için mali dolandırıcılık yapan Macarena Ferreiro Molin adında 28 yaşındaki İspanyol bir kadını konu alıyor. Macarena, Cruz del Sur Hapishanesi’nde tutulduktan sonra ilk kez parmaklıklar ardındaki hayatın acımasız gerçekleriyle yüzleşir. Karşılaştığı zorlukların ışığında, kahraman zararsız bir kadından, hapishaneden çıkmak veya bir hapishanede kendini güvende tutmak için her yolu deneyen bir hayatta kalana dönüşür. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: NETFLİX WESTERN DİZİLERİ: KOVBOY VE VAHŞİ BATI KONULU 15 MUHTEŞEM DİZİ

11
La casa de las flores (2018-)

Aile ismi, dünyadaki çoğu insan tarafından oldukça ciddiye alınan bir şeydir. Kişinin kendi iç alanındaki iç çekişmeler veya sorunlar ne olursa olsun, ne pahasına olursa olsun ailelerimizin onurunu her zaman korumak isteriz. Netflix orijinal dizisi La casa de las flores’ta de la Mora ailesinin reisi tam olarak bunu yapıyor. Kocasının ölümünün ardından tüm aile dağılır ve kirli sırlar açığa çıkmaya başlar. Aile tarafından işletilen çiçek işi göründüğü kadar güzel değil ve işin kendisinin nasıl aileyi saran birçok kötülüğün kökeni olduğunu anlıyoruz. ‘La casa de las flores’ ilgi çekici bir hikayesi ve harika performansları olan sürükleyici bir drama. Netflix İspanyol dizileri arasında bulunan bu yapımı merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: IMDB PUANI YÜKSEK EN İYİ NETFLİX BİYOGRAFİ DİZİLERİ

12
Elite (2018-)

Bir İspanyol drama-gerilim dizisi olan ‘Elite’, aileleri zengin öğrencilerin bulunduğu bir okula kabul edilen Samuel (Itzan Escamilla), Nadia (Mina El Hammani) ve Christian (Miguel Herrán) adlı üç arkadaşın hikayesini konu alıyor. Ancak burası İspanya’nın en zenginlerinin çocuklarını gönderdiği bir yer ve üç kahramanımız da doğal olarak kendilerini burada oldukça uygunsuz buluyor. Günler ilerledikçe yavaş yavaş arkadaş edinmeye başlarlar, ancak bu seçkin insanların çocuklarının da pek çok karanlık sırları olduğunu fark ederler. Uyuşturucu ticaretinden cinayete kadar, yeni okul arkadaşları için hiçbir şey imkansız değildir. ‘Elite’ bir lise draması olarak başlıyor, sadece karanlık ve rahatsız edici alanlara giriyor ve hikayesi ve son derece ilginç karakterleriyle bizi şaşırtıyor. Bu, diğerlerinden farklı bir lise hikayesi. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: NETFLİX PLATFORMUNDA İZLEYEBİLECEĞİNİZ +18 DİZİLER

13
Wild District (2018-)

Bir askerin orduda görev yaparken olabilecek en zorlu koşullarda yıllarını geçirdikten sonra sivil hayata yeniden alışması her zaman zordur. Birçoğunun, birdenbire içinde bulunduğu tamamen farklı gerçeklikle yüzleşmek için psikiyatrik tedavi gördüğü bilinmektedir. Doğal olarak, ordu için değil, hükümete ve ülkenizin yönetilme biçimlerine karşı tamamen siyasi bir amaç için asker olduğunuzda bu durum daha da kötüleşir. Netflix İspanyol dizileri arasında bulunan ‘Wild District’ aynı zamanda yasaları çiğneyen ve hayata yeniden başlamak için Bogota, Columbia’ya dönen eski bir gerilla askerinin hayatına odaklanıyor. ‘Wild District’ Netflix’in Columbia’daki ilk web dizisi. Bu diziyi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif siteleri araştırmalısınız.

BENZER İÇERİK: EN ÇOK İZLENEN VE EN İYİ KORE DİZİLERİ

14
Diablero (2018-)

Meksika yapımı olan ve doğaüstü olayları konu alan “Diablero” adlı bir iblis avcısı Elvis Infante ve Nancy Gama adında bir süper kahramanla güçlerini birleştiren Peder Ramiro Ventura adlı bir rahibin etrafında dönüyor. Bu üç karakter birlikte, yeraltı dünyasının kötü güçlerini yok etmek için yola çıkıyor. Seri, klişelere batmış saçma sapan bir korku hikayesi gibi görünse de, uzun süre aklınızda kalacak, gerçekten yenilikçi saf korku sahneleri var. Dahası, ‘Diablero’ Meksika’daki şehir sokaklarının güzelliğini harika ayrıntılarla yakalayarak onu her açıdan oldukça sürükleyici bir hikaye haline getiriyor. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: ŞU ANDA NETFLİX’TEKİ EN İYİ 20 DEDEKTİF DİZİSİ

15
Always A Witch (2019-)

Netflix İspanyol dizileri arasında listelenen ‘Always A Witch’, 1646’da ülkenin İspanya krallığı yönetiminde olduğu bir dönemde geçen, Netflix’te yayınlanan Kolombiya yapımı bir doğaüstü TV dizisidir. Dini dogmacılığın ve doğaüstü inançların hüküm sürdüğü yerlerde olduğu gibi, o zamanlar birçok Kolombiyalı kadına cadı deniyordu ve acımasızca öldürüldü. Bu dizinin hikayesi benzer bir kadın olan Carmen Eguiluz (Angely Gaviria) hakkındadır. Tehlikeli ve yakılması gereken bir kadın olarak ilan edilen Carmen’in insanların artık bu tür hikayelere inanmadığı 2019’a zaman yolculuğuna yardımcı olan bir rahiple tanışması konu alınıyor. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

İLGİLİ YAZI: CRUNCHYROLL ÜCRETSİZ VE PREMİUM: ABONE OLUP, PARA ÖDEMEYE DEĞER Mİ?

16
Edha (2018- )

Edha, Buenos Aires’te yaşayan, trend belirleyen bir tasarımcı ve bekar bir annedir. Ancak erkek model Teo onun ilham perisi olunca hayatı alt üst olur. “Edha” Arjantin’deki ilk Netflix yapımıdır. İntikam, karanlık sırlar ve tutkuyu karıştıran moda endüstrisine odaklanan bir drama dizisidir. Dahası, imparatorlukların fakir insanlar üzerine nasıl kurulduğunu ve açığa çıkan sırların ve yalanların nasıl sona erip yeni bir başlangıca kadar yaşayabileceğini gösteriyor. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: İZLEYENLERİ EKRAN BAŞINA KİLİTLEYEN EN GÜZEL 35 HİNT DİZİSİ

17
45 RPM (2019)

’45 RPM’, 1960’larda Madrid’de, Beatles’ın henüz dünya çapında yaygınlaşmadığı bir dönemde geçen romantik bir drama dizisidir. Netflix İspanyol dizileri arasında listelenen yapım, tüm bir nesli İspanyol müziğinde yeni bir şey deneyimlemeye yönlendirmek üzere olan müzik sektöründeki üç kişi arasındaki bir aşk üçgenini anlatıyor. Üç ana karakterden biri, uzun süredir müzikle uğraşan ve Müzik Konservatuarı’nda neredeyse büyümüş Maribel Campoy adında 19 yaşında bir kadın. Diğer iki karakter, her ikisi de kendi müzik şirketlerini kurarak Maribel’e karşı rekabet etmeye çalışan müzik yapımcısı Guillermo ve hevesli şarkıcı Roberto. ’45RPM’ hızlı bir tempoda ilerliyor ve oyuncuların her hareketi ve hatta diyalogları dizinin bu yüksek tempolu yönünü yansıtıyor. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: TÜRKİYE’DE EN ÇOK İZLENEN 35 YABANCI DİZİ ÖNERİSİ

18
Ingobernable (2017)

Emilia Urquiza, Meksika’nın First Lady’sidir ve ülkesini önemli ölçüde iyileştirmeyi umuyor. Barış için savaşmaya kararlı olmasına rağmen, görev beklediğinden daha zor olduğunu kanıtlıyor. Yakında kocasına olan inancını kaybetmeye başlar ve bu da ikisi arasında şiddetli bir tartışmaya yol açar. Bu tartışma sırasında Başkanın başına gelen ve Emilia’yı yanlış bir şey yapmadığını kanıtlayana kadar kaçmaya zorlayan bir şey olur. Bu yıl ikinci sezonu gelecek olan “Ingobernable”, Kate del Castillo’nun başrolde olduğu politik bir Meksika draması. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: IMDB PUANI 7.8 VE ÜZERİ OLAN YABANCI DİZİLER SIRALAMASI

19
Şantaj (2021)

Harlan Coben’in aynı adlı bağımsız romanından esinlenen ‘ŞANTAJ’, Oriol Paulo, Jordi Vallejo ve Guillem Clua tarafından yazılan gizemli bir gerilim dizisidir. Hikaye, yanlışlıkla birini öldüren ve yıllarca suçluluk ve çaresizlik içine itilen genç bir adam olan Mateo’nun etrafında dönüyor. Ancak, dokuz yıl sonra nihayet hayatının aşkını bulduğunda, işler yeniden anlam kazanmaya başlar. Ne yazık ki, bir telefon görüşmesi eski kabusların anılarını Mateo’nun hayatına geri getirdiğinde, kendini geçmişteki sorunun ortasında yeniden bulur. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: ÇOK İZLENEN EN İYİ VE IMDB PUANI YÜKSEK BİYOGRAFİK DİZİLER

20
Las chicas del cable (2017- )

Bu, Madrid’deki modern bir telekomünikasyon şirketinde çalışan dört genç kadını konu alan 1928’de geçen bir İspanyol dönemi dramasıdır. 20’li yaşlarda çalışan kadınların yaşadığı zorlukları, aileleri ve partnerleriyle olan ilişkilerini izliyoruz. Bunlardan biri, geçmişinden kaçmaya çalışan eski bir hırsız olan Alba’dır. Ancak çok geçmeden geçmişinin kolayca silinemeyeceğini anlar. “Las chicas del cable”da Ana Fernández, Nadia de Santiago, Blanca Suárez ve Maggie Civantos rol alıyor. Ayrıca Netflix İspanyol dizileri arasında listelenen yapımın şu ana kadar iki sezonu var ve üçüncüsü bu yıl yayınlandı. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: HERKESİN İZLEMESİ GEREKEN EN İYİ NETFLİX DİZİLERİ

21
El Chapo (2017- )

“El Chapo”, 1980’lerde Guadalajara Karteli için çalıştığı uyuşturucu baronu Joaquín “El Chapo” Guzmán’ın yaşamını konu alıyor. Ayrıca, 90’larda Sinaloa Kartelinin başı olarak iktidara yükselişini ve düşüşünü takip ediyor. Uyuşturucuyla ilgili TV dizilerinden hoşlanıyorsanız, “El Chapo” yu denemelisiniz. Sadece iki sezonu var. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER YAZI: ÖRÜMCEK ADAM (SPİDERMAN) FİLMLERİ İZLEME SIRASI

22
Gran Hotel (2011-2013)

Netflix İspanyol dizileri arasında gösterilen yapımı, Carlos Sedes yönetiyor, kırsalın ortasında huzurlu bir yer olan 20. yüzyılın başlarından kalma bir aristokrat otelde geçiyor. Julio Olmedo, kız kardeşini aramak için otele geldiğinde, onun bir ay önce kovulduğunu ve ardından ortadan kaybolduğunu öğrenir. Bu nedenle, otelde çok şüpheli şeyler bulduğu için garsonluk yapmaya karar verir. Henüz bilmediği şey ise Gran Hotel’in sırlar ve gizemler, şantaj ve suç, kıskançlık ve aşkla dolu olduğudur. Üç sezondan oluşan “Gran Hotel”in başrollerini Yon Gonzalez ve Amaia Salamanca paylaşıyor. Bu diziyi izlemek için VPN kullanmalı ya da alternatif siteleri araştırmalısınız.

BENZER İÇERİK: İKİNCİ DÜNYA SAVAŞINI KONU ALAN NETFLİX’TEKİ 12 MUHTEŞEM FİLM

23
Club de Cuervos (2015- )

“Club de Cuervos”, ilk İspanyolca Netflix orijinal dizisiydi. Cuervos FC futbol takımının sahibinin ölümü ve onun kontrolünü ele geçirmek için varisleri arasındaki savaşı konu alıyor. Meksika’daki kurgusal Nuevo Toledo şehrine dayanmaktadır. Bu, üç sezonluk Luis Gerardo Méndez ve Mariana Treviño’nun başrol oynadığı bir komedi-dram. Hepsinden önemlisi, “Club de Cuervos” sadece ilginç ve sevimli karakterlere sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda eğlenceli ve yaratıcı bir senaryoya sahip. Futboldan hoşlanıyorsanız, bunu denemelisiniz. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: TÜM ZAMANLARIN EN İYİ 12 NÜKLEER SAVAŞ FİLMİ

24
La Casa de Papel (2017- )

Profesör, Moneda ve Timbre Fabrikasını soymak için bir grup tuhaf suçluyu işe alır. Amaç, İspanya tarihinin en büyük ve en başarılı soygununu gerçekleştirerek 2 Milyar 400 milyon avroyu eve götürmek. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: NETFLİX’TE EN İYİ 6 AGATHA CHRİSTİE TARZI FİLM VE DİZİ

25
Narcos (2015- )

“Narcos”, Kolombiya’daki kokain uyuşturucu kartellerinin tarihi etrafında dönüyor. Her şeyden önce, ilk iki sezon Kolombiyalı uyuşturucu lordu Pablo Escobar ve onu yakalamak için Kolombiya’ya gönderilen ABD DEA ajanının gerçek hikayesini anlatıyor. Ayrıca Pablo Escobar ve çalışma arkadaşlarının hem iş hem de kişisel ilişkilerini takip ediyoruz. Şimdiye kadar üç sezonu olan bu suç draması, Pedro Pascal ve Wagner Moura’nın muhteşem performanslarına sahip. Diziyi merak ederseniz buradan izleyebilirsiniz.

BENZER İÇERİK: NETFLİX KOMEDİ FİLMLERİ: GÜLME GARANTİLİ 12 FİLM TAVSİYESİ


Takiye.com’u twitter ve google haberler üzerinden abone olarak takip edebilirsiniz.

Dizi ve Sinema konulu diğer yazılarımız da ilginizi çekebilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Bunları Kaçırmayın!